Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Ditė mė parė, Zvicra ėshtė shpallur si "Vendi mė i mirė" nė botė pėr vitin e dytė radhazi, shkruan "The Local".
Komentet (0)
Ashtu si orėt e shtrenjta, tė cilat nuk prishen kurrė duke u kthyer nė diēka tė mėrzitshme, edhe aeroportet mė tė mira nė botė mund tė jenė tė mėrzitshėm.
Komentet (0)
Kėto janė imazhet qė tregojnė se ēfarė do tė njihet sė shpejti si ndėrtesa mė e lartė nė botė qė ngrihet nga shkretėtira.
Komentet (0)
Nga 200 shtete nė tė gjithė botėn, shumė prej tyre gjenerojnė miliarda madje dhe triliarda tė ardhura ēdo vit. Por cili renditet si vendi mė i pasur nė botė?
Komentet (0)
Njė qytet i rrallė ndodhet nė Suedi.
Komentet (0)
Kina po ndėrton aeroportin mė tė madh nė botė.
Komentet (0)
Porsa ta vizitoni Gjeorgjinė do ta kuptoni se pėrse ky shtet ėshtė magnet pėr ēdo person qė e ka vizituar tė paktėn njė herė.
Komentet (0)
Perspekti sjell shkurtimisht historinė e njė vendi tė mrekullueshėm si Finlanda.
Komentet (0)
Sikurse shumica e vendeve Evropiane edhe Austria duket njė vend mė shumė ngjarje tė ndryshme. Megjithatė ka disa elemente tė karakterit Austriak qė nuk kanė ndryshuar shumė gjatė shekujve: dėshira pėr kėnaqėsi, bukuria, dhe kultivimi kanė qenė gjithmonė forcat shtytėse nė tė kaluarėn e vendit dhe tė tanishmėn.
Komentet (0)
A e dini se kush ėshtė "dajė Semi"? Pse Partia Demokratike dhe ajo Republikane nė SHBA morėn simbole kafshėsh? Kush nga presidentėt ishte xhelat? Cili zotėronte njė bar? Cila ėshtė puna mė vdekjeprurėse e vendit dhe shumė fakte tė tjera rreth kulturės dhe historisė amerikane?
Komentet (0)
Shpesh kemi dėgjuar rreth tė mirave socio-ekonomike nga shtetet nordike ku edhe Suedia pothuajse nė shumicėn e rasteve pėrmendet si njė shtet qė sjell mundėsi tė ndryshme pėr tė gjithė banorėt qė jetojnė atje.
Komentet (0)
Zvicra ėshtė njė nga vendet mė tė zhvilluara nė Europė, dhe sigurisht ėshtė mirė tė dijmė ca gjėra tė pėrgjithshme pėr tė.
Komentet (0)
Sheshi Skėnderbej, Tiranė
Komentet (0)
Agjencitė e sigurisė kombėtare nė pothuaj tė gjithė vendet e botės tani bashkėpunojnė me operatorėt e telefonisė celulare, qė shpesh herė u ofrojnė atyre akses nė informacione pėr tė gjithė klientėt, me kusht qė ata tė kenė njė vendim gjykate. Minimumi ata ofrojnė tė dhėna tė tre muajve tė fundit.
Komentet (0)
Dėshira e ēdokujt do tė ishte tė kishte njė shtėpi tė rehatshme, njė familje tė shėndoshė, njė punė tė mirė dhe tė ardhura sa mė tė larta.
Komentet (0)
Pas prestigjiozeve "Vogue", "Vanity Fair", "Gioia" apo "Gambero Rosso", tani edhe Spanjollja, "Traveller Magazine" i ka kushtuar Tiranės njė artikull tė veēantė.
Komentet (0)
SHBA ka ruajtur pozicionin e saj si shteti mė i fuqishėm nė botė, pavarėsisht rėnies sė respektit pėr udhėheqėsit e saj.
Komentet (0)
Korrupsioni vazhdon tė mbetet njė ndėr temat mė tė "nxehta" nė mbarė botėn.
Komentet (0)
Nė mesin e ndėrtesave tė zakonshme tė botės sonė, ka disa kryevepra tė vėrteta nė formėn e universiteteve dhe kolegjeve nė mbarė botėn.
Komentet (0)
Shpesh kemi dėgjuar qė vendet Skandinave kanė nivelin mė tė lartė tė jetesės nė Europė.
Komentet (0)
Njė hulumtim i kryer nga kompania Ladbrokes tregon se 78% e Bullgarėve nuk bėjnė asnjėherė ushtrime fizike.
Komentet (0)
Pekini ėshtė njė ndėr qytetet me numrin mė tė madh tė trashėgimive kulturore nė botė.
Komentet (0)
Perspekti sjell pėr ju 30 fakte interesante pėr Brazilin.
Komentet (0)
Nė Korenė e Veriut shumė gjėra janė tė ndaluara pėr shkak tė regjimit. Madje disa prej gjėrave duket se nuk kanė njė arsye tė vlefshme pėr t'u ndaluar.
Komentet (0)
Kryebashkiaku i qytetit italian Candela, ka paraqitur njė zgjidhje praktike pėr rėnin e numrit tė popullsisė, duke paguar njerėzit pėr t'u bėrė banorė.
Komentet (0)
Bėhet fjalė pėr Belshin e famshėm pėr liqejtė dhe historinė e tij.
Komentet (0)
Qytetet e mėdha jo domosdoshmėrisht janė tė pasigurta.
Komentet (0)
Pylli i Amazonės, zona mė e madhe e pyjeve nė botė, ka 390 miliardė pemė tė 16 000 llojeve tė ndryshme, sipas njė numėrimi tė kryer pas dhjetė vite studimi. Por gjysma e kėtyre pemėve i pėrkasin 227 specieve, shpjegojnė autorėt e studimit, publikuar nė revistėn Amerikane Science.
Komentet (0)
Guri i Cjapit ndodhet brenda Parkut Kombėtar tė Bozdovecit nė qarkun e Korēės.
Komentet (0)
Njė udhėtim i paharrueshėm nė plazhin e Gjipes nė jug tė Shqipėrisė.
Komentet (0)
Lagja ku ju vendosni tė blini shtėpi apo edhe ku jeni duke jetuar aktualisht ka njė rėndėsi tė madhe, e lidhur me kėtė "Lonely Planet" publikoi kohėt e fundit njė listė tė gjashtė lagjeve mė tė bukura nė botė.
Komentet (0)
Rreth botės ka shumė kultura dhe pothuajse nė tė gjitha rastet kulturat nuk ngjajnė me njėra tjetrėn.
Komentet (0)
Liqeni Taohe ėshtė i njohur pėr ngjyrėn e tij blu, shumė studiues tė interesuar kanė punuar fort pėr vite tė tėra pėr tė zbuluar tė fshehtėn e portretit ngjyrė qielli tė liqenit.
Komentet (0)
Reklamė