Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Gjeografia ėshtė njė shkencė qė ndryshon vazhdimisht si nga efektet politike ashtu edhe nga shkaqe natyrore.
Komentet (0)
Tajlanda ėshtė mbretėri nė Polonezi (prapa Indisė) pranė Gjirit Tajlandez.
Komentet (0)
Parku i Madh i Liqenit Artificial tė Tiranės (PMLAT) nė formėn qė ėshtė sot daton nė vitin 1957 - 1958.
Komentet (0)
Durrėsi mund tė krahasohet me qytetet mė tė mėdhenj tė Mesdheut antik dhe mesjetar.
Komentet (0)
Dubai ėshtė qytet i gjendur nė pjesėn jugore tė Gjirit Persik nė Gadishullin Arabik.
Komentet (0)
Epiri ėshtė njė rajon historik dhe gjeografik i pozicionuar nė jug-perėndim tė gadishullit tė Ballkanit.
Komentet (0)
Toka ėshtė planeti i tretė i sistemit tonė diellor. Toka ėshtė rreth 4.57 miliardė vjet e vjetėr, dhe i vetmi planet nė sistemin tonė diellor ku ėshtė zhvilluar jeta.
Komentet (0)
Toka rrotullohet rreth boshtit tė vet dhe rreth Diellit. Rrotullimi rreth boshtit tė vet qė sjell ndryshimin e ditės dhe...
Komentet (0)
Gjeografia padyshim ėshtė njė ndėr shkencat mė tė vjetra.
Komentet (0)
Gjeografia ėshtė shkenca qė studion dukuritė qė ndodhinė ne natyrė, pėrshkruan, sqaron dhe e riparaqet tokėn nė pamjet e...
Komentet (0)