Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Pėr herė tė parė nė historinė e saj NASA ka bėrė publik njė lajm tė rėndėsishėm qė vėrteton ekzistencėn e sistemeve tė tjera planetare nė hapėsirė.
Komentet (0)
Qelizat staminale mund tė pėrdoren pėr tė rikthyer shikimin, nė rastet e humbjes sė shikimit, dėmtimeve apo sėmundjeve.
Komentet (0)
Pėr shumė shekuj, shumė njerėz kanė besuar se ari ėshtė njė nga materialet mė tė shtrenjta nė botė. Megjithatė, kjo ėshtė absolutisht e gabuar.
Komentet (0)
Pėrgjatė njė viti nė botė ndodhin ndryshime tė shumta, por ndryshime tė shumta ndodhin edhe nė trupin tonė.
Komentet (0)
A keni dėgjuar ndonjėherė pėr llampat prej kripe Himalaje? Bota ėshtė e tejmbushur me stres dhe ankth, dhe kėto pajisje tė vogla dhe tė thjeshta po e ndihmojnė shumė botėn pėr ti pakėsuar ato.
Komentet (0)
Shkencėtarėt po testojnė njė qasje radikale kundėr plakjes qė ka tėrhequr vėmendjen e miliarderėve.
Komentet (0)
Ne kemi tendencėn tė mendojmė se e njohim trupin tonė nė mėnyrė perfekte. Por nė fakt, trupi i njeriut ėshtė njė mekanizėm shumė kompleks dhe misterioz qė bėn konfuzė edhe specialistėt mė tė kualifikuar.
Komentet (0)
Bexarotene ėshtė njė nga ilaēet e shumta qė premtojnė shėrimin dhe parandalimin e sėmundjes sė Alzaimer.
Komentet (0)
Ky vit ishte padyshim viti nė tė cilin CRISPR njė gjen i ARN mori mendjen dhe zemrėn e shumė adhuruesve tė shkencės kudo nė botė.
Komentet (0)
Shkencėtarėt kanė krijuar njė dorė bionike, e cila veē lehtėsirave tė shumta, u lejon invalidėve qė edhe tė ndjejnė pėrmes gishtave tė tyre, qė janė tė pajisur me sensorė.
Komentet (0)
Instituti i kėrkimeve pėr diabetin nė Universitetin e Miami paraqiti me sukses ndėrhyrjen me transplant nė zonėn e prankreasit.
Komentet (0)
Nė tė ardhmen mund t?u thuhet lamtumirė punėve tė lodhshme. Jo sepse ato do tė zhduken, por se me risitė teknologjike qeniet njerėzore do tė lehtėsohen ndjeshėm.
Komentet (0)
Qė tė gjithėve u ka ndodhur qė tė dalin nga uji, ndoshta pasi kanė notuar ose pasi janė relaksuar nė dush dhe t?i gjejnė gishtat e duarve apo tė kėmbėve tė rrudhura.
Komentet (0)
Sofia Ben-Ankor ngjason me njė studente tipike nga Londra. Ajo ėshtė e shkurtėr, ka flokė ngjyrė kafe, sy tė shndritshėm dhe njė buzėqeshje tė bukur.
Komentet (0)
Njė ndjenjė e perspektives sė duhur ėshtė e pashmangshme edhe prej 35.4056 kilometrave mbi Tokė.
Komentet (0)
Mesazhet joverbale qė pėrcjellim te tė tjerėt kanė shumė pushtet nė mėnyrėn se si na perceptojnė njerėzit qė na rrethojnė. Nėse arrini tė ndikoni te trupi juaj, do tė arrini ēdo sukses tė mundshėm
Komentet (0)
Google ka aplikuar pėr njė patentė sė bashku me Organizatėn Botėrore tė Pronėsisė Intelektuale (WIPO) pėr tė krijuar njė rrip krahu qė mund tė shkatėrrojė qelizat e kancerit nė gjak.
Komentet (0)
Pėr tė lėvizur sende tė mėdha duhet qė shumė milingona tė punojnė sė bashku.
Komentet (0)
E meta mund tė shfrytėzohet duke dėrguar foto ose video mesazhe nė smartphonin e njė personi, pa asnjė veprim nga ana e marrėsit.
Komentet (0)
Tė gjitha orėt e zgjuara (smartwatches) mė tė shitura nė treg kanė probleme me sigurinė, sipas gjigandit tė teknologjisė nė Shtetet e Bashkuara, Hewlett-Packard.
Komentet (0)
Kafshė tė ndryshme shfaqin aftėsi tė ndryshme inteligjence si i tė mbijetuarit dhe deri te krijimi i grupeve shoqėrore.
Komentet (0)
Reklamė