Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Prej mė shumė se gjashtė muajsh Coronavirus ka mbėrthyer vendin tonė ashtu si tė gjitha vendet e botės.
Komentet (0)
Katėr fjalitė qė nuk duhet t'i thoni kurrė bashkėshortit/bashkėshortes nė praninė e fėmijėve
Komentet (0)
"Dija ėshtė ēelėsi i suksesit". Fjalėt e njė mėsuesi pėrpara nxėnėsve tė tij. Fantastike...
Komentet (0)
Psikologėt ndahen nė dy grupe: A duhet t'i angazhojmė fėmijėt me punė shtėpie dhe a duhet t'i shpėrblejmė pėr to?
Komentet (0)
Gati pėr provime?! Ja ēfarė bėjnė gabim zakonisht studentėt.
Komentet (0)
Edhe nė biznes, idetė e mira mund tė formėsojnė tė ardhmen. Fjalimet e paharrueshme prekin mendjet dhe zemrat.
Komentet (0)
Sezon provimesh! Studentė, njihuni me ushqimet qė ju ndihmojnė kujtesėn...
Komentet (0)
E keni me dy mendje nėse doni tė bėni fėmijė apo jo? Mė parė duhet tė keni parasysh kėto gjėra.
Komentet (0)
Para se tė dilni para njė audience ndodh qė tė keni njė ndjesi jo tė kėndshme nė stomak, tė mos keni shumė besim nė vetv...
Komentet (0)
9 "Copėza Menēurie" qė ēdo prind duhet t'ia mėsojė fėmijės sė tij!
Komentet (0)
Shtatėzania ėshtė periudha ku dėshirat plotėsohen tė gjitha, dhe mė siguri njė pushim pėr tu larguar nga rutina e ditėve...
Komentet (0)
Si ta mposhtni varėsinė e celularit: Truqet qė ju ndihmojnė tė mos e kontrolloni atė tėrė kohėn
Komentet (0)
Rruga e reformimit rrėnjėsor tė Arsimit tė Lartė fillon nga krijimi i strukturės pėrkatėse qė inicion dhe zhvillon metod...
Komentet (0)
Kėrkimi shkencor duhet tė pėrcaktohet si baza e arsimit tė lartė dhe e edukimit, si motor i inovacionit, i konkurrencės dhe i cilėsisė sė mėsimdhėnies.
Komentet (0)
Lajmet e rreme apo "Fake News" siē njihet termi pėr to, nuk janė asgjė e re.
Komentet (0)
Njerėzit e suksesshėm bėjnė ?do ditė kėto 10 gjėra!
Komentet (0)
Ideale do tė ishte qė ne tė gjithė tė punonim me njerėz tė cilėt janė tė talentuar dhe jo me njerėz tė cilėt kanė ndikim...
Komentet (0)
LinkedIn ėshtė rrjeti mė i madh profesional nė botė, me qindra miliona anėtarė qė lidhin profesionistėt nga e mbarė bota...
Komentet (0)
Ndryshimi mund tė fillojė nga tė menduarit ndryshe, qoftė nga njė mendim i vetėm ndryshe.
Komentet (0)
Cilėn gjuhė duhet ta inkurajoni fėmijėn ta mėsojė nė mėnyrė qė tė ketė njė tė ardhme tė mirė?
Komentet (0)
Mundeni tė rendisni tė gjitha gjėrat qė fėmija juaj duhet tė dijė pėrpara se ai tė quhet mjaftueshėm i rritur? Sigurisht qė ėshtė e pamundur, jo mė kot duhen 18 vjet ose mė shumė pėr t'ja arritur.
Komentet (0)
Njė nėnė ka eksperimentuar me 5 lloje tė strategjive tė ndryshme disiplinore, dhe ja ēfarė ndodhi.
Komentet (0)
Ndonjėherė ndiheni mė shumė si bashkėpunėtorė sesa njė ēift.
Komentet (0)
Tė ndihmosh njė fėmijė adoleshent do tė thotė t'i japėsh lirinė tė bėhet autonom pa e nxituar, por duke e lėnė nė ritmin...
Komentet (0)
Me rritjen fėmija do tė formojė karakterin e tij i cili nuk do tė jetė aspak i njėjtė pėr fėmijė tė ndryshėm.
Komentet (0)
Nga viti i dytė i jetės fėmija mund tė mėsohet tė thotė "faleminderit", tė mėsohet tė qėndrojė nė tavolinė, pra tė mėsoj...
Komentet (0)
Zakonisht kur flasim nė lidhje me tekat e fėmijės na vjen nė mendje viti i dytė i jetės, por sipas tė dhėnave tė nxjerra...
Komentet (0)
Tekat e fėmijėve nuk janė gjithmonė njė aspekt negativ, ato mund tė kenė edhe anėt e tyre pozitive!
Komentet (0)
Perspekti sjell pėr ju tabelėn e rritjes normale tė fėmijės deri nė moshėn 6 vjeē.
Komentet (0)
Ti e bėre prezantimin nė mėnyrė perfekte, i suprizove tė gjithė.
Komentet (0)
Nuk mė pėlqen tė studioj dhe nuk arrij tė pėrqėndrohem. Ēfarė po mė ndodh? Ēfarė duhet tė bėj?
Komentet (0)
Mėsimdhėnia ėshtė art dhe shkencė nė tė njėjtėn kohė.
Komentet (0)
Dikur, frika mė e madhe e njeriut ishte pėrballja me agresorėt, kryesisht me kafshėt gjigante, sepse mbijetesa ishte gjė...
Komentet (0)
Momenti i banjos ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr rritjen e fėmijės, kjo pasi pėrveē faktit qė e mban atė tė pastėr, e qetė...
Komentet (0)
Ka shumė lloje prindėrimi. Disa prindėr janė shumė kontrollues pėr ēdo aspekt tė jetės sė fėmijės sė tyre, disa tė tjerė janė mė liberalė dhe i lejojnė fėmijėt t?i marrin vetė vendimet e tyre dhe tė korrigjojnė gabimet qė kanė bėrė. Ajo qė ka mė shumė rėndėsi, ėshtė se tė gjithė duan mė tė mirėn pėr fėmijėt e tyre.
Komentet (0)
Arsyeja pse William dhe Kate ulen nė gjunjė kur flasin me fėmijėt, do ju lėrė pa fjalė!
Komentet (0)
Tė ndihmosh njė fėmijė adoleshent do tė thotė t'i japėsh lirinė tė bėhet autonom pa e nxituar, por duke e lėnė nė ritmin...
Komentet (0)
Tė bėhesh prind ėshtė njė pėrgjegjėsi e madhe po aq sa edhe e bukur.
Komentet (0)
"Nuk mund tė dėshtosh duke krijuar veten tėnde" - Wayne Dyer.
Komentet (0)
Shumė studentė i frikėsohen provimeve, madje edhe atyre qė janė pėrgatitur nė mėnyrė adekuate.
Komentet (0)
Shumė parime tė Maria Montessori pėrdoren nga mėsuesit dhe shpesh plotėsojnė arsimin qė u japin prindėrve. Por kėto pari...
Komentet (0)
Shumica e aftėsive tė punonjėsve nuk vijnė si rezultat i shkollės. Ato vijnė nga aftėsitė e trashėguara nga prindėrit ose nga pėrdorimi i internetit.
Komentet (0)
Mėsimi i pėrqėndruar te nxėnėsit ėshtė procesi i tė mėsuarit qė i vė nevojat e nxėnėsve mbi komoditetet e planifikimit, ...
Komentet (0)
Drejtuesi pėr tė qenė njė lider i suksesshėm i institucionit arsimor qė drejton duhet me doemos tė nxisė frymėn pozitive...
Komentet (0)
Edukimi ėshtė njė proces dinamik dhe gjithėpėrfshirės nė ēdo etapė tė tij.
Komentet (0)
A mundet shoqėria jonė tė mposhtė prepotentėt bulistė? Pėr kėtė mjafton tė njohim dobėsitė e tyre.
Komentet (0)
Thėnia e famshme e Nelson Mandelas "Nėse ju i flisni njė personi nė gjuhėn qė ai e kupton, ajo do tė i shkojė nė kokėn e...
Komentet (0)
Nuk mė pėlqen tė studioj dhe nuk arrij tė pėrqėndrohem. Ēfarė po mė ndodh?
Komentet (0)
Reklamė