Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Njihuni me super ushqimet qė ju mbrojnė nga rreziku i kancerit!
Komentet (0)
Tė interesuar shumė pėr hidratim tė trupit madje duke kaluar dhe pėrtej ujit natyral pėrdorim edhe ujin e gazuar.
Komentet (0)
Perspekti ju sjell arsyet pėrse duhet ta konsumoni bananen pa u menduar gjatė!
Komentet (0)
Nėse i ngrohni kėto 7 ushqime atėherė mund tė helmoheni
Komentet (0)
Ushqimet lejla luftojnė kancerin dhe janė efektive nė rėnien e peshės. Ju njohim me to.
Komentet (0)
Kėto janė arsyet pse boronicat janė frutat mė tė shėndetshme nė botė.
Komentet (0)
Hipertensioni konsiderohet si "sėmundje e heshtur".
Komentet (0)
Shtatė pėrdorime tė qepės jashtė kuzhine, nga ulja e temperaturės deri tek bukuria e lėkurės
Komentet (0)
Ushqimet qė nuk e kanė vendin nė frigorifer
Komentet (0)
Tė gjithė e ruajmė ushqimin nė frigorifer, por jo ēdo ushqim ėshtė i pėrshtatshėm pėr t'u ruajtur nė temperatura tė ulta...
Komentet (0)
Tė hash nga pak gjatė ditės ndihmon tė menaxhoni peshėn nė mėnyra tė ndryshme.
Komentet (0)
Boll pitė ēaj me bustina, shėroni gripin, kollėn dhe tė ftohtin vetėm me Ēaj Mali.
Komentet (0)
Magnezi ka demonstruar tė ketė njė ndikim tė shpejtė dhe efektiv mbi trupin e njeriut.
Komentet (0)
Perspekti sjell pėrfitimet shėndetėsore tė lules sė bananes qė shumica e njerėzve nuk i dinė!
Komentet (0)
Frutat janė tė pasura me fibra, vitamina dhe janė njė burim i shkėlqyer i antioksidantėve.
Komentet (0)
Ka shumė faktorė qė ndikojnė nė gjatėsinė e njė njeriu, duke filluar nga gjenet, aktiviteti fizik, mėnyra e jetesės, ush...
Komentet (0)
Kėtu janė erėzat qė do tė ndihmojnė nė lehtėsimin e simptomave, madje edhe tė shkurtojnė kohėzgjatjen e ndonjė ftohje ap...
Komentet (0)
Receta e vajit tė trėndafilit tė egėr (Rose Mosqueta) ka nevojė pėr dy pėrbėrės: vaj bajameje tė ėmbėl (100%) dhe trėnda...
Komentet (0)
Kėto ushqime, pėrveē pėrfitimeve tė rėndėsishme qė kanė pėr trupin tonė, nuk kėrkojnė pėrgatitje tė veēantė dhe mund t'i...
Komentet (0)
Tė ngrėnit ushqime tė shėndetshme dhe me vlera ushqyese ėshtė dėshmuar shkencėrisht se i bėn mirė shėndetit tuaj dhe nė ...
Komentet (0)
Ndiheni tė fryrė edhe pse nuk keni ngrėnė racion tė bollshėm? Atėherė kujdesuni ēfarė hani.
Komentet (0)
Tentativa pėr tė humbur peshė ose pėr tė kontrolluar peshėn tuaj mund tė jetė e vėshtirė, sidomos kur bėhet fjalė pėr nj...
Komentet (0)
Hurma Arabie- Njė bombė e vėrtetė vlerash dhe vitaminash pėr trupin tuaj!
Komentet (0)
Lakėr dhe i thoni lamtumirė urthit, kancerit dhe tensionit tė lartė.
Komentet (0)
Kėto janė ushqimet qė nuk duhet tė hani sonte, sjellin ters pėr Vitin e Ri.
Komentet (0)
Vaji i Arganit, i quajtur ndryshe edhe ari i shkretėtirės, ėshtė njė vaj natyror i ekstraktuar nga fryti i pemės sė arga...
Komentet (0)
Vezė tė freskėta, apo...?! Ja si t'i dalloni!
Komentet (0)
Lėngu i boronicės zhvillon funksionet kognitive tė trurit dhe pėrmirėson qarkullimin e gjakut nė tru, sipas njė studimi tė realizuar nga Universiteti Exeter...
Komentet (0)
Mjalti ėshtė njė nga plotėsuesit ushqimorė mė tė njohur dhe tė shėndetshėm i cili pėrdoret gjithashtu pėr tė trajtuar di...
Komentet (0)
Sė fundmi, kur bėhet fjalė pėr shėndetin dhe ushqyerjen e shėndetshme, ndėrgjegjėsimi ashtu si edhe njohuritė e njerėzve...
Komentet (0)
Kaliumi ėshtė njė lėndė ushqyese shumė e rėndėsishme pėr tė mbajtur nėn kontroll lėngjet dhe elektrolitet nė trup.
Komentet (0)
Asparagu ėshtė i pasur me antioksidantė dhe vetit anti-inflamatore qė ndihmojnė nė mbajtjen e trupit shėndetshėm.
Komentet (0)
Tė gjithė e dimė se tė shkojmė nė shtrat me stomakun plot, ėshtė njė gabim i madh. Pas njė dite tė vėshtirė nė punė ose ...
Komentet (0)
Pomelo mban nė vete shumė pėrfitime shėndetėsore pėr shkak tė sasive tė larta tė vitaminės C.
Komentet (0)
Vaji i Farės sė Zezė ėshtė i pėrshtatshėm vetėm pėr pėrdorim nė tė ftohtė.
Komentet (0)
Frutat, perimet dhe vitaminat qė kurojnė tė gjitha sėmundjet.
Komentet (0)
Vaji i livandos ėshtė njė produkt i shkėlqyer bukurie pėr kujdesin e lėkurės, falė aftėsisė sė tij qetėsuese dhe pasture...
Komentet (0)
Erėzat? Mund ta mendoni njė pjatė qoftė edhe fare tė thjeshė pa to? Ju sigurojnė jo vetėm shije tė veēantė por edhe pėrf...
Komentet (0)
Mareja rritet e egėr nė natyrė sidomos nė rajonin e Mesdheut. Mareja nuk bėn asnjė pėrjashtim nė kėtė rast.
Komentet (0)
Ndodh qė pėr shkak tė angazhimeve tė pėrditshme, ta lini nė hije kujdesin ndaj vetes. Kryesisht pėr shėndetin tuaj mendo...
Komentet (0)
Studiuesit rekomandojnė konsumimin e 20 kokrra lajthive nė ditė.
Komentet (0)
Metabolizėm i ngadaltė? Njė mandarinė ju shpėton.
Komentet (0)
Kumquats ose siē i njohim ndryshe, mandarinat kineze duken si disa portokalle tė vogla nė formė ovale tė cilat nė shqip ...
Komentet (0)
Arsyet mė tė mira pse duhet tė konsumoni thjerrėza tė paktėn njė herė nė javė!
Komentet (0)
Nė mbarė botėn ekzistojnė rreth 70 lloje tė fasules, por nė vendin tonė njihen vetėm disa prej tyre, ato mė populloret.
Komentet (0)
Preshi mbi tė gjitha ėshtė aleati ynė dimėror pėr tė ruajtur linjat perfekte.
Komentet (0)
Nėse do tė pinit ujė sapo tė zgjoheni nė mėngjes trupi juaj do t'ju "falenderonte".
Komentet (0)
Pėr njė fytyrė tė bukur dhe lėkurė tė pastėr duhet shumė pėrkujdesje, duke fillur qė me mėnyrėn se si ushqehemi.
Komentet (0)
Lakra e kuqe mbi tė gjitha ėshtė rregullator i sistemit tretės.
Komentet (0)
Edhe adhuruesit mė tė mėdhenj tė espressos do tė pranojnė se ndonjėherė mund tė ketė njė shije e hidhur, por reputacioni...
Komentet (0)
Reklamė