Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Pėrfitimet dhe rreziqet e rezonancės, ekzaminimi mė i avancuar nė diagnostikėn e shumė sėmundjeve.
Komentet (0)
A e dini se dielli filloi tė shndrijė rreth pesė miliardė vjet mė parė dhe se qė nga atėherė na ngrohė ēdo ditė pa pushi...
Komentet (0)
Perspekti ju tregon disa tė vėrteta shkencore tė mrekullueshme qė mund tė zgjerojnė sado pak njohuritė tuaja.
Komentet (0)
Astronomia ėshtė njė shkencė qė studion objekte qiellore tė tilla si yjet, galaktikat, planetėt, kometat dhe fenomene ja...
Komentet (0)
Edhe pse ėshtė thėnė shumė pėr inteligjencėn artificiale dhe tekonologjitė moderne, trupi i njeriut ėshtė sistemi mė per...
Komentet (0)
Trupi i njeriut ėshtė njė mister prej tė cilit ėshtė zbuluar shumė pak.
Komentet (0)
Shkencėtarėt janė duke u marrė kohėt e fundit me prodhimin e disa sensorėve wireless me pėrmasa mikroskopike , tė cilat mendohen tė implementohen brenda trupit tė njeriut pėr tė marrė tė dhėna nga aktiviteti nervor nė kohė reale.
Komentet (0)
Dielli ėshtė i bardhė.
Komentet (0)
Kina ka zbuluar detajet e misionit mė tė rėndėsishėm tė historisė.
Komentet (0)
Ēfarė ndodh nė trurin tuaj kur ju pėrsėrisni vazhdimisht tė njėjtin veprim?
Komentet (0)
Hėna ka vullkane tė cilat kanė filluar tė shpėrthejnė rreth 100 milionė vite mė parė.
Komentet (0)
Ju tregojmė peshkun mė tė rrallė nė botė.
Komentet (0)
Kėto shpėrthime janė 1 milionė herė mė tė ndritshme se e gjithė Galaksia sė bashku.
Komentet (0)
Ėshtė e pamundur tė imagjinojmė planetet pa diellin dhe si duket dielli nga planetė tė tjerė tė sistemt diellor.
Komentet (0)
Pasi tė bėheni nėnė, fėmijėt tuaj nė fakt nuk do tė largohen kurrė nga ju.
Komentet (0)
Pasqyrimi i diellit nė qiell influencon dritėn e ulėt tė formojė harqe shumė ngjyrėshe nė qiell.
Komentet (0)
Fėmija psikopat shpesh lidhet me keqbėrėsin nė filma horror, por ērregullimi shqetėsues mendor ėshtė mė shumė se njė pėr...
Komentet (0)
Gjėegjėza e mėposhtme thuhet se ėshtė shkruar nga Albert Ajnshtajni si fėmijė. Ajo i atribuohet edhe Lewis Carrolit, edh...
Komentet (0)
Njė ilaē e pėrdorur pėr tė trajtuar diabetin mund tė ndihmojė nė luftėn kundėr leuēemisė, kanė njoftuar hulumtuesit nė r...
Komentet (0)
Derisa njerėzit plaken, ndryshimet kimike zhvillohen nė ADN-nė e tyre. Tani shkencėtarėt e kanė zbuluar njė lidhje recip...
Komentet (0)
Njė studim i realizuar nga shkencėtarėt pranė spitalit tė fėmijėve St. Jude, ka treguar se si mikrobet mund ta bllokojnė prodhimin e monoksidit tė azotit, njė substancė shumė e rėndėsishme e sistemit imun dhe tė ofrojnė aludim pėr luftimin e baktereve.
Komentet (0)
Njė nga kėnaqėsitė e jetės, pėr disa meshkuj e femra konsiderohet se ėshtė qė tė pish nė shoqėrinė e miqve njė gotė verė...
Komentet (0)
Gjithnjė e mė shumė frutat dhe perimet zėnė vendin e parė pėr rėndėsinė e shėndetit, e veēanėrisht nė parandalimin e tum...
Komentet (0)
Shkencėtarėt amerikanė kanė arritur tė zbulojnė atė mund tė konsiderohet si "ēelėsi i pavdeksisė".
Komentet (0)
Telepatia mendore ėshtė pėrcaktuar si "njė komunikim me anė tė mjeteve tė ndryshme nga shqisat, ose nėpėrmjet transferim...
Komentet (0)
Nga vrojtimi i galaksive tė cilat janė miliona vite dritė larg dallojmė ngjyra tė padukshme, kėshtu Adam Hadhazy shpjego...
Komentet (0)
Inxhinierėt dhe fizikantėt kanė zbuluar njė karakteristikė tė silikonit qė ndihmon nė zhvillimin mė tė shpejtė tė kompju...
Komentet (0)
Shkencėtarėt e NOAA kanė zbuluar peshkun e parė nė oqeane i cili ėshtė i gjithi me gjak tė ngrohtė.
Komentet (0)
A ėshtė marrėdhėnia mes jush dhe qenushit tuaj duke e humbur shkėlqimin e vjetėr? Atėherė provo disa nga kontaktet e ėmb...
Komentet (0)
Pas njė shekulli me spekulime, shkencėtaret mė nė fund kanė kuptuar se pėrse djathi Zvicerian ėshtė i stolisur me vrima ...
Komentet (0)
Kėrkuesit nga Universiteti Northwestern kanė zbuluar njė menyrė tė re pėr tė zbuluar simptomat e depresionit: Zakonet e ...
Komentet (0)
Disa nga llojėt e papagallėve janė shumė tė aftė tė imitojnė tingujt dhe tė kėrcejnė
Komentet (0)
Insektet zgjidhin disa nga problemet e krisura biologjike thotė Dr Gregory Sutton
Komentet (0)
Nga ndryshimi i klimės ndryshojnė edhe insektet tė cilat kanė njė impakt direkt edhe tek bimėt,ekosistemin dhe njerėzit
Komentet (1)
Tė marrėsh mėsim nė udhėheqje duke arritur njė qėllim, sa mė shpejt qė tė jetė e mundur dhe mbajtjen e drejtuesit.
Komentet (0)
Reklamė