Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Tonni'86, brandi i stilistes shqiptare Mirela Nurēe, u ngjit nė pasarelė nė New York.
Komentet (0)
Stilistja e njohur, ėshtė bėrė pjesė e dy projekteve tė modės, duke pėrcjellė pėrpos stilit dhe tendencave, mesazhe tė forta, nisur edhe nga kauza sociale tė shoqėrisė sonė.
Komentet (0)
Dalin ndryshimet e procedurave pėr patentat! Tarifat, pyetjet e reja dhe numri i gabimeve.
Komentet (0)
Lajme tė reja nga Facebook, ndryshojnė rregullat e privatėsisė...
Komentet (0)
Ndryshon procedura pėr marrjen e patentės, qė nga 1 marsi pyetje tė reja pėr testin teorik.
Komentet (0)
Sė fundmi, Paris Hilton ka qenė kryefjala e lajmeve nė mediat rozė edhe nė portale pas propozimit romantik dhe unazės sė mrekullueshme prej diamanti.
Komentet (0)
Qyteti i famshėm i akullit nė Kinė, Harbin, hapi dyert pėr vizitorė nga e gjithė bota tė premten, kur nisi festivali ndėrkombėtar i borės dhe akullit.
Komentet (0)
Shqiptarėt e nisin ditėn e sotme me numėrimin pas pėr 25 milionė euro qė do tė dalin nga xhepat e tyre pėrgjatė gjithė vitit 2018 si taksa shtesė me paketėn e fundit fiskale, ku peshėn mė tė madhe do ta zėrė taksa e rritur e pronės.
Komentet (0)
Revista "Vogue" ka publikuar njė listė prej 10 personash tė veshur mė bukur gjatė vitit 2017.
Komentet (0)
Ata vendosin pėr fatet e vendit tė tyre, por edhe tė botės.
Komentet (0)
Nė dhjetėshen e qyteteve ku mund tė hasni gratė mė tė bukura nė botė, pėrfshihen Seuli, Amsterdami, Montreali, Tel Aviv, Moska etj.
Komentet (0)
Njė nga personazhet mė interesantė e nė fakt arsyeja e takimit tė Sulltan Ahmetit me Anastasian, ėshtė Sulltaneshė Safija. Me siguri nuk e dinit por ky personazh ishte Shqiptare.
Komentet (0)
Ajo tha "Po", zbulon unazėn me diamant qė i dhuroi i dashuri i saj biznesmen.
Komentet (0)
Jo mė kot, ajo u shpall "Aktorja mė e mirė e vitit 2017" nga Golden Butterfly.
Komentet (0)
Prezantohet linja mė e shpejtė e trenit nė botė e cila ndodhet nė Zvicėr.
Komentet (0)
Njė kartmonedhė e re me vlerė 10 mijė lekė do tė hidhet nė treg.
Komentet (0)
Nė njė det plot me kėngė, duhet tė jetė e vėshtirė tė zgjidhen ato qė arrijnė majat.
Komentet (0)
Qenushėt kanė mė shumė se dyfishin e qelizave tė trurit tė lidhura me inteligjencėn.
Komentet (0)
Prindėrit e njė adoleshenti Kinez, qė vdiq dy ditė pasi hyri nė njė qendėr tė trajtimit tė varėsisė nga interneti, apelojnė pėr njė hetim mbi vdekjen e tij.
Komentet (0)
Sophia ėshtė njė robot i gjallė i dizajnuar nga firma nga Hong Kong, Hanson Robotics. Gjatė njė interviste tė kėsaj jave, ajo tha se familja ėshtė "njė gjė me tė vėrtetė e rėndėsishme". Edhe ajo shkoi aq larg sa tė thoshte se ajo do tė emėronte vajzėn e saj tė parė Sophia.
Komentet (0)
Arkeologėt Turq nė provincėn Kajseri kanė gjetur njė pllakė argjile nė tė cilin ėshtė shkruar njė kontratė para martesore nė gjuhėn e vjetėr asirike.
Komentet (0)
Viti 2018 ndodhet vetėm pak javė larg dhe njė nga njerėzit mė tė saktė dhe influentė nė parashikimet botėrore ka thėnė sėrish tė tijėn.
Komentet (0)
Njė burrė Zvicerano-Austriak, me profesion mėsues, i quajtur Paul Amadeus Dienach, ra nė gjendje kome nė vitin 1921. Dienach vuajti nga njė sėmundje, e cila zgjati pėr njė vit dhe e rėndoi tej mase gjendjen e tij shėndetsore.
Komentet (0)
INSTAT ka publikuar njė raport i cili tregon se pėr ēfarė shpenzojnė mė sė shumti shqiptarėt.
Komentet (0)
Nė buxhetin 2018 ėshtė planifikuar rritje page pėr mėsuesit, mjekėt, infermierėt dhe pensionistėt.
Komentet (0)
Thuhet se fuqia e njė pasaporte matet me numrin e vendeve nė tė cilat mund tė udhėtohet me tė, pa aplikuar pėr viza.
Komentet (0)
Ju tregojmė 5 gjėra tė ndaluara nė Europė qė Amerikanėt i bėjnė pa problem.
Komentet (0)
Jo domosdoshmėrisht ēdo urė duhet tė jetė e njėjtė me tė tjerat.
Komentet (0)
Stuhia tropikale "Ophelia", po udhėton nė Atlantik.
Komentet (0)
Sipas Moore, kodi i cili kryen kėtė proces gjendet nė OnePlus Device Manager dhe OnePlus Device Manager Provider.
Komentet (0)
Nėse doni tė bėheni njė miliarder (edhe milioner nuk do tė ishte keq) ju duhet te studioni njė degė me potencial si inxhineria apo tė punoni si njė agjent shitjesh.
Komentet (0)
Ēdo vit, konsulenti i hulumtimit tė marketingut, Kantar Milward Brown nxjerr njė raport i cili rendit markat kryesore tė botės krahasuar me vlerėn e tyre.
Komentet (0)
Paga mė e lartė minimale nė BE mbėrrin deri nė 2 mijė Euro nė Luksemburg, ndėrsa nė fund tė listės janė Maqedonia dhe Bullgaria me njė pagė minimale prej 235 Eurosh, shkruan Agjencia e Bashkimit Evropian pėr Statistika, Eurostat.
Komentet (0)
Nė botė ka shumė gjėra tė mrekullueshme sa ndonjėherė nuk di kė tė veēosh. Por, gjenialiteti njerėzor nė kėtė urė tė ndėrtuar nė Holandė tė lė pa frymė.
Komentet (0)
Nė Monaco ėshtė bėrė prezantimi i jahtit luksoz me emrin 'Nature', qė ėshtė i gjatė 120 metra e brenda tij, pėrveē elementeve tė tjera luksoze, ka edhe njė kopsht tė vogėl.
Komentet (0)
Nusja "single" ka kurorėzuar ėndrrėn e saj, martohet e vetme por me njė dasėm stil!
Komentet (0)
Porsche prezantoi superjahtin e vet futuristik, njė miksim perfekt mes luksit, hijeshisė dhe teknologjisė.
Komentet (0)
Ambasada Amerikane nė Tiranė ka dhėnė lajmin e shumėpritur pėr qytetarėt shqiptarė qė kishin menduar qė tė vazhdonin ėndrrėn Amerikane.
Komentet (0)
Apple pėrdor ēmime tė ndryshme pėr paisjet e saj nga njė vend nė tjetrin, nė varėsi tė taksave dhe konvertimit tė monedhės vendase me dollarin Amerikan.
Komentet (0)
Ka mbushur plot 10 vjeē njė nga simbolet mė tė famshme tė rrjeteve sociale, hashtag i simbolizuar nga njė thurje. Lindi thuajse rastėsisht, ndėrsa sot ėshtė njė nga simboltet mė tė njohura nė botė.
Komentet (0)
E pabesueshme por tashmė ėshtė thyer rekordi i kėshtjellės mė tė madhe nė botė tė ndėrtuar prej rėre dhe ėshtė bėrė nė Gjermani.
Komentet (0)
Vitet e fundit, gjėrat e bėra nga njeriu mund tė imitojnė lehtėsisht gjėrat e vėrteta dhe reale.
Komentet (0)
Perspekti sjell pėr ju listėn me personat mė tė pasur pėr vitin 2017 tė marrė nga revista prestigjoze Forbes.
Komentet (0)
Kalimi nė njė dietė vegjetariane? Ja ēfarė duhet tė dini pėrpara se tė bėni ndryshimin.
Komentet (0)
Baba Vanga bėri disa parashikime para se ajo tė vdiste nė vitin 1996 nė moshėn 85 vjeēare. Gruaja paralajmėroi se Barack Obama do tė jetė presidenti i fundit i SHBA. Ajo gjithashtu parashikoi nė vitin 2004 njė tsunami, dhe sulmin ndaj Kullave Binjake.
Komentet (0)
Luleshtrydhet e ngrira janė bėrė shkaktare tė pėrhapjes sė Hepatitit A nė disa shtete tė ndryshme.
Komentet (0)
Tragjedia ndodhi tė Premten nė malin Hardangervidda nė Norvegji pas njė stuhie tė frikshme rrufesh.
Komentet (0)
Shkencėtarėt aksidentalisht zbuluan nuancėn e re tė ngjyrės Blu.
Komentet (0)
Shkencėtarėt zbuluan peshkaqenin mė tė vjetėr nė botė.
Komentet (0)
Kjo valixhe mund tė jetė njė ndihmesė shumė e madhe pėr ju.
Komentet (0)
Pishina mė e thellė nė botė ėshtė Y-40 e njohur ndryshe si "The Deep Joy"
Komentet (0)
Fasada e Kiefer Technic Showroom ėshtė bėrė me panele qė mund tė lėvizin automatikisht, duke kontrolluar temperaturėn dhe dritėn e diellit. Fasada u modelua nga Ernst Giselbrecht.
Komentet (0)
Autobuzi TEB-1 i gjatė 22 metra, 7.8 metra i lartė qė mund tė mbajė deri nė 300 pasagjerė- me njė version tė ardhshėm i cili mund tė mbajė deri nė 1200 persona, u testua pėr herė tė parė nė qytetin e Qinhuangdao, pėr sistemin e frenave, shpejtėsinė dhe konsumimin e karburantit.
Komentet (0)
Agjensia e hapsirės sė Shteteve tė Bashkuara NASA, ka lėshuar disa njoftime pėr rekrutim dhe punėsim tė njerėzve qė duan tė punojnė nė Mars.
Komentet (0)
Qė nga djathi i infektuar, tek konsumimi i kėrpudhave vdekjeprurėse ka ushqime tradicionale qė mund ti bėjnė njerėzit tė mos duan tė hanė pėr njė kohė tė gjatė.
Komentet (0)
Njė parabol qė lidhet me vetėvlerėsimin
Komentet (0)
Gjatė viteve tė fundit tė egzistencės, Kowloon Walled City u bė vendi me dendėsinė mė tė populluar nė botė me 50.000 njerėz qė jetonin nė disa pallate tė qytetit.
Komentet (0)
Si udhėheqės tiranik i shtetit mė tė mbyllur nė botė, nuk ėshtė ēudi qė Kim Jong-Un shijon disa nga delikatesat mė tė rralla qė ushtria e tij e kuzhinierve privatė gatuajnė pėr tė.
Komentet (0)
A ėshtė e mundur me tė vėrtetė tė paketosh tė kaluarėn dhe ta marrėsh atė me vete? Sigurisht, ju mund tė paketoni nė njė valixhe gjėrat e fėmijėrisė tuaj; po koha dhe hapėsira qė jeni rritur dhe keni ėndėrruar?
Komentet (0)
Njė sulm vetėvrasės me bombė nė njė zonė tė populluar tė pazarit nė qytetin turk tė Stambollit ka vrarė tė paktėn katėr persona, thonė zyrtarėt.
Komentet (0)
Njė ish-biznesmen britanik ka bėrė tė mundur shndėrrimin e njė shpelle tė lashtė nė njė shtėpi luksoze. 37-vjeēarit Angelo Mastropietro, i janė dashur 8 muaj qė tė transformonte shpellėn 800-vjeēare nė njė vilė tė shekullit tė XXI.
Komentet (0)
Bota e dizajnit tė jahteve ka parė disa koncepte mjaft interesante nė vitet e fundit, qė nga anija e frymėzuar nga ?Lego?, e deri te anija qė ngjan me njė avion ?Concord? mbi ujė.
Komentet (0)
Ky ėshtė jahti mė gjigand nė botė. Nė pronėsi tė miliarderit rus Andrea Meljniēenko, e cila do tė niset nė udhėtimin e tij tė parė provė nga kantjerin nė Kiel, dhe mund tė pėrshkruhet vetėm si jahti gjigand.
Komentet (0)
Kthimi nė shtėpi nė orėt e vona pas pune apo pas disa orėsh argėtimi tremb shumė njerėz.
Komentet (0)
Njė nga aksidentet mė tė rralla ka ndodhur nė Kinė.
Komentet (0)
Me mė shumė se 700 krijime, Adrian Fisher ėshtė projektuesi mė pjellor nė botė i labirinteve.
Komentet (0)
Kur njė balenė e ngordhur doli nė brigjet Kanadeze, shkencetarėt mė nė fund arritėn tė shikonin sesi dukej zemra e kafshės mė tė madhe nė botė.
Komentet (0)
Ėshtė e disata herė qė shtypi britanik i kėtyre muajve tė fundit shkruan pozitivisht dhe me realizėm tipik, pėr Shqipėrinė dhe ofertėn e saj turistike.
Komentet (0)
Sulmi I bombės qė vrau 20 persona nė vendin e shenjtė Erawan nė Bankok tė Henėn u krye nga njė ?rrjet?, tha shefi i Policisė Tailandeze.
Komentet (0)
Thomas Thwaites, njė Londinez 34 vjeēar, dėshironte njė mėnyrė mė tė thjeshtė jetese. Studiuesi kaloi 3 ditė duke jetuar si pjesė e njė kopeje nė Alpet Zviceriane.
Komentet (0)
Mbretėria e Tajlandes ėshtė ndėr vendet mė tė njohura turistike nė Azi, ndėrsa Bangkoku ėshtė ndėr qytetet mė tė mėdha nė kėtė shtet. Edhe pse ka 14 milionė banorė, sė shpejti qyteti mund tė zhduket.
Komentet (0)
Faqja e internetit List25 vjen me kėtė artikull tė mrekullueshėm, pėr 25 vende rreth botės. Kėto fakte janė aq magjepsėse sa ne vendosėm ti ndajmė me ju.
Komentet (0)
Pallatet presidenciale janė zakonisht njė nga pikat mė tė rėndėsishme estetike nė qytet pėr qytetarėt dhe turistėt. Kėto pallate kanė bukurinė unike arkitektonike.
Komentet (0)
Familja mė e madhe nė botė qė jeton nėn ēati.
Komentet (0)
Wayne Adams dhe Catherine King janė njė ēift nga Kanadaja, tė cilėt jetojnė apo duhet tė themi pluskojnė, nė Kolumbinė Britanike.
Komentet (0)
Kjo ėshtė njė foto e cilaka preklur zemrat e shumė personave.
Komentet (0)
Njė grua e cila peshonte 152.4 kg pretendonte se ajo po verbohej sepse pinte 28 kanaēe me pije energjike ēdo ditė.
Komentet (0)
Avioni i sė ardhmes i cili ėshtė shumė i bukur dhe i efektshėm i KLM ėshtė njė nga avionet e propozuar qė tė prodhohet dhe qė do tė ndryshojė plotėsisht menyrėn tonė tė fluturimit.
Komentet (0)
Kompania mė e vjetėr japoneze e prodhimit tė uiskit njoftoi ditėn e premte se gjashtė shishe me uiski dhe pije tė tjera alkoolike do tė dėrgohen nė Stacionin Ndėrkombėtar tė Hapėsirės.
Komentet (0)
Zbulimi i pjesės tė njė avioni nė ishulin e Reunion nė Oqeanin Indian po hetohet pėr tė parė nėse kjo pjesė ėshtė e MH370 nga fluturimi i Malaysia Airlines.
Komentet (0)
Pensionistja qė mbetet e paemėruar, ka hyrė poshtė njė veture qė po priste nė semafor, nė Hubei tė Kinės.
Komentet (0)
Njė pronar i pasur nė New York u ka lėnė trashėgimi 27 milion dollarė dy vajzave tė tij, tė cilat mund t?i pėrdorin vetėm nėse pėrmbushin kushtet e caktuara nė testament.
Komentet (0)
Njė person nga Karolina e Veriut ishte zhdukur nė det qė prej 66 ditėve dhe u shpėtua pasi disa peshkatarė vunė re njė person qė ishte i paaftė tė notonte dhe thjesht po e merrte rryma nė det tė hapur.
Komentet (0)
Grekėt e tmerruar largohen nga shtėpitė e tyre pasi vendi ėshtė goditur nga valėt e zjarreve tė cilat kanė bllokuar turistėt nė plazhet dhe mbuluan Athinėn nė hi tė trashė
Komentet (0)
Kapo i drogės nė Meksikė pagoi 50 milion dollarė nė ryshfete dhe pėrdori njė motoēikletė nė shina pėr tu arratisur nga burgu i sigurisė mė tė lartė nėpėrmjet njė tuneli
Komentet (0)
Shefja e kompanise Reddit jep doreheqjen pas nje reagimi te ashper nga perdoruesit e Reddit
Komentet (0)