Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Nė vitin 1896, ekonomisti italian Vilfredo Pareto botoi vėzhgimet e tij se 20% e inputeve janė pėrgjegjės pėr 80% tė rezultateve qė arrihen. Ky u quajt Parimi i Paretos, ose mė thjesht, parimi 80/20.
Komentet (0)
Pa motivim, mund tė harroni suksesin.
Komentet (0)
Ne jemi njė kulturė e cila ka dėshirė tė besojė nė fantazi dhe funde tė lumtura, si shumė pėrralla klasike. Nė realitet,...
Komentet (0)
Jo tė gjithė ne jemi materialistė, por ndoshta tė gjithė mund tė biem dakord se tė fitosh para ėshtė gjė e mirė.
Komentet (0)
Menaxherėt shpesh harrojnė se si ėshtė tė gjendesh nė anėn tjetėr tė tavolinės, tė jesh pjesė e ekipit nė vend qė tė jes...
Komentet (0)
Shumė njerėz zgjedhin tė bėhen ndėrmarrės sepse kėrkojnė punė mė pėrmbushėse.
Komentet (0)
Oprah Winfrey: "Pėr tė qenė tė suksesshėm bėjini vetes kėtė pyetje..."
Komentet (0)
Dhjetė mėnyra pėr tė realizuar objektivat qė ia keni vendosur vetes prej vitesh, por qė gjithmonė i keni neglizhuar.
Komentet (0)
Kėshilla nga Facebook pėr video-reklama sa mė efektive.
Komentet (0)
Njė reklamė nė internet duhet tė jetė nė ekran pėr 14 sekonda qė tė ketė shanse pėr tė qenė e shikuar, sipas njė studimi...
Komentet (0)
A jeni gjithmonė reagues? Optimist nė mėnyrė tė paarsyeshme? Kontrollues? Koha pėr tė rimenduar dhe ndryshuar stilin tua...
Komentet (0)
Arsyetimet vrasin ėndrrat, edhe personale edhe profesionale ēdo ditė. Ju ose i realizoni ato ose i humbisni ose refuzoni...
Komentet (0)
Tre arsye si marketingu dixhital do t'iu ndihmojė nė rritjen e biznesit tuaj.
Komentet (0)
Marketingu pėrmes e-mailit ėshtė njėra prej metodave mė efikase tė pėrmbajtjes sė marketingut, nėse dini se si ta bėni nė mėnyrėn e duhur.
Komentet (0)
Tė kesh njė markė personale kėrkon shumė punė.
Komentet (0)
Ne tė gjithė dėshirojmė tė kemi mė shumė orė nė ditė. Mund tė ndihemi tė lidhur duke mos qenė nė gjendje tė pėrfundojmė ...
Komentet (0)
Nė ditėt e sotme interneti ėshtė gjithmonė e mė i pranishėm nė jetėn e pėrditshme tė tė gjithėve.
Komentet (0)
Mediat sociale pėr bizneset ėshtė njė sfidė qė duhet tė zgjidhet, kėshtu qė ndiqni kėto kėshilla pėr tė krijuar njė komu...
Komentet (0)
Perspekti ju tregon disa nga rregullat mė tė mira qė duhet tė ndiqni pėr tė pasur sukses sipas Arnold Schwarzenegger.
Komentet (0)
Deri vonė forma tradicionele e tė bėrit biznes ka funksionuar mirė dhe ka qenė efikase, sidoqoftė, tė njėjtėn gjė s'mund...
Komentet (0)
Pa motivim, mund tė harroni suksesin. Nė fakt, motivimi dhe puna e rėndė janė elemente themelore pėr realizimin e ėndrrave tuaja, ato ju dėrgojnė drejt majės dhe ju ndihmojnė tė dalloheni nga tė tjerėt.
Komentet (0)
Punoni shumė, fokusohuni nė qėllimet e juaja dhe bėni gjėra pėr komunitetin tuaj kur tė arrini sukses.
Komentet (0)
Njė artikull nga Valerie Strauss nė The Washington Postflet pėr njė studim tė ri dhe rigoroz tė Google qė identifikon sh...
Komentet (0)
Gjėja e fundit qė njė menaxher dėshiron ėshtė qė anėtarėt e tij tė ekipit tė frikėsohen nga puna ēdo ditė.
Komentet (0)
Integriteti ėshtė njė karakteristikė shumė e virtytshme e njerėzve qė arrijnė ta bėjnė atė tė vetin dhe ta transmetojnė ...
Komentet (0)
Mentorėt e mirė mund tė pėrcaktojnė trajektoren e biznesit tuaj njėherė e pėrgjithmonė.
Komentet (0)
Perspekti sjell pėr ju kėshillat mė tė mira pėr tė gjetur mentorin ideal.
Komentet (0)
Ne tė gjithė i kemi dėgjuar kėto citate motivuese, "Dėshtimi nuk ėshtė njė opsion" ose "Dėshtimi nuk ėshtė kurrė pėrfundimtar" dhe ndonjėherė mund tė jetė e lehtė pėr tė shmangur dėshtimin me tė gjitha kosot, kur nė tė vėrtetė ne duhet ta pėrqafojmė atė si njė pjesė e jona.
Komentet (0)
Nė kėtė artikull Perspekti do ju tregojė se cilat janė detyrimet dhe afatet nė pagesat e sigurimeve shoqėrore dhe ato sh...
Komentet (0)
Pajisja fiskale (kasa fiskale) ėshtė njė regjistrues elektronik, me tė cilėn nga shitėsi, regjistrohen tė dhėnat pėr vle...
Komentet (0)
Administrata tatimore ju kujton se ēdo transaksion i kryer gabim nga tatimpaguesi nė pajisjen fiskale duhet tė vetdeklar...
Komentet (0)
Paraqitja ėshtė ēelėsi pėr ēdo biznesi tė suksesshėm. Ja se si tė krijoni njė imazh tė qėndrueshėm tė markės qė klientėt...
Komentet (0)
Ēertifkimi ėshtė prova e pėrputhshmerisė me normativėn, e vendosur nga Enti ose Organizata.
Komentet (0)
Tė gjithė individėt rezidentė nė Republikėn e Shqipėrisė, pėr tė gjitha tė ardhurat e krijuara gjatė periudhės tatimore ...
Komentet (0)
Subjektet tregtare, qė realizojnė njė qarkullim mė tė vogėl se 8 milionė lekė nė vit, pavarėsisht nga forma ligjore e organizimit, qė kanė, konsiderohen si "Tatimpagues tė Tatimit tė Thjeshtuar mbi Fitimin" (Biznes i Vogėl).
Komentet (0)
Subjektet tregtare, qė realizojnė njė qarkullim mė tė madh se 8 milionė lekė nė vit, pavarėsisht nga forma ligjore e org...
Komentet (0)