Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Turisti qė shpenzoi 5 milionė euro pėr 7 ditė nė Greqi.

Pėr Greqinė e mbytur nga borxhi, ēdo turist qė shpenzon qoftė dhe disa euro pėr pushime ėshtė njė bekim.

Mbreti i Marokut Mohammed VI qė shpenzoi 5 milionė euro nė Greqi
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 29/08/2015 20:51

Ndėrsa njė turist qė shpenzon 5 milionė euro nė njė javė gati mund tė thuhet se pushimet e tij zgjidhin krizėn e borxhit.

Bėhet fjalė pėr mbretin e Marokut, Mohammed VI, i cili sė bashku me bashkėshorten Lalla Salma kaluan 7 ditė pushime nė zonėn Ilia, nė brigjet perėndimore tė Peloponezit.

Mbreti (i cili sipas Forbes ėshtė njeriu mė i pasur nė Afrikė, ka njė pasuri qė shkon deri nė 7 miliardė dollarė) kishte mbėrritur nė Greqi tė mėrkurėn e javės sė kaluar i shoqėruar nga bashkėshortja e dy djemtė e tij si dhe nga ambasadori i Marokut nė Greqi.

Mbreti kishte pas dhe shpurėn e rojeve personale, e cila pėrbėhej nga 70 burra e gra, truprojet si dhe 50 agjentė tė policisė greke.

Pėr pushime sa mė komode tė mbretit dhe shpurės sė tij nė ishull janė dėrguar frone, tapetė tė kuq, tenda, mermerė, portrete tė mbretit dhe mijėra objekte tė tjera si dhe shumė ushqime dhe pije.

Pjesa mė e madhe e plazhit ku pushoi familja mbretėrore ishte rezervuar ekskluzivisht.

Borxhi i Greqisė kap vlerėn e 323 miliardė eurove.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
7+849

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė