Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Fizika edukative i referohet metodave tė tanishme pedagogjike qė pėrdoren pėr tė mėsuar fizikėn, si dhe asaj pjese tė kėrkimeve pedagogjike qė kėrkojnė tė pėrmirėsojnė kėto metoda.
Komentet (0)
Fizika e aplikuar ėshtė njė term i pėrgjithshėm pėr fizikėn qė hyn nė pune pėr njė pėrdorim tė caktuar.
Komentet (0)
Astrofizika dhe astronomia janė aplikimet e teorisė dhe metodave fizike pėr studimin e strukturės yjore, evolucionit yjo...
Komentet (0)
Fizika bėrthamore merret me studimin e pėrbėrėseve elementare tė lėndės dhe energjisė, si dhe me bashkėvepimet mes tyre.
Komentet (0)
Fizika atomike, molekulare, dhe optike (AMO) ėshtė studimi i bashkėveprimeve lėndė-lėndė dhe dritė-lėndė nė shkallėn e n...
Komentet (0)
Fizika e materies sė kondensuar ėshtė njė fushė e fizikės qė merret me vetitė fizike makroskopike tė lėndės.
Komentet (0)
Kultura e kėrkimit nė fizikė ndryshon nga shumica e shkencave nė ndarjen e teorisė dhe eksperimentit.
Komentet (0)
Mekanika kuantike ėshtė dega e fizikės qė trajton sistemet atomike dhe nėnatomike si dhe bashkėveprimin e tyre merrezati...
Komentet (0)
Relativiteti ėshtė njė pėrgjithėsim i mekanikes klasike qė pėrshkruan objekte masive ose objekte qė lėvizin me shpejtėsi...
Komentet (0)
Termodinamika studion efektet e ndryshimit tė temperaturės, shtypjes, dhe vėllimit nė njė sistem fizik nė njė shkallė ma...
Komentet (0)
Elektromagnetizmi pėrshkruan bashkėveprimet e thėrrmijave tė ngarkuara, me fushat elektrike dhe magnetike.
Komentet (3)
Mekanika klasike ėshtė njė model fizik i forcave qė veprojnė mbi trupat.
Komentet (0)
Edhe pse fizika pėrfshin njė kategori tė gjerė fenomenesh, degėt themelore tė fizikės janė mekanika klasike,elektromagne...
Komentet (0)
Fizika ėshtė dega e shkencės e cila merret me zbulimin dhe analizimin e fenomeneve fizike, qė pėrfshin studimin e lėndės dhe lėvizjen e saj nė fabrikėn e hapėsirė-kohės, si dhe konceptet e forcės dhe energjisė.
Komentet (0)
Lindja e fizikės si shkencė nė shumė mėnyra i detyrohet filozofisė sė lashtė greke.
Komentet (0)
Fizika njihet si "shkencė themelore" sepse fusha tė tjera si kimia dhe biologjia hulumtojnė sisteme, veēoritė e tė cilav...
Komentet (0)
Reklamė