Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė

Informacione tė rėndesishme - Pasaporta dhe Visa

A mė duhet vizė pėr tė udhėtuar te destinacioni im?

Tė gjithė shqiptarėt kanė mundėsitė tė udhėtojnė nė 98 shtete tė botės vetėm me pasaportė shqiptare dhe pa visė. Nė disa shtete tė tjera, shtetasėve shqiptare ju ofrohet visa nė hyrje tė shtetit destinacionues. Kurse pėr tė vizituar disa shtete tė tjera shtetasėve shqiptare ju duhet tė aplikojnė pėr vizė pėrpara se tė marrin udhėtimin.

Perspketi ju kėshillon qė tė mos prisni bileta apo tė merrni njė udhėtim derisa tė keni marrė vizėn pėr shtetin pėrkatės.

Pėr mė shumė se pėr cilat shtete ju duhet vizė ju lutem kontaktoni ambasadat e shtetit pėrkatės.

Si mund tė aplikoj pėr vizė?

Nėse ju duhet vizė pėr shtetin pėrkatės atehėre ju duhet tė kontaktoni ambasadėn pėrkatėse qė do ju ofrojė mė shumė informacione mbi procesin e aplikimit.

Reklamė