Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Nė organizmin tonė rritja e qelizave tė shėndetshme kontrollohet nga AND.
Komentet (0)
Pėr shkaqe tė panjohura numri i personave me gurė nė veshka ėshtė rritur nė vitet e fundit.
Komentet (0)
Kafe gjatė shtatzėnisė, pa kafeinė, me kafeinė, apo fare?
Komentet (0)
Rrudhat nė pjesėn e syve, vijat gjatė buzėqeshjes dhe rrathėt qė krijohen nė qafė duken tė gjitha si pjesė tė paevituesh...
Komentet (0)
Gratė i shpėrfillin shenjat e para: Kėto janė dy simptomat fillestare tė kancerit tė vezoreve
Komentet (0)
Shtatė shenjat qė tregojnė se po e teproni me kripėn
Komentet (0)
Njeriu pėrballet ēdo ditė me stresin dhe efektet e tij negative.
Komentet (0)
Qumėshti dihet se ėshtė burim i shkėlqyeshėm i kalciumit, i cili ėshtė njė nga elementet mė tė rėndėsishme tė trupit ton...
Komentet (0)
Vitamina D ėshtė substancė qė thith kalciumin nė trup dhe ndihmon atė qė tė shpėrndahet nė kocka.
Komentet (0)
Gjashtė mėnyra pėr ta ulur presionin e lartė tė gjakut.
Komentet (0)
Sot shkenca dhe mjekėsia ka bėrė tė mundur qė tė evitohen ose tė shėrohen shumė sėmundje tė pėrhapura, tė trupit dhe tė ...
Komentet (0)
Trupi i njeriut ėshtė njė koleksion kompleks i cikleve dhe sistemeve tė shumta biologjike qė shpesh janė tė vėshtira pėr...
Komentet (0)
Edhe pse kujdeseni qė tė ushqeheni nė mėnyrė tė shėndetshme, tė merreni me aktivitet fizik dhe tė qėndroni sa mė larg smogut dhe ndotjes, sėrish trupi i njeriut bie pre e veprimit toksik tė mjedisit qė na rrethon.
Komentet (0)
Kėto janė shenjat qė tregojnė se ju jeni duke e tepruar me sheqerin
Komentet (0)
Nėse trupi ju dėrgon kėto 4 sinjale, stresi po ju shkatėrron. Parandalojeni tani!
Komentet (0)
Marrja e shtesave me multivitamina ose acid folik para dhe gjatė shtatzėnisė, shoqėrohet me njė rrezik mė tė ulėt tė ērr...
Komentet (0)
Mėlēia juaj ėshtė njė nga gjendrat mė tė rėndėsishme dhe organi i dytė mė i madh nė trup.
Komentet (0)
Ērregullimet e lidhura me sėmundjen celiake, ose mė saktė me intolerancėn e glutenit
Komentet (0)
Gjatė shtatzanisė gratė pėsojnė ndryshime drastike nė shumė aspekte. Niveli i hormoneve dhe pėrmasat e barkut fillojnė t...
Komentet (0)
Mėlēia njihet ndryshe si motorri i trupit! Ka shumė funksioneve metabolike, ndėr mė tė rėndėsishmit ėshtė ai i pastrimit tė organizmit nga toksinat dhe helmet!
Komentet (0)
Pėr tė mbijetuar tė gjithė ne, kemi nevojė pėr ujė. Pa ujė askush nuk mund tė jetojė.
Komentet (0)
Nėse zgjoheni gjatė natės, kjo mund tė tregojė qė ju po vuani nga ndonjė problem shėndetėsor. Kujdes!
Komentet (0)
Nėse shpesh dėgjoni kėtė pyetje, dhe pėrveē kėsaj ju plasin qoshet e buzėve, thonjtė thyhen lehtė, dhe rri gjithmonė e l...
Komentet (0)
Mund tė jeni tė sėmurė dhe tė mos e dini fare, por nėse vėreni njė erė tė ēuditshme nga goja, atėherė me organizmin tuaj...
Komentet (0)
Studimet nė vendin tonė flasin se njė qėndrim jo i pėrshtatshėm i trupit tė fėmijėve.
Komentet (0)
Kur sėmuremi, shpesh i injorojmė shkaqet e sėmundjes dhe thjesht trajtojmė simptomat. Kjo ėshtė njė mėnyrė qė largon sim...
Komentet (0)
Grumbullimi i qelizave tė gjakut ēon nė formimin e mpiksjeve tė gjakut duke penguar qarkullimin e kėtij tė fundit dhe shkaktuar jo pak probleme.
Komentet (0)
Disa udhėzime tė shkurtra si tė jeni nė gjendje qė tė kontrolloni hipertensionin tuaj arterial.
Komentet (0)
Shėndeti juaj ėshtė nė rrezik! Ja simptomat qė tregojnė ēekuilibrim hormonal.
Komentet (0)
Kanceri nė qafėn e mitrės ėshtė njė shqetėsim shumė i madh pėr femrat nė mosha tė ndryshme.
Komentet (0)
Nėse sapo keni mbaruar stėrvitjen apo keni ngrėnė njė hamburger me shumė qepė dhe salcė me hudhra, gjasat janė qė tė kun...
Komentet (0)
Tė gjithėve na ka ndodhur qė nė momente tė caktuara tė jetė sonė tė kemi patur probleme shėndetėsore me stomakun si kaps...
Komentet (0)
Tė gjithėve na ndodh qė nė njė moment tė caktuar te jetės tė na bien flokėt, madje sipas ekspertėve tė shėndetit ėshtė m...
Komentet (0)
Arterioskleroza, qė shpesh pėrshkruhet si forcim i arterieve, ndodh kur dėmtohet mbėshtjellėsi normal i arteries, murri i tyre trashet, dhe bėhet mė i thyeshėm dhe mė pak elastik.
Komentet (0)
Erėza djegėse, xhenxhefili, qetėson sistemin tretės, qė ndihmon nė tretjen e ushqimit, duke lehtėsuar kėshtu dhimbjet e ...
Komentet (0)
Sė bashku me konsumimin e ujit dhe tė pasurit njė dietė me vlera ushqyese, gjumi ėshtė njė nga gjėrat mė tė mira qė mund...
Komentet (0)
Drejtimi i mjekut pėr ēdo infeksion mund tė jetė i shtrenjtė. Pėrveē kėsaj, KidsHealth paralajmėron ndaj rreziqeve tė ek...
Komentet (0)
Mėlēia ėshtė njė ndėr organet mė tė rėndėsishme tė sistemit tretės.
Komentet (0)
Mjegullat nė tru pėrshkruajnė njė lodhje mentale.
Komentet (0)
Hemorroidet janė zgjerime tė vazave tė gjakut qė ndodhen nė kanalin anal.
Komentet (0)
Duke ngrėnė kėtė ushqim tė zakonshėm, ka shumė gjasa qė mikroorganizmat dhe parazitėt tė "pushtojnė" trurin tuaj.
Komentet (0)
Pa prezencėn e hormoneve tė tiroides asnjė qėnie njerėzore nuk do tė jetonte dot, apo trupi ynė nuk do tė ishte nė gjend...
Komentet (0)
Njė studim i ri tregon se pėrse duhen konsumuar ēdo ditė arra.
Komentet (0)
Besojeni ose jo, shumica e qelizave tė kuqe qė trupi prodhon vijnė nga palca e kockave, njė substancė dhjamore qė gjende...
Komentet (0)
Natyrisht ekzistojnė dy tipe binjakėsh: heterozigotet dhe monozigotet.
Komentet (0)
Ashtu si shumė simptoma tė tjera, edhe ato tė sulmit nė tru janė tė ėvshtira pėr tu identifikuar.
Komentet (0)
Simptomat e diabetit pėrfshijnė etjen dhe urinimin e shpeshtė, rritjen e urisė, lodhje, dobėsim tė shikimit, plagė tė ci...
Komentet (0)
Ato qė ndikojnė negativisht nė shėndetin e arterieve dhe zemrės sonė nuk janė vetėm stresi, njė stil jetese jokorrekt, sedentarizmi, por edhe ajo qė ne hamė. Dhe shpesh, edhe pse mundohemi tė tregohemi tė kujdesshėm, konsumojmė ushqime qė pėrmbajnė sasi shumė tė lartė kripe.
Komentet (0)
Orė tė tėra nė telefona dhe kompjuterė ndikojnė me tė vėrtetė keq nė sytė tuaj.
Komentet (0)