Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Deklarata DELETE pėrdoret pėr tė fshirė tė dhėna nė tabela.
Komente (0)
Deklara UPDATE pėrdoret pėr tė ndryshuar tė dhėnat nė tabela.
Komente (0)
Deklarata INSERT INTO pėrdoret pėr tė shtuar tė dhėna tė reja nė tabela.
Komente (0)
Fjala kyēe ORDER BY pėrdoret nė SQL pėr tė radhitur tė dhėnat e tėrhequra nga baza e tė dhėnave
Komente (0)
Operatoret AND dhe OR pėrdoren pėr tė filtruar tė dhėnat nė mė shumė se njė kusht
Komente (0)
Klauzola WHERE pėrdoret pėr tė filtruar tė dhėnat.
Komente (0)
Deklarata SELECT DISTINCT pėrdoret pėr tė zgjedhur tė dhėnat nga njė bazė tė dhėnash.
Komente (0)
Deklarata SELECT pėrdoret pėr tė zgjedhur tė dhėnat nga njė bazė tė dhėnash.
Komente (0)
Nė kėtė artikull ne do tė pėrdorim njė shembull tė thjeshtė tė tabelės sė bazės sė tė dhėnave.
Komente (0)
Nė ditėt e sotme ka shumė Servera tė bazės sė tė dhėnave por tė gjithė funksionojnė nė tė njėjtėn menyrė.
Komente (0)
SQL ėshtė njė gjuhė standarde pėr tė hyrė dhe pėr manipulimin e tė dhėnave.
Komente (0)