Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Biokimia pėrpiqet tė shpjegojė sesi karakteristikat e shkėlqyera tė organizmave vijnė nga mijėra e mijėra biomolekula tė ndryshme.
Komentet (0)
Kimia inorganike ėshtė degė e kimisė e cila merret me studimin e elementeve kimike.
Komentet (0)
Kimia organike ėshtė degė e kimisė, e cila studion pėrbėrjen, strukturėn, vetitė, reaksionet dhe sintezėn e konponimeve ...
Komentet (0)
Kimia organike ėshtė degė e kimisė, qe studion komponimet e karbonit.
Komentet (0)
Atomi ėshtė grimca mė e vogėl qė ndėrton cdo substancė.
Komentet (0)
Lidhja kimike ndodh kur atomet kombinohen njėri me tjetrin, krijohen si rrjedhim i rishpėrndarjes sė elektroneve.
Komentet (0)
Kimia ėshtė shkenca ose me saktė ajo e degė e shkencave natyrore qė merret me studimin e ndėrtimit dhe vetive tė materies dhe transformimeve tė saj.
Komentet (0)