Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Ndonėse prej 27 vitesh zyrtarisht Shqipėria ėshtė njė vend me ekonomi tregu, sėrish shterpėsia nė disa degė tė ekonomisė vijon tė zgjatet. Shumė ėshtė folur pėr aksione tė vazhdueshme kundėr informalitetit, por edhe pėr zhvillimin e tregut sekondar.
Komentet (0)
Prespekti sjell njė koleksion me pyetjet mė tė shpeshta dhe mė tė rėndėsishme qė lidhen me Prokurimet Publike.
Komentet (0)
Prokurimi publik ėshtė procesi i pėrzgjedhjes nga Autoritetet Kontraktore, me anė tė njė procesi konkurrimi publik, tė o...
Komentet (0)
Prespekti sjell disa shkurtime qė lidhen me Prokurimet Publike.
Komentet (0)
Prokurimi publik ėshtė procesi i pėrzgjedhjes nga Autoritetet Kontraktore, me anė tė njė procesi konkurrimi publik, tė o...
Komentet (0)
Paketa fiskale pėrbėhet nga ligjet qė shėrbejnė pėr vendosjen dhe administrimin e tatimeve dhe taksave.
Komentet (0)
Kuptimi i shprehjes evazion fiskal, sipas shkencės sė financave, lidhet me tė gjitha ato veprime qė kanė pėr qėllim tė zvogėlojnė ose tė eliminojnė kontributin fiskal nė arkėn e shtetit prej qytetarėve ose subjekteve, duke shkelur dispozita dhe norma fiskale specifike.
Komentet (0)
Taksa ėshtė njė detyrim financiar qė personat fizikė (individėt) ose personat juridikė (tė gjitha entitetet e tjera ligj...
Komentet (0)
Tatim dhe taksė quhet ēdo pagesė e detyrueshme me ligj, qė bėjnė nė favor tė buxhetit tė shtetit, personat fizik e jurid...
Komentet (0)
Financa ėshtė shkenca e menaxhimit tė flukseve tė parasė, ėshtė arti i drejtimit dhe administrimit tė tyre.
Komentet (0)