Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Planifikimi i vazhdimėsisė mund tė jetė i frikshėm, madje edhe dėshpėrues pėr disa. Pas tė gjithash, planifikimi qė dikush tjetėr tė marrė pėrsipėr kompaninė para se tė largoheni nuk ėshtė gjėja mė emocionuese.
Komentet (0)
Suksesi mund tė vijė nė ēdo moshė, ja shembujt.
Komentet (0)
Nė njė epokė ku konsumi i mediave ndryshon gjithmonė, reklamuesit duhet tė gjejnė mėnyra kreative pėr tė qenė gjithmonė para konsumatorit.
Komentet (0)
Amazon dhe firmat e tjera duan qė njerėzit tė shkėmbejnė pak privatėsi dhe siguri nė kėmbim tė lehtėsive qė ofrojnė blerjet online.
Komentet (0)
A jeni kuriozė se kush janė kompanitė mė tė vlefshme nė botė pėr vitin 2017? Perspekti sjell pėr ju listėn e 10 mė tė mirave.
Komentet (0)
Jemi nė muajin e fundit tė vitit dhe punonjėsit kanė plot dėshira nė listat e tyre: Disa duan orė relaksi, tė tjerė dhurata, e ata mė tė ēmendurit duan vetėm party. Po ēfarė duhet bėrė pėr tė qenė njė shef i mirė gjatė festave?
Komentet (0)
Tė japėsh ėshtė mė mirė sesa tė marrėsh.
Komentet (0)
Ekspertėt e marketingut dhe dizajnerėt grafikė e kanė ditur prej kohėsh qė ngjyrat luajnė njė rol kryesor nė suksesin e njė fushate marketingu.
Komentet (0)
Shumė njerėz kanė ide tė shumta dhe tė mėdha, por problemi kryesor dhe qė i ndan idetė nga realiteti ėshtė ekzekutimi i kėtyre ideve.
Komentet (0)
Konkurrenca zakonisht konsiderohet si njė gjė pozitive pėr njė industri. Ju detyron tė vazhdoni tė pėrmirėsoheni dhe t'u jepni konsumatorėve tuaj mė shumė mundėsi.
Komentet (0)
Bill Gates, tani njeriu mė i pasur i planetit, filloi tė programonte kompjutera kur ai ishte vetėm 13 vjeē.
Komentet (0)
Thuhet se Amazon nė 10 vitet qė vijnė do tė jetė sipėrmarrja me mė shumė pėrfitime dhe kjo falė filozofisė sė biznesit tė ndjekur nga Jeff Bezos.
Komentet (0)
Kush nuk dėshiron tė bėhet njė miliarder? Duket se tė gjithė e duam kėtė, edhe pse disa prej nesh thonė se mė rehat do tė ishte nėse do tė fitonim sa pėr tė mbijetuar. Egoja e njeriut ėshtė e tillė qė kur vjen puna te paratė, nuk do t'i kthente kurrė prapa.
Komentet (0)
Me njė vlerė neto prej rreth 89 miliardė dollarė, bashkė-themeluesi i Microsoft Bill Gates ėshtė njė nga personat mė tė pasur nė botė. Nėse shpenzon 1 milionė dollarė nė ditė, do t'i duhej 245 vjet pėr tė shpenzuar pasurinė e tij.
Komentet (0)
Portalet nė Shqipėri, si kudo nė botė nė vendet e zhvilluara, janė nė konkurencė me njėra-tjetrėn pėr kapjen e njė audience sa mė tė gjerė pėrdoruesish.
Komentet (0)
Siē thotė dhe njė shprehje: "Nuk ėshtė rroga ajo qė tė bėn tė pasur, janė zakonet e tė shpenzuarit".
Komentet (0)
Njė studim i USA Today tregon se njė i ri fiton 20% mė pak se prindėrit e tyre nė tė njėjtėn moshė, edhe pse ata kanė diploma universiteti nė duart e tyre.
Komentet (0)
Me shumė gjasa keni dėgjuar pėr Jeff Bezos. Pas tė gjithave, ai ėshtė njeriu qė qėndron pas Amazon.com, biznesit mė tė madh tė shitblerjeve online nė botė.
Komentet (0)
Nėse dėshironi tė jeni CEO i njė kompanie tė fuqishme, zgjedhja e duhur pėr kolegjin ėshtė njė moment shumė i rėndėsishėm pėr tė filluar.
Komentet (0)
"Puna nuk ėshtė turp", kjo shprehje e justifikon mė sė miri artikullin qė do tė lexoni mė poshtė.
Komentet (0)
Pothuajse ēdo kompani teknologjike e suksesshme ka njė kulturė tė fortė, njė artikulim tė vėrtetė se si punojnė sė bashku punonjėsit.
Komentet (0)
Njė sipėrmarrės ėshtė i pėrpiktė pėr strategjinė e tij tė marketingut, nuk do tė bėjė kompromis mbi cilėsinė e produktit apo shėrbimit dhe nuk do tė lėrė gurė pa lėvizur pėr tė siguruar qė ekipi tė pėrmbushė objektivin e tij.
Komentet (0)
Zgjidh rrugėn tėnde nė jetė, lėviz dhe kurrė mos ndalo.
Komentet (0)
Tek diplomimi i programit "10 000 Small Businesses" i Goldman Sachs, Warren Buffett mbajti njė fjalim ku ai shprehu 3 kėshillat e tij mė tė rėndėsishme pėr ēdo sipėrmarrės.
Komentet (0)
Pėrdorni kėto kėshilla tė Warren Buffett qė tė mund tė realizoni ėndrrėn e tė qėnit milioner.
Komentet (1)
Miliarder, inovator, filantrop, Bill Gates ka veshur shumė kapele dhe ka frymėzuar shumė njerėz.
Komentet (0)
Mos shko nė njė mbledhje nėse nuk ke njė qėllim pėr tė.
Komentet (0)
Mbledhjet shpesh herė janė humbje kohe, tė cilat nuk tė ēojnė askund.
Komentet (0)
Kėto janė tre principet qė Jeff Bezos i ēmon si mė tė rėndėsishme
Komentet (0)
Numri i presjeve nė buxhetin tuaj ėshtė njė simbol i statusit dhe Amerikanėt janė ata qė mund tė mburren mė shumė pėr kėtė pjesė.
Komentet (0)
Sipas raportimeve tė agjencisė sė lajmeve Reuters, Bitcoin para investuesve botėrorė trajtohet si lojė spekuluese.
Komentet (0)
Nė ditėt e sotme kur teknologjia po ecėn me ritme tė shpejta dhe tė gjithė konkurojnė pėr tė sjell risi, lind dėshira pėr tė patur njė produkt i cili mė vonė mund tė kthehet nė biznes.
Komentet (0)
Mbledhjet e punės janė njė humbje e famshme e kohės.
Komentet (0)
Mė poshtė do ju rendisim disa prej bizneseve mė tė suksesshme qė ju mund tė bėheni shumė shpejt milionerė.
Komentet (0)
Njerėzit kėrkojnė gjatė gjithė kohės kėshilla pėr tė filluar njė biznes. Nuk ka vetėm njė pėrgjigje pėr kėtė pyetje sepse ekzistojnė shumė mėnyra pėr tė qenė njė sipėrmarrės i suksesshėm.
Komentet (0)
Mark Zuckerberg ėshtė njė nga CEO-t mė tė njohur nė botė dhe ajo ēfarė ka arritur nė moshėn 32-vjeēare ėshtė marramėndėse.
Komentet (0)
Ndėrsa punonte si inxhinier i kompanisė Edison Illuminating nė Detroit, Henry Ford (1863-1947) ndėrtoi karrocėn e parė me rrota dhe me benzinė.
Komentet (0)
Tema e parajsave tė taksave ėshtė kthyer nė faqet e para tė gazetave anembanė botės, pėr shkak tė skandalit tė "Paradise Papers".
Komentet (0)
Ne jetojmė nė njė botė tė mbushur me reklama. Pa to, nuk do tė kishte televizion dhe radio, as media sociale- ose duhet tė paguanim mė shumė para pėr gjėra tė thjeshta.
Komentet (0)
Njerėzit e suksesshėm karakterizohen nga disa sjellje dhe tipare qė i bėjnė ata tė veēantė.
Komentet (0)
Historia e njė personi nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe rruga qė ai ndoqi nė tregun e aksioneve.
Komentet (0)
Tė fillosh njė biznes nga njė shkėndijė ishte "shumė e frikshme", tha Spencer-Percival.
Komentet (0)
Mes tė rejave qė u prezantuan nė eventin e Apple nė San Francisco janė edhe dy aplikacione pėr shendetin.
Komentet (0)
Secili prej nesh dhe ēdo person tjetėr ka njė mėnyrė tė veēantė frymėzimi.
Komentet (0)
Kompania Apple ka pėrshpejtuar punėn pėr ndėrtimin e makinės elektrike dhe sipas ?Wall Street Journal?, kompania u ka kėrkuar punonjėsve tė saj qė kjo makinė tė jetė gati nė vitin 2019.
Komentet (0)
Edhe nėse ju nuk keni miliona pėr ti investuar, ti mund tė mėsosh njė apo dy gjėra sesi tė pasurit korrin kthimet dhe i fusin ato nė xhepat e tyre.
Komentet (0)
Gjithmonė mund tė thuhet diēka nė lidhje me dashurinė dhe paratė.
Komentet (0)
Google nuk ėshtė njė firmė konvencionale. Dhe nuk duam tė bėhemi tė tillė.
Komentet (0)
Nė botė ekziston njė ashtuquajtur "klub elite", ku bėjnė pjesė rreth 28 miliarderė nė botė, qė i kanė siguruar vetė tė ardhurat e jo tė trashėguara, tė cilėt janė ende mes tė 20-ave dhe tė 30-ave.
Komentet (0)
Pėr Greqinė e mbytur nga borxhi, ēdo turist qė shpenzon qoftė dhe disa euro pėr pushime ėshtė njė bekim.
Komentet (0)
Pasi u arrit ajo qė dukej njė marrėveshje e pamundur pėr ta nxjerrė Greqinė nga kolapsi ekonomik, gjėrat dalėngadalė po kthehen nė normalitetin e tyre.
Komentet (0)
Shumica prej nesh kanė hobi tė ndryshme dhe shumica prej nesh pėrdorin para shtesė pėr to.
Komentet (0)
Qėkur videot online u shpikėn, YouTube ishte faqja mė e mirė nė internet pėr shpėrndarjen e videove.
Komentet (0)
Microsoft konfirmoi se Windows 10 do tė nxirret nė treg mė 29 korrik 2015 me njė pėrmirėsim tė ri.
Komentet (0)
Google tė Mėrkurėn publikoi lajmin se do tu japė pėrdoruesve tė tableteve dhe smartphone-ve mė shumė mundėsi blerje nė njė pėrpjekje pėr t'ju pėrgjigjur blerėsve nė "mikro momente".
Komentet (0)
Reklamė