Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Ora e sė ardhmes, e projektuar pėr t'i shėrbyer 500 brezave
Komentet (0)
Sivjet Lojėrat Olimpike Dimėrore kanė qenė mė tė jashtėzakonshmet ndonjėherė.
Komentet (0)
Makinat. Efiēenca. Pantallona tė shkurtra lėkure. Gjermania njihet pėrreth globit se shkėlqen nė njė sėrė gjėrash.
Komentet (0)
Jeta po ndryshon. Teknologji tė reja, pajisje tė reja dhe produkte tė reja vijnė me shpejtėsi nė jetėn tonė.
Komentet (0)
Truri i njeriut zė 4.7 miliardė libra.
Komentet (0)
Sigurisht, nė kėto momente tė gjithė kritikat janė drejtuar kundėr tij, pėr shkak tė deklaratave politike qė ka bėrė.
Komentet (0)
Sa mė shumė mėsojmė pėr kafshėt, aq mė shumė kuptojmė qė janė plot befasi. Tani e dimė qė kafshėt janė shumė mė tė ngjashme me ne se sa kemi menduar dhe qė ekzistojnė gjėra tė caktuara, tė cilat do tė kishim mundur edhe t'i mėsonim.
Komentet (0)
Nėse dėshironi tė jeni tė suksesshėm, ju duhet tė mendoni gjėra tė mėdha. Inspirohuni nga njeriu i cili dėshiron tė dėrgojė njerėzit nė Mars.
Komentet (0)
Ēfarė u ndodhte njerėzve qė merreshin me thashetheme nė Mesjetė? U shokuam!
Komentet (0)
Jetojmė nė atė qė quhet planeti Tokė. Por qė nga lashtėsia e deri mė sot asnjėherė njeriu nuk e ka ndėrprerė kureshtjen pėr tė ditur se ēka jashtė planetit tonė. A ka jetė tjetėr nė galaktikė, apo edhe mė shumė se kaq, ēfarė janė kėto qenie dhe si duhet tė komunikojmė me to.
Komentet (0)
Perspekti ju sjell faktet mė interesante nga bota e kafshėve. Sa mė shumė tė dish aq mė mirė ėshtė!
Komentet (0)
Perspekti ju sjell disa fakte interesante pėr tokėn ku jetojmė
Komentet (0)
Pa marrė parasysh se sa dini, ka gjithmonė gjėra qė nuk i keni menduar kurrė.
Komentet (0)
Studimet tregojnė se ne peshojmė rreth 287 milionė tonelata, nga tė cilat 15 milionė tonė pėr shkak tė personave mbipeshė dhe 3.5 milionė tonė pėr shkak tė obezėve.
Komentet (0)
Pėrse kafeja shkon me ujė? Pėrgjigjja shkencore...
Komentet (0)
Ato njihen si 5 gratė qė ndryshuan historinė e botės.
Komentet (0)
Pėrqafimi i kėsaj cilėsie mund t'ju bėjė mė tė suksesshėm.
Komentet (0)
25 kuriozitete pėr "kryeqytetin e botės".
Komentet (0)
Nė studimin e bėrė tė tregut tė televizioneve nė vend, duket se njė vend tė veēantė kanė zėnė edhe ēmimet pėr sekondė qė paguhen pėr reklama nė televizionet kryesore tė Shqipėrisė.
Komentet (0)
Trupi i njeriut ėshtė njė sistem tepėr kompleks dhe shumė i ndėrlikuar, qė pavarėsisht studimeve mijėravjeēare ende i befason studiuesit me tė rejat qė zbulojnė.
Komentet (0)
Njerėzit e suksesshėm i bėjnė ēdo ditė kėto gjėra, provoni edhe ju.
Komentet (0)
Diell dhe qiell i kaltėr, pemė tė gjata e tė gjelbra, zhurmė zogjsh o dallgėsh dhe ajėr mali... Kush nuk do t'i linte tė gjitha pėr pamje si kjo?!
Komentet (0)
Perspekti ju sjell thėniet mė frymėzuese pėr suksesin nė jetė nga Johann Wolfgang von Goethe.
Komentet (0)
Quajeni "ėndrra e tė varfėrve", "kazino pa mure", ose "taksa e tė marrėve", por lotaria ka rrėnjė tė thella dhe mė tė pėrhapura nga sa mendonit.
Komentet (0)
Shumė gjėra u zhdukėn me avancime teknologjike tė pafundme, ka shumė gjėra tė tjera qė do tė shkojnė jashtė modės ose tė bėhen tė padobishme pėr asgjė nė tė ardhmen e afėrt.
Komentet (0)
Teksa shohim evoluimin e teknologjisė, pyesim veten si ka nisur gjithēka? Ndoshta disa prej pyetjeve tuaj marrin pėrgjigje kėtu...
Komentet (0)
Agjencia eksploruese e hapėsirės qiellore NASA ėshtė njė nga agjencitė pėr tė cilėn do tė donim tė punonim tė gjithė.
Komentet (0)
Letra e Ajnshtajnit pėr tė bijėn, dashuria ėshtė gravitet.
Komentet (0)
Perspekti ju sjell njė listė me gjėra qė janė krijuar para mijėra vitesh por ende kemi nevoja bazike pėr pėrdorimin e tyre.
Komentet (0)
Ndoshta nuk e keni ditur dhe as nuk e keni pritur se pėr tė vizituar kėto vende ju duhet vizė.
Komentet (0)
Shprehjet e mėposhtme janė njė kujtesė pėr tė shkuar gjithmonė para me besim dhe forcė nė mėnyrė qė tė bėni mė tė mirėn tuaj.
Komentet (0)
Ēdo vit firma kėshilluese Brand Finance publikon njė listė tė markave mė tė fuqishme dhe Lego mori vendin e parė pėr vitin 2017.
Komentet (0)
Bebet e lindura nė muajin Janar i pėrkasin shenjės sė Bricjapit apo Ujorit dhe tė gjithė e dinė qė kėto janė dy nga shenjat mė tė mira tė zodiakut!
Komentet (0)
Perspekti sjell pėr ju disa fakte interesante rreth kalendarėve.
Komentet (0)
Shqiponjat admirohen nė tėrė botėn dhe njihen si simbol i fuqisė dhe lirisė.
Komentet (0)
Sikur nė vendin tonė - edhe nė botė, qytetet janė pėrplot me kafene, tė mbushur me tė ri e tė reja, qė pinė kafe dhe argėtohen me njėri-tjetrin. Por, njė gjė qė mund tė dallojė nga shteti nė shtet, ėshtė ēmimi i njė filxhani kafe.
Komentet (0)
Ka njė vrimė nė njohuritė tona: ne kėrcejmė si bretkosa nga Rilindja tek ndaj grekėt e lashtė, thotė pėr CNN, profesori Salim al-Hassani, kryetar i Fondacionit pėr Shkencė, Teknologji dhe Civilizim dhe redaktor i librit "1001 Shpikjet".
Komentet (0)
Keni sigurim shėndetėsor, si dhe shkollim nė fakultet, pushim tė paguar vjetor, si dhe jetėgjatėsi mė tė madhe nė Evropė? Kjo do tė thotė se ju jeni me fat tė keni njė shtetėsi Suedeze dhe kėshtu pasaportėn mė tė fuqishme nė botė.
Komentet (0)
Tė gjithė jemi intriguar nga historia dhe simbolizmi pas bizhuterive.
Komentet (0)
E ardhmja e dixhitalizimit po transformohet me shpejtėsi para syve tanė.
Komentet (0)
E keni pyetur ndonjėherė veten se pėrse disa njerėz janė mė tė suksesshėm dhe ēfarė bėjnė ata pėr ta arritur kėtė? Njė eksperte e organizimit tė kohės na shuan kuriozitetin.
Komentet (0)
Qė tė vegjėl na kanė mėsuar se nuk duhet tė dalim nga shtėpia pa ngrėnė mėngjes.
Komentet (0)
Njė krijesė shumė e frikshme qė vjen nga mitologjia Filipinase ėshtė edhe Sigbin. Zakonisht ai ėshtė quajtur Chupacabra e Filipineve.
Komentet (0)
Tė jesh pjesė e familjes mbretėrore ėshtė vėrtetė njė punė e vėshtirė, pasi ka kaq shumė rregulla qė duhen ndjekur, pėr tė pėrmbushur denjėsisht detyrėn.
Komentet (0)
Duhet tė jemi tė pėrgatitur pėr ēdo lloj situate.
Komentet (0)
Nga prehistoria e deri sot, njerėzit qė kanė shkelur mbi planetin tonė janė vlerėsuar tė kenė qenė, pothuajse 108 miliardė. Llogaritja (thjesht statistikore) nuk ėshtė e lehtė sepse varet nga shumė variabla.
Komentet (0)
Banorėt e Oymyakon nė Rusi jetojnė nė vendin mė tė ftohtė tė banuar nė tokė.
Komentet (0)
Qarkullojnė teori tė ndryshme, qė shpjegojnė se ēfarė ėshtė ky fenomen.
Komentet (0)
I konsideruar i pafat. 13-ta, numri i cili ėshtė nė qendėr tė shumė supersticioneve dhe teorive lidhur me atė ēfarė simbolizon.
Komentet (0)
Ekzistojnė disa arsye pėrse ēdo peshku tė artė do tė duhet t'i blini pasqyrė.
Komentet (0)
Revista amerikane "Forbes" ka shpallur kancelaren Gjermane Angela Merkel si gruan mė tė fuqishme nė botė pėr vitin 2017.
Komentet (0)
Nė studimin e bėrė pėr vendet me standartet mė tė larta nė botė u matėn 3 faktorė: Nevojat bazike tė njerėzve, Institucionet e mirėqenies dhe Mundesitė qė u ofrohen njerėzve nė kėto vende.
Komentet (0)
Passage du Gois ėshtė rruga qė lidh Gulf of Burn?f me ishullin Noirmoutier nė Francė.
Komentet (0)
Ju tregojmė 3 inovacione qė do tė ndyshojnė mėnyrėn si i bėni gjėrat nė jetėn e pėrditshme.
Komentet (0)
Njerėzit Japonezė njihen pėr inteligjencėn e tyre, shėndetin e mirė, sjelljen e mirė dhe mirėqenien. Por pėrse ky komb ėshtė kaq ndryshe nga pjesa tjetėr e botės?
Komentet (0)
Ju tregojmė disa nga arsyet dhe faktorėt pse uji i pishinės bėhet jeshil.
Komentet (0)
Edhe njerėzit nė vendet e pasura dhe me reputacion tė lartė, disa nga vaktet mė tė mira konsumohen nė rrugė ku njerėzit dalin nė park apo kur turistėt janė nė lėvizje duke vizituar qytetin.
Komentet (0)
Ēdo ditė tė jetės mėsojmė gjėra tė reja, dhe pėr dijen kurrė nuk duhet tė themi stop.
Komentet (0)
Kėshilla nga njė fermer ekspert.
Komentet (0)
Frutat dhe perimet dukeshin krejtėsisht ndryshe, pėrpara se tė filloheshin tė kultivoheshin nga njeriu.
Komentet (0)
Kėtu janė disa njerėz qė do ti njohnit vetėm nėse do tė jetonit nė vende tė caktuara tė botės. Disa herė na duket sikur shohim kulturėn unike, vlerat dhe pamjen e njė vendi tė mishėruar tek njerėzit.
Komentet (0)
Vendet e zhvilluara sigurisht qė kanė edhe pagat mė tė larta pėr punėtorėt e tyre.
Komentet (0)
Njerėzit e ndjeshėm janė ata qė mė sė shumti kanė nevojė pėr kurajo dhe pėr shtysa nga tė afėrmit dhe miqtė.
Komentet (0)
A do tė dėshironit tė jetonit nė njė vilė tė mrekullueshme, e cila ėshtė e gjitha e zhytur nė det?
Komentet (0)
Me zhvillimin e qyteteve vijnė edhe ndėrtimet e shumta dhe pakėsimi i gjelbėrimit. Arkitektėt bashkėkohorė kanė gjetur njė zgjidhje pėr kėtė problem.
Komentet (0)
Diamantėt ngjyrė blu janė ekstremisht tė rrallė, duke plotėsuar vetėm 0.0001% tė tė gjithė diamanteve nė botė.
Komentet (0)
Gjumi ėshtė i rėndėsishėm pėr shėndetin e mirė tė njeriut, dhe ai fillon qė nė fėmijėri.
Komentet (0)
Njė vend i mrekullueshem mes Lindjes dhe Perėndimit, popullsia nė Viene po rritet nė mėnyrė eksponenciale, dhe shumė kompani tė huaja po investojnė aty.
Komentet (0)
Njė vjedull ėshtė fshehur nė kėtė tufė zebrash. A mund ta dalloni atė?
Komentet (0)
Aktori i Hollywood Jake Gyllenhaal thotė qė disa aktorė po marrin "rrezik tė lartė" nė profesionin e tyre.
Komentet (0)
Ata kishin njė romancė nė ekran por Jennifer Aniston ka mohuar se pasi kamerat ndaluan sė filmuari, asgjė nuk ka ndodhur kurrė mes saj dhe bashkė aktorit tė Friends Matt LeBlanc.
Komentet (0)
Reklamė