Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Perspekti sjell pėr ju njė vjershė tė kėndėshme pėr fėmijėt e vegjėl.
Komentet (0)
Perspekti sjell pėr ju njė vjershė shumė tė kėndėshme pėr fėmijėt qė nuk pėlqejnė ushqimin.
Komentet (0)
Perspekti sjell pėr ju njė vjershė shumė tė kėndėshme pėr fėmijė.
Komentet (0)
Prespekti sjell pėr ndjekėsit e saj Legjendėn e ndėrtimit tė kalasė Rozafa nė Shkodėr.
Komentet (0)
Veprat kryesore poetike tė De Radės janė "Kėngėt e Milosaos", "Serafina Topia" dhe "Skėnderbeu i pafat".
Komentet (0)
Perspekti ju sjell Kronologjinė e jetės sė Jeronim De Radės.
Komentet (0)
Vepra "Skėnderbeu" nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra "Vjersh i tė biljės Kollogres" nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra "Luleve qė valvit era" nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra "Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XXX" nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra "Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XXIX" nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra "Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XXVIII" nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra "Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XXVII" nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra "Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XXVI" nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra "Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XXV" nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra "Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XXIV" nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra "Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XXIII" nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra "Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XXII" nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XXI nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XX nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XIX nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XVIII nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XVII nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XVI nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XV nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XIV nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XIII nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XII nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji XI nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji X nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji IX nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji VIII nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji VII nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji VI nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji V nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji IV nga Jeronim De Rada.
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji III nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji II nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Vepra Kėngėt e Milosaos - Kangjelji I nga Jeronim De Rada
Komentet (0)
Kėngėt e Milosaos ėshtė vepra e parė e De Radės dhe mė e njohura.
Komentet (0)
Jeronim De Rada lindi mė 1814 nė fshatin e vogėl dhe piktoresk Maki tė Kozencės, jo larg nga Shėnmitėr Korona, qendėr e ...
Komentet (0)
Perspekti ju sjell kronologjinė e jetės sė Pashko Vases.
Komentet (0)
Pjesė nga vepra "E vėrteta mbi Shqipėrin dhe shqiptarėt". Vepėr e vitit 1879.
Komentet (0)
Pjesė nga Shqypnia dhe Shqyptarėt. Vepėr e vitit 1879.
Komentet (0)
Alfabeti i Pashko Vasės, i botuar mė 1878, ka; germa tė thjeshta 24, digrama 9 dhe shenja diakritike 2.
Komentet (0)
Poezia O Moj Shqypni nga Pashko Vasa.
Komentet (0)
Pashko Vasa jetoi nė njė kohė kur, sikundėr edhe shkrimtarėt tanė tė tjerė tė Rilidjes, talentin e tij u shtrėngua t'ua...
Komentet (0)
Pashko Vasa, i njohur sidomos me emrin Vaso Pasha, ėshtė njė ndėr udhėheqėsit mė tė hershėm e mė tė njohur tė lėvizjes sonė kombėtare. Ai ka hyrė nė historinė e Rilindjes si ideolog dhe si poet i saj.
Komentet (0)
Shpresoj se nuk do tė jetė harruar njė gazetė e vogėl e quajtur "MĖNGJESI" ("SABAH"), e cila ishte mjet i shėrbimit tim ...
Komentet (0)
Reklamė