Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Nėse jetoni me nivele tė larta tė stresit, ju jeni duke e vėnė gjithė mirėqenien tuaj nė rrezik.
Komentet (0)
Ne jetojmė pėr tė mėsuar dhe pėr t'u rritur me eksperiencat qė jeta na ofron.
Komentet (0)
Siē shkruan filozofi rumun Costandin Noica (Sase maledii ale spiritului contemporan, 1978; trad. it. Sei malatie dello s...
Komentet (0)
Dr. Megan Arroll, psikologe dhe autore e shumė librave, thotė se stresi prek nė shumė mėnyra si trurin ashtu edhe trupin...
Komentet (0)
Psikiatri Dr. Daniel tha se mendimet ndikojnė nė pamjen, energjinė dhe gjendjen tonė tė pėrgjithshme shėndetėsore.
Komentet (0)
Ja ēfarė thotė psikologjia pėr aspekte tė ndryshme tė jetės dhe mendjes tuaj.
Komentet (0)
Marrėzia e natyrės njerėzore pėrbėhet nga tre elementė thelbėsorė: ambicja, mendjemadhėsia dhe krenaria.
Komentet (0)
Ēdo ditė ėshtė e pashmangshme tė mos pėrballemi me situata qė na stresojnė, duke nisur qė nga familja, shoqėria apo edhe...
Komentet (0)
Nuk ėshtė ndonjė sekret se tė mėsoni ta luani njė instrument muzikor ju ndihmon ta mbani mendjen tė mprehtė. Kėtė e vėrt...
Komentet (0)
Kush nuk dėshiron tė rikthehet nė fėmijėri, pa pasur pėrgjegjėsi, pa paguar taksa dhe pa pasur obligime ditore.
Komentet (0)
Sipas njė studimi Kanadez, stresi nuk ėshtė aspak i keq.
Komentet (0)
Ne shpesh flasim me veten, jo vetėm kur humbasim ēelėsat nė ēantė apo nė punė.
Komentet (0)
Edhe babai mund tė kalojė nė stres dhe kjo ėshtė vėrtetuar nė studimet e fundit.
Komentet (0)
Nėse je besnik, je njė person inteligjent. Jo nuk ėshtė njė mėnyrė sa pėr tė thėnė. E thotė shkenca. Ekzaktėsisht ėshtė testi i neuro-shkencėtarit Rodolfo Linas, drejtor i departamentit tė Psikollogjisė dhe Neuroshkencės nė Universitetin e New York.
Komentet (0)
Tė gjithė e kemi pak xhelozi brenda vetes. Ka nga ata qė xhelozinė e kanė tė tepruar ka edhe nga ata pėr tė cilėt xheloz...
Komentet (0)
Askush nuk lind i ditur dhe me kalimin e kohės dijet shtohen gjithnjė e mė shumė. Ka disa fakte psikologjike qė duhet ti...
Komentet (0)
Kafshimi i thonjėve nuk ėshtė vetėm e shėmtuar nga ana estetike dhe higjenike por edhe njė problem psikologjik.
Komentet (0)
Tė gjithėve ju ėshtė e njohur se sa ėshtė i rėndėsishėm shoqėrimi pėr tė ndierė kėnaqėsinė e jetės, mirėpo ekziston njė ...
Komentet (0)
Tė gjithėve ju ka ndodhur qė ta vuajnė faktin e kujtesės sė dobėt.
Komentet (0)
Pjesė nga intervista me psikiatrin dhe filozofin Carl Gustav Jung. Nė kėtė pjesė Jung kryesisht flet pėr frikėn nga vdek...
Komentet (0)
Njerėzit lindin tė lumtur, megjithatė, shumė tė rritur nuk e kultivojnė lumturinė dhe mendojnė qė janė pa fat, por ndėrsa fati ndonjėherė ėshtė mizor, ti ke nė dorė njė pjesė tė mirė tė gjėrave dhe mund tė ndryshosh aq sa njerėzit mund tė ndryshojnė.
Komentet (0)
Shumica e gjėrave qė nuk kuptojmė nga qenia jonė njerėzore ėshtė nė kokėn tonė. Trurin ėshtė njė organ i pashpjegueshėm,...
Komentet (0)
A janė tė rrezikshme ndjenjat tuaja? Kurrė. Por shumica prej nesh kanė frikė nga ndjenjat e forta. Dhe ne kemi frikė nga...
Komentet (0)
Teorikisht, tė gjitha pėrvojat tona qė kalojmė nė jetė, na bėjnė njerėz mė tė mirė dhe mė tė fortė.
Komentet (0)
Pjesa mė e madhe e komunikimit mes njerėzve bėhet pėrmes gjuhės sė trupit, e jo fjalėve.
Komentet (0)
Kur e dėgjoni fjalėn "psikopat", me siguri se ju kujtohen personat e rrezikshėm nga filmat horror apo krim tė Hollywood-...
Komentet (0)
Tė gjithė kemi pasur momente kur kemi rėnė viktimė e mendimeve negative nė kokėn tonė.
Komentet (0)
Intuita ėshtė kėtu pa ndonjė shkas, vetėm se ndonjėherė mund tė interpretohet gabimisht.
Komentet (0)
Vetėbesimi nuk lind me njeriun.
Komentet (0)
Ne bėjmė zgjedhje tė ndryshme ēdo ditė - ēfarė do tė hamė, blejmė ose ēfarė duhet tė veshim dhe asnjėherė nuk e ēojmė nė...
Komentet (0)
Depresioni ėshtė njė sėmundje qė po prek grupmosha tė ndryshme.
Komentet (0)
Nėse e gjeni veten tek kėta kėta tregues, ndoshta mund tė mburreni pėr IQ e lartė, por jo pa efekte anėsore!
Komentet (0)
Inteligjenca ėshtė tėrėsia e funksioneve tė lindura njohėse, pėrshtatėse dhe pėrfytyruese, tė krijuara nga veprimtaria t...
Komentet (0)
Teknikat e matjes ndihmojnė nė grumbullimin dhe analizimin nė mėnyrė efektive tė dhėnat mbi sjelljen.
Komentet (0)
Metodologjia e kėrkimit shkencor ėshtė njė pjesė e rėndėsishme e psikologjisė.
Komentet (0)
Psikologjia ndahet nė degė tė ndryshme pėr tė pasur mė tė lehtė studimin e saj.
Komentet (0)
Strukturalistėt i sqarojnė fenomenet psikologjike si tė pėrbėra nga elemente tė vecanta
Komentet (0)
Studimi i psikologjisė nė njė kontekst filozofik daton nė qytetėrimet e lashta tė Egjiptit, Greqisė, Kinės, Indisė dhe P...
Komentet (0)
Psikologjia ėshtė studimi shkencor i mendjes dhe sjelljes.
Komentet (0)