Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Erdhi vera dhe keni ende CELULIT? Ja 8 ushqimet qė ju ndihmojnė pėr ta luftuar
Komentet (0)
Sa miq tė ngushtė mendoni qė keni?
Komentet (1)
Ka disa fakte tė pandryshueshme dhe tė padiskutueshme qė tregojnė se ju dhe partneri/ja juaj jeni bėrė pėr njėri tjetrin.
Komentet (0)
Po ku ka si floku natyral... Nėse doni qė flokėt tuaj tė zgjaten mė shpejtė, pa shumė shpenzim dhe tė jenė tė shėndetshėm, mjafton ti trajtoni me njė maskė, tė cilėn mund ta pėrgatisni fare lehtėsisht nė shtėpi.
Komentet (1)
Vera ka ardhur, e bashkė me tė edhe shtimi i djersės. Perspekti ju sjell disa mėnyra gjeniale pėr tė shmangur djersitjen.
Komentet (0)
Fle me makeup? Turp tė kesh!
Komentet (0)
Shmangni kėto gabime me lapsin e zi tė syve pėr tė mos u dukur keq
Komentet (0)
Parfumet janė tė shumėllojshme, dhe aroma e tyre varion.
Komentet (0)
Vajza kujdes! Nėse i pėrgjigjeni "PO" kėtyre 12 pyetjeve, jeni dashuruar me njeriun e gabuar.
Komentet (0)
"Ēarmatoseni" mashkullin me pesė veprime.
Komentet (0)
Vajza mos u bėni budallaēka! Kėto janė 5 gabimet fatale qė meshkujt nuk i durojnė dhe nuk i falin dot
Komentet (0)
Nėse keni vendosur tė martoheni dhe tė kaloni gjithė jetėn tuaj me dashurinė tuaj duhet tė merrni parasysh disa gjėra para se tė shkoni drejt altarit.
Komentet (0)
Ka njerėz nė botė qė mund tė trajtojnė ēdo gjė, tė aftė pėr t'u pėrballur me jetėn, pavarėsisht nga vėshtirėsitė. Ata janė njerėz emocionalisht tė ekuilibruar.
Komentet (0)
Ja pse nuk u rriten flokėt, 5 gjėrat qė po mendoni se po i bėni siē duhet, por nė fakt jo.
Komentet (0)
Femra bėni kujdes, kėto janė llojet e meshkujve qė duhet tė dėboni nga jeta juaj
Komentet (0)
Nė dashuri ka edhe zhgėnjime, qė nuk i shmang dot.
Komentet (0)
Pesė sekretet e grimit qė duhet tė dinė tė gjitha femrat nė tė 30-at e tyre
Komentet (0)
Turp tė keni! Kėto janė 4 gėnjeshtrat mė tė shpeshta tė femrave nė internet
Komentet (0)
8 pėrdorime tė pastruesit tė thonjve (aēetonit) qė nuk kanė lidhje me manikyrin
Komentet (0)
Vajza, doni tė bėni pėr vete "fiksimin"? Ėshtė shumė e thjeshtė, aplikoni kėto 7 lėvizje.
Komentet (0)
Djema do tė habiteni nga ky studim! Femra juaj ju tradhton sepse...
Komentet (0)
Nuk ju ecin fare takimet me dikė qė pėlqeni? Bėni kėto 6 gjėra si Amerikanėt!
Komentet (0)
Mosha thuhet se ėshtė thjesht njė numėr, sepse rėndėsi ka si ndihesh nė shpirt.
Komentet (0)
Njerėzit optimistė kanė disa karakteristika tė cilat Perspekti i tregon pėr ju mė poshtė.
Komentet (0)
Kėto janė 5 shenjat qė tregojnė se jeni njė mik shumė i mirė...
Komentet (0)
Ka shumė arsye pse njerėzit futen nė kėsisoj avanturash mirėpo nė fund tradhėtia e shkatėrron lidhjen dhe gjithmonė del nė pah.
Komentet (0)
Kur bėhet fjalė pėr pyetjen se ēfarė pėlqejnė meshkujt, pėrgjigja duket shumė e drejtpėrdrejtė, njė zonjushė tėrheqėse. Por, meshkujt e vėrtetė janė mė tė thellė se kaq, ose tė paktėn njė mashkull me cilėsi me tė cilin e paramendoni tė kaloni jetėn.
Komentet (0)
5 shenjat qė tregojnė se ai do t'ju propozojė pėr martesė. Bėhuni gati femra!
Komentet (0)
Ēiftet qė diskutojnė janė mė tė lumtur. Ja disa kėshilla tė vlefshme.
Komentet (0)
Takat janė pjesė e rėndėsishme e garderobės femėrore. I duam sepse na lejojnė tė jemi seksi dhe joshėse.
Komentet (0)
Takimet e para janė problematike. Dėshironi tė dukeni ?cool? por pa e tepruar. Tė gatshėm pėr lidhje por jo tė dėshpėruar. Dhe mė e rėndėsishmja, dėshironi tė paraqiteni argėtues.
Komentet (0)
Largohen prej teje? Ja si t'i bėsh ata pėr vete
Komentet (0)
Vera nuk ėshtė mė sezoni i dasmave pėr kėtė vit!
Komentet (0)
Me siguri kėto sekrete nuk i dinit! Veprimet mė tė mira pėr tė kėnaqur partneren/in tuaj
Komentet (0)
Studim/ Ēastet e vėshtira janė ēelėsi i lumturisė
Komentet (0)
Vajza, vėmendje! Kėto janė shenjat qė tregojnė se partneri juaj nuk ju do mė
Komentet (0)
Persekti ju sjell pesė rregullat themelore tė bukurisė
Komentet (0)
4 gjėrat nė fytyrė qė njerėzit vėrejnė tek ju nė herėn e parė
Komentet (0)
Pse disa njerėz na acarojnė? 5 arsyet qė duhet t'i dini!
Komentet (0)
Gėnjeshtra bėhet e rrezikshme nėse ajo nuk zbulohet.
Komentet (0)
Gratė e mrekullueshme ka kudo por shumė prej tyre mbeten tė vetmuara. Kjo ndoshta edhe pėr faktin se ato ndjehen tė lodhura nga takimet me njerėz mediokėr njėri pas tjetrit.
Komentet (0)
Edhe pse nuk janė tė mirė nė tė shprehurit, meshkujt janė shumė tė kujdesshėm nė vrojtimin e partnereve tė tyre.
Komentet (0)
10 letrat mė tė bukura tė dashurisė tė tė gjitha kohėrave.
Komentet (0)
Vajza, mbani shėnim! 5 rastet kur nuk duhet ti telefononi apo shkruani tė dashurit
Komentet (0)
Perspekti ju tregon tri gabimet tė cilat i bėjnė femrat kur e zgjedhin mashkullin me tė cilin martohen.
Komentet (0)
Doni ta bėni partnerin xheloz? Ja se ēfarė kėshillojnė ekspertėt...
Komentet (0)
Nėse jeta juaj duket e shpifur, duhet tė bėni sa mė shpejt kėto 10 gjėra. Nxitoni!
Komentet (0)
Meshkuj, mos bėni kėto 8 gabime me femrėn qė pėlqeni. Ajo do largohet direkt!
Komentet (0)
Lidhja juaj po bėhet ēdo ditė e mė shumė monotone dhe e bezdisshme? Nėse ndiqni kėto 6 kėshilla do ia dilni patjetėr
Komentet (0)
Keni ide tė qarta se cili ėshtė profili i njeriut tė pėrsosur?
Komentet (0)
Ka ndryshime tė mėdha midis mashkullit tė jetės dhe dashurisė sė jetės.
Komentet (0)
Ēiftet e lumtura kanė kėto tipare
Komentet (0)
Sė fundmi shkencėtarėt kanė dalė nė disa rezultate tė cilat na tregojnė saktėsisht imazhin e njė femre e cila ėshtė tipike pėr "shpi".
Komentet (0)
Dėshironi tė njiheni me dikė kur dilni pėr jetė nate? 5 gjėrat qė duhet tė bėni!
Komentet (0)
Ka njė tė vėrtetė pėr tė ardhur keq nė shoqėrinė tonė, e cila po bėhet gjithnjė e mė e qartė ēdo ditė qė kalon, teksa ne vazhdojmė tė ecim pėrpara drejt tė ardhmes.
Komentet (0)
Mėnyra mė e mirė pėr tė ruajtur njė marrėdhėnie tė gjatė e tė lumtur ėshtė tė dini tė toleroni dhe tė mos kapeni pas detajeve tė vogla e tė parėndėsishme, disa gjėra tė kalojnė pa u marrė shumė.
Komentet (0)
Boll me manipulime! Shenjat qė tregojnė se lidhjes tuaj duhet t'i jepni fund
Komentet (0)
Beqarėt i thonė vetes kėto 8 gėnjeshtra pėr dashurinė. Mos e dėnoni mė veten!
Komentet (0)
Dėshironi tė keni dhėmbė tė bardhė dhe tė shndritshėm? Ja kush janė 9 mėnyrat natyrale pėr tė pasur dhėmbė tė tilla...
Komentet (0)
Dashuria nuk ka limite, as receta nga tė cilat mund tė mėsosh si tė veprosh.
Komentet (0)
Janė disa gjėra, tė cilat ėshtė mė mirė qė t'i mbani pėr vete.
Komentet (0)
Nuk ka asnjė mėnyrė tė sigurtė pėr tė shmangur vuajtjen nga ndonjė marrėdhėnie.
Komentet (0)
Na ndodh shpesh qė mos tė jemi tė kėnaqur nga partneri pasi ai ka filluar qė nuk kujdeset mė pėr veten si mė parė dhe kjo gjė dalėngadalė mund tė bėhet shqetėsuese.
Komentet (0)
Komplimentet dhe dhuratat janė gjithmonė tė mirėpritura dhe kush nuk do tė ndihet i pėrkėdhelur gjatė gjithė kohės?
Komentet (0)
Dashuria ėshtė, ndoshta, ndjenja mė e fortė nė botė. Ēdokush nga ne e kėrkon, e dėshiron pėr jetėn e tij, por jo tė gjithė e kanė fatin tė gjejnė atė lloj dashurie, siē pėrshkruhet prej autorėve, apo filmave.
Komentet (0)
Nuk ju ecėn fare nė dashuri? Urgjentisht, rregulloni kėto 5 gjėra te vetja juaj!
Komentet (0)
Burri juaj po mendon tė divorcohet prej jush? 8 shenjat qė do t'ju hapin sytė!
Komentet (0)
Edhe pse ndonjėherė mund tė provojmė tė kundėrtėn, sėrish faktet tregojnė se personat qė...
Komentet (0)
Doni qė tė bien nė dashuri me ju? Ja cilat janė 5 kėshillat e ekspertėve...
Komentet (0)
Miqtė mė tė mirė kanė kėtė grup gjaku. Zbuloni disa fakte interesante!
Komentet (0)
Pa marrė parasysh se sa shumė dashuri keni pėr dikė, nuk mund tė mohohet, se nėse njeri nga ju tradhėton, marrėdhėnia juaj (nėse ekziston akoma), nė mėnyrė tė pashmangshme do ti nėnshtrohet disa ndryshimeve.
Komentet (0)
Tė kuptosh ku shkojnė tė gjitha paratė e tua dhe tė mundohesh tė kursesh qoftė edhe pak ēdo muaj mund tė jetė njė detyrė e vėshtirė.
Komentet (0)
Pėrballja me njė tė dashur xheloz ėshtė mjaft e vėshtirė dhe nganjėherė ju duket se ėshtė mė lehtė tė largoheni nga ajo lidhje se tė vazhdoni me tė.
Komentet (0)
Njerėzit hetojnė kėto 3 gjėra nė rrjetet sociale tė dikujt qė pėlqejnė. U habitėm!
Komentet (0)
Kursimi i parave ėshtė dėshira e shumė personave.
Komentet (0)
Truri ėshtė pjesa mė e rėndėsishme e trupit tė njeriut, dhe prapėseprapė shumica e njerėzve nuk i kushtojnė shumė rėndėsi kėtij organi.
Komentet (0)
Nėse nuk e dini se pėr ēfarė ka nevojė partneri juaj, atėherė ėshtė mirė t'i hidhni njė sy personalitetit tė tyre dominues.
Komentet (0)
Tė gjitha gėnjeshtrat dėmtojnė rėndė lidhjen tuaj, por kėto 3 gėnjeshtra do ta shkatėrrojnė atė.
Komentet (0)
Shumė kujt mund t'i ketė ndodhur tė mos veshė mė njė bluzė tė preferuar vetėm sepse pas procesit tė larjes tė jetė zvogėluar apo zmadhuar njė masė!
Komentet (0)
Kur vjen fjala te shėndeti i flokėve, menjėherė mendojmė se disa trajtime tė shtrenjta apo produkte kozmetike do tė na bėnin shumė punė.
Komentet (0)
Kėmbėt janė njė pjesė shumė delikate nė trupin tonė.
Komentet (0)
Plakja e lėkurės shihet si diēka shumė e frikshme nga femrat.
Komentet (0)
Siē duket preferencat e meshkujve ndaj dukjes sė femrave janė shumė subjektive: disa pėlqejnė femrat e mbushura, disa tė dobėta e tė tjerėve nuk u intereson fare forma e trupit por u kushtojnė vėmendje gjėrave tė tjera.
Komentet (0)
Eleganca ka qenė tema e artikujve tė panumėrt, e filmave dhe njė sėrė programeve trajtuese dhe ende vijon tė mbetet e tillė. Ajo nuk ėshtė diēka qė mund tė etiketohet, ajo thjesht duhet ndierė.
Komentet (0)
Nėse ndonjėherė ndiheni sikur doni tė lini gjithēka dhe thjesht shkoni nė njė vend tė ri me shpresėn se gjithēka do tė ndryshojė, ėshtė shumė e mundshme qė shpirti juaj dėshiron tė komunikojė me ju.
Komentet (0)
Me kėto truke, grimi do tė duket i freskėt gjatė gjithė ditės.
Komentet (0)
Tė gjithė mbajmė sekrete, sado e pamundur tė na duket, ashtu si tė gjithė mund tė japin fjalėn qė nuk do flasin pėr diēka dhe e bėjnė.
Komentet (0)
Ne mėsojmė nga tė tjerėt, nga fitoret dhe humbjet tona dhe nė tė njėjtėn kohė i mėsojmė edhe tė tjerėt. Por herėt a vonė kalojmė nėpėr njė fazė nė tė cilėn fillojmė tė dyshojmė pėr veten dhe botėn.
Komentet (0)
Edhe unaza e fejesės qė keni nė gisht ose ėndėrroni tė vendosni njė ditė tregon diēka tė veēantė pėr ju.
Komentet (0)
Dėshira pėr tė tėrhequr vėmendjen e njė mashkulli ėshtė diēka normale.
Komentet (0)
Shpesh mjafton njė mendim negativ pėr tė na prishur tė gjithė ditėn.
Komentet (0)
Ėshtė e lehtė qė tė thuani se ky vit po shkon, duke shpresuar nė njė vit tjetėr mė tė mirė, kur nė fakt pėrgjegjės jeni personalisht pėr tė gjitha.
Komentet (0)
Perspekti sjell pėr ju thėniet mė tė mira motivuese tė mbushura me urtėsi.
Komentet (0)
Kėshtu do tė jetė dita e juaj e Krishtlindjes, pėr secilėn shenjė tė Horoskopit.
Komentet (0)
Kur nė njė marrėdhėnie ka probleme, tė parat qė e ndiejnė janė femrat. Shpesh meshkujt rehatohen dhe refuzojnė tė vrasin mendjen pėr tė gjetur shkaktarėt e mundshėm.
Komentet (0)
Tradhėti? Probleme ekonomike? Jo! Ekspertėt tregojnė se shkon pėrtej kėsaj "linje klasike" tė faktorėve qė mendojmė se ndikojnė.
Komentet (0)
Tė gjithė e dimė se hudhrat dhe qepėt mund ta bėjnė tė sikletshme njė puthje, por ka disa tė tjera ushqime qė ju mund tė konsumonit gjatė pėrditshmėrisė tuaj e pėr pasojė mund tė ndryshojnė aromėn e trupit tuaj.
Komentet (0)
Ndryshe nga ajo ēfarė mund tė thonė shumica, Steve Siebold, milioner, tregon se ēdo njeri i ka tė njėjtat mundėsi pėr t'u pasuruar, por jo gjithkush i shfrytėzon ato mundėsi.
Komentet (0)
Tė kujdesesh pėr flokėt nė ditėt e sotme ėshtė shumė mė e thjeshtė se mė parė, kjo edhe falė shumėllojshmėrisė sė produkteve qė gjenden nė treg.
Komentet (0)
Ne tė gjithė e dimė se njerėzit nuk janė perfektė.
Komentet (0)
A ju ka ndodhur ndonjėherė, qė kur keni qenė me njė person tė keni ndjerė njė energji negative, sikur personi ėshtė duke vjedhur energjinė tuaj?
Komentet (0)
Komplimentimi ndaj njė personi qė ju intereson nė zemėr ndonjėherė mund tė jetė njė "biznes" i ndėrlikuar.
Komentet (0)
Disa njerėz i konsiderojnė rregullat etike tė modės sė vjetėr. Megjithatė, sjelljet e mira kurrė nuk dalin nga stili.
Komentet (0)
Sezoni i dhuratave ka mbėrritur me tė dyja kėmbėt.
Komentet (0)
Padyshim dashuria ėshtė njė ndėr arsyet mė tė forta dhe motiv i jetės.
Komentet (0)
Flokė tė gjatė, tė bukur dhe tė shėndetshėm, kjo ėshtė ėndėrra e ēdo femre, njė ėndėrr qė nė jetėn e pėrditshme bėn qė tė paguajmė sa qimet e kokės vetėm pėr t'i patur.
Komentet (0)
A jeni njė njeri i hershėm apo i vonshėm? Hulumtimet tregojnė se disa njerėz punojnė mė mirė nėse zgjohen herėt nė mėngjes, ndėrsa disa tė tjerė e bėjnė mė tė mirėn e tyre duke menduar deri natėn vonė.
Komentet (0)
Aroma e djersės mund tė jetė shumė bezdisėse jo vetėm pėr ne por edhe pėr ata qė ndodhen pranė nesh.
Komentet (0)
E vrisni mendjen se ēfarė thonė tė tjerėt pėr ju? Bėni kėto 3 gjėra dhe jeta juaj do ndryshojė pėrgjithmonė!
Komentet (0)
Nėse je njė femėr e fortė dhe e sigurtė nė vete, me siguri e ke provuar nė lėkurėn tėnde se sa e vėshtirė ėshtė tė gjesh dashurinė e jetės.
Komentet (0)
Dhurata mė e mrekullueshme qė njė mashkull mund tė ketė ėshtė gruaja.
Komentet (0)
Sa herė e keni pyetur veten: "Po ēfarė pėlqen te ajo?", "Ēfarė kalon nė mendjen e njė mashkulli kur sheh njė femėr pėr herė tė parė?", "Ēfarė tėrheq vėmėndjen e tyre? Kėmbėt? Sytė? Fustani? Kėpucėt?"
Komentet (0)
Tė gjithė ne, kur vjen puna tek veshjet, bėjmė disa gabime, pa i ditur qė ka ekzistojnė mėnyra tė tjera pėr t'i mbajtur dhe ruajtur.
Komentet (0)
Psikologu Terri Orbhuc, terapistja e lidhjeve Irina Firstein dhe Rachel Sussman, autore e librit "The Breakup Bible", kanė zbuluar gabimet mė tė zakonshme qė i bėjnė njerėzit nė fazat e para tė lidhjes.
Komentet (0)
Pavarėsisht nga ajo qė mendojmė, ka njerėz tė ndershėm nė botė. Mund tė duket e vėshtirė, duke pasur parasysh lajmet qė mėsojmė ēdo ditė, por ato ekzistojnė.
Komentet (0)
Kėto janė 5 karakteristikat qė bėjnė dallimin mes njė femre tė vendosur dhe njė femre tė pavendosur.
Komentet (0)
Perspekti sjell pėr ju shprehitė qė e bėjnė tė fortė njė lidhje.
Komentet (0)
Mjaft ironike sepse nė lidhje supozohet tė marrim dashuri, kujdes dhe mbėshtetje, por ndonjėherė pėrfundojmė duke u kontrolluar si kėlysh nga partneri.
Komentet (0)
Nėse ti dhe ai ndjeheni kėshtu, atėherė keni tė ardhme.
Komentet (0)
Kėto janė 11 gjeste tė vogla qė meshkujt i adhurojnė tek femrat.
Komentet (0)
Kėpucėt e reja me taka tė larta tė kanė krijuar plagė (fluska) qė nė ditėn e parė kur i ke veshur? Ndoshta gjatė kohės sė blerjes nuk je kujdesur pėr kėto pesė pika.
Komentet (0)
Tė qenit mbi 40-at ėshtė moshė "e artė" pėr femrat...
Komentet (0)
Universi punon nė mėnyra misterioze. Mund tė thuhet qė asgjė nuk ndodh rastsisht, edhe gjėrat jo domethėnėse kanė njė arsye pėr t'u shfaqur.
Komentet (0)
Ēdo ēift kalon vėshtirėsi, sidomos pas njė farė kohe sė bashku.
Komentet (0)
Ju mund tė jeni mė e bukura nė botė, por nė qoftė se ju i keni kėto lloje tė sjelljeve, bukuria nuk do tė thotė asgjė.
Komentet (0)
Ėshtė njė realitet, njė realitet i hidhur, qė nė botėn e sotme tė biznesit ka shumė idiotė qė bėjnė shumė para.
Komentet (0)
Limoni dhe kamomili ndikojnė mė sė miri me ndihmėn e diellit, kanella mund t'i ēelė flokėt, madje pėr tri nuanca, e mjalti pėrmban peroksid hidrogjeni, ndaj kombinojeni me vaj ulliri!
Komentet (0)
Si ia dalin kėta persona tė na manipulojnė dhe tė na bėjnė tė ndihemi fajtorė pėr gjėrat qė u ndodhin?
Komentet (0)
Maskat e rritjes sė flokėve kohėt e fundit po kėrkohen dhe aplikohen shumė si nga femrat edhe meshkujt.
Komentet (0)
Nėse jeni duke kaluar njė periudhė sfiduese nė jetėn tuaj, kėto thėnie do t'ju ndihmojnė dhe do t'ju japin frymėzimin duhet tė merrni nė kohėra tė tilla tė vėshtira.
Komentet (0)
Eksperti i marrėdhėnieve Michael Masters, autor i "Text Appeal For Guys" ėshtė shprehur se "femrat zakonisht nuk ju japin njė shans tė dytė".
Komentet (0)
Nėse ende po pėrpiqeni tė ngriheni nė mėngjes pas alarmit, mos u shqetėsoni!
Komentet (0)
Ekspertėt kanė vėnė nė pah gabimet qė bėjnė meshkujt kur dalin nė takim me njė femėr qė pėlqejnė dhe qė mendojnė pse jo tė lidhen me tė.
Komentet (0)
Epo kur vjen fjala tek kėrkimi i partnerit ideal pothuajse tė gjithė i kemi brenda vetes disa kritere qė synojmė qė partneri ideal ti ketė.
Komentet (0)
Je nė kėrkim tė princit tėnd tė kaltėr, i cili megjithė pėrpjekjet e tua tė shumta, nuk po duket fare nė horizont?
Komentet (0)
Perspekti sjell pėr ju 9 rregulla qė duhet tė ndiqni pėr tė qenė njė person qė ka vėmendjen e tė gjithėve.
Komentet (0)
Kur njė dashuri arrin nė vijėn e finish-it, individi pėrjeton njė nga zhgėnjimet mė tė mėdha tė jetės sė tij, sidomos nėse braktiset nga personi qė dashuron.
Komentet (0)
Pas revolucionit feminist, femrat kanė vendosur tė tjera rregulla sa i takon dashurisė se tyre me seksin tjetėr, tė cilėt tashmė tė privuar nga ndjenja e tė qėnurit tė sigurt, janė gjithashtu tė ēorientuar nė kėtė realitet tė sotėm, pėrballė dėshirave tė femrave, qė nga ana e tyre enden gjithashtu ndėrmjet dėshirės pėr tė qenė tė kėrkuara dhe nevojės pėr mė shumė siguri.
Komentet (0)
Nėse doni tė dini se si ėshtė dashuria e vėrtetė, shmangni filmat. Dashuria e shfaqur nė ekran ėshtė njė imitim i ėmbėlsuar dhe i parėndėsishėm i realitetit.
Komentet (0)
Gjithēka ka njė vibrim: aromat, tingujt, ngjyrat, objektet, personat.
Komentet (0)
Ndoshta mund t'ju duket e pabesueshme, por faktikisht jetės tuaj mund t'i jepni drejtim tė duhur vetėm duke i ndryshuar disa shprehi tė caktuara.
Komentet (0)
Shumica prej nesh kemi arritur tė paktėn njėherė nė njė pikė dhe kemi pyetur veten se kush mund tė jetė njeri i mirė dhe kush i keq.
Komentet (0)
Tė mėrzitur me qimet nė vendet intime? Dėshironi t'i hiqni pėrgjithmonė?
Komentet (0)
Jetesa nė njė shoqėri ku inkurajohet shpenzimi, tė bėn tė harrosh shpesh fuqinė e kursimeve.
Komentet (0)
Ka disa gjėra nė jetė pėr tė cilat nuk duhet tė kėrkoni kurrėsesi falje edhe nėse jeni nė konflikt me personat tuaj tė zemrės. Mėsoni tė vendosni disa limite!
Komentet (0)
Kėtu keni disa nga efektet mė tė mahnitshme dhe tė provuara shkencėrisht qė dashuria ka nė mendjen dhe trupin tuaj.
Komentet (0)
Nata e Vitit tė Ri ėshtė kulmi i ditėve festive pėr shqiptarėt, qė i impenjon nė ēdo gjė, duke filluar qė nga punėt e shtėpisė deri nė gatime tė shumta dhe fishekzjarrėt.
Komentet (0)
Ne kemi bindjen e vendosur, se ndjenjat dhe mendimet tona ndihmojnė nė formėsimin e pėrvojave qė kemi. Problemi ėshtė se shumė njerėz priren tė shohin anėn negative tė gjėrave, pa plotėsisht tė qenė tė vetėdijshėm mbi mendimet e tyre negative.
Komentet (0)
Studimet shpesh janė kontradiktore sa i takon dhėnies sė vlerėsimeve pėrfundimtare nėse njerėzit qė flenė mė shumė gjumė janė apo jo inteligjentė.
Komentet (0)
Carl Gustav Jungu, psikiatri Zvicran qė mban meritėn pėr themelimin e Shkollės Terapeutike dhe Teorisė sė Personalitetit, ka qenė bashkėkohės i Frojdit.
Komentet (0)
Njė nga liritė mė tė mėdha ėshtė tė mos tė tė interesojė se ēfarė mendojnė tė tjerėt pėr ty. Ji vetvetja, ndiq zėrin tėnd tė brendshėm. Mos prano zgjidhje vetėm sepse ke frikė se ēfarė do tė mendojnė tė tjerėt.
Komentet (0)
Mungesa e zgjatur e harmonisė emocionale mes prindėrve dhe fėmijėve ka njė kosto tė madhe nė gjendjen emocionale tė fėmijės.
Komentet (0)
Dakord, burrat ndryshojnė. Po i juaji, si dhe pse ka ndryshuar?
Komentet (0)
Pėr tė patur flokė tė gjatė sa mė tė shėndetshėm e tė shkėlqyeshėm, nuk mjaftojnė vetėm produktet qė pėrdorni...
Komentet (0)
Tė jesh me njė partner ėshtė e thjeshtė, por tė jesh pranė partnerit tė duhur pėr njė marrėdhėnie afatgjatė, ėshtė shumė e vėshtirė.
Komentet (0)
Janė studimet ato qė kanė treguar qė gardėroba dhe ngjyrat flasin shumė pėr karakterin, dėshirat dhe ndjenjat e njeriut.
Komentet (0)
Psikologėt thonė se meshkujt mund tė bėhen gėnjeshtarė herė pas here, por kėto gėnjeshtra nė kėto tre raste janė pozitive dhe tė dobishme.
Komentet (0)
Zakonisht nė mėngjese nuk nuk jemi tė kthjellėt dhe nuk e kemi energjinė qė na duhet pėr tė vazhduar ditėn.
Komentet (0)
Nėse dėshironi tė ndiheni mirė gjithė kohėn duhet tė mėsohėni tė mendoni gjithmonė mirė.
Komentet (0)
Partnerėt qė kanė tė njėjtin profesion kanė njė bashkėjetesė monotone. Nė kėtė pėrfundim arrin njė studim i publikuar nė "The Telegraph".
Komentet (0)
Pudra ėshtė ndėr produktet mė tė preferuara tė kozmetikės.
Komentet (0)
Gjuha e trupit ėshtė shumė e rėndėsishme nė komunikim prandaj ju nuk duhet ta nėnvlerėsoni rėndėsinė e saj.
Komentet (0)
Si tė dukemi mė tė reja? Dermatologėt dhe kirurgėt estetikė nuk ua thonė tė gjitha.
Komentet (0)
Situata stresuese, mbingarkesė nė punė, mungesė gjumi, probleme shėndetėsore, tė gjitha kėto faktorė e dėmtojnė lėkurėn nė fytyrė duke shkaktuar shfaqje tė parakohshme tė rrudhave dhe njolla tė ndryshme.
Komentet (0)
Thonė se dashuria s'ka ēmim, por a mund tė ketė dashuria njė diferencė ideale tė moshės?
Komentet (0)
Marrėdhėniet nuk mund tė jenė "rozė" gjatė gjithė kohės, pasi ju dhe partneri juaj nuk mund tė pajtoheni gjithmonė nė lidhje me njė temė tė caktuar.
Komentet (0)
Personalitetet alfa, beta dhe omega janė zakonisht tė rezervuara pėr studimin e kafshėve.
Komentet (0)
Ka disa shprehje qė vetėm tė dashuruarit shkėmbejnė ēdo ditė (ose thuajse). Dhe nė rast se nuk e bėni, duhet ta bėni.
Komentet (0)
Qysh nė fėmijėri prindėrit na kanė mėsuar se ndarja e gjėrave personale me tjerėt ėshtė gjė e mirė, qoftė nėse ėshtė fjala pėr ēokollatat apo pėr emocionet e thella.
Komentet (0)
Nėse po mendoni t'i propozoni partneres suaj, pėrmes kėtij artikulli Perspekti do ju tregojė ditėn e pėrshtatshme qė duhet t'i uleni nė gjunjė.
Komentet (0)
Ka shumė persona qė pas ēdo dhimbjeje, ngrihen mė tė fortė se mė parė. Mirėpo, disa herė, persona shumė tė fortė bėhen pjesė e marrėdhėnieve tė dhunshme, stresuese, manipulative. Por pse ndodh kjo gjė?
Komentet (0)
Taktika tė mbėshtetura nga mė shumė se tridhjetė vite studime psikologjike, pėr t'u pėrmirėsuar nė artin delikat dhe tė vėshtirė tė manipulimit.
Komentet (0)
Nėse jeni nė njė lidhje dhe shpesh keni dyshime se diēka nuk po shkon siē duhet.
Komentet (0)
Kur vizitoni njė specialist bukurie, gjithmonė dėshironi tė njihni sekretet e tyre personale tė bukurisė: Si e mbajnė lėkurėn e tyre? Cila maskė e lėkurės ėshtė mė e mira? Si e bėjnė lėkurėn tė shėndritshme dhe tė shėndetshme?
Komentet (0)
Njerėzit e suksesshėm zgjohen herėt nė mėngjes.
Komentet (0)
Njerėzit kanė prirje pėr tė treguar disa shenja fizike, kur janė tė pandershėm.
Komentet (0)
Gjatė jetės, njerėzit mendojnė tė heqin dorė nga disa gjėra qė i kanė bėrė dikur, pėr hir tė diēkaje.
Komentet (0)
Ėshtė e mundur qė vetja tė ju duket mė tėrheqės vetėm nė disa minuta.
Komentet (0)
Shpesh kemi dėgjuar shprehjen "martesa ka nevojė pėr shumė pėrkushtim" por nė tė vėrtetė pėr ēfarė pėrkushtimi bėhet fjalė?
Komentet (0)
Fati i keq nė dashuri mesa duket ka shpjegime tė ndryshme.
Komentet (0)
Megjithėse ndarja mund tė jetė mė e keqja, ndonjėherė duke qenė ju ata qė e kėrkoni kėtė gjė ėshtė po aq e keqe.
Komentet (0)
Nėse mendon qė i di tė gjitha, gjasat janė qė s'ėshtė e vėrtetė. Tingėllon si e kriptuar, por mbani mend.
Komentet (0)
Nė vitet e fundit, po shohim se po shtohen meshkujt qė tėrhiqen mė shumė nga femrat e pasura.
Komentet (0)
Nėse zgjoheni edhe pasi keni kaluar njė ditė super tė lodhshme, atėherė kujdes!
Komentet (0)
Njė ndėr tre persona tė rritur ka ankth nga udhėtimi me aeroplan apo frikėsohet, ka treguar njė hulumtim i paradokohshėm.
Komentet (0)
Bukuria dhe dėshira pėr t'u rinuar dhe sa mė gjatė tė mbani njė pamje rinore mund t'ju kushtojnė shtrenjtė.
Komentet (0)
Nuk ka njė formulė tė caktuar, prandaj ekspertėt kanė renditur disa raste, kur lind natyrshėm flirtimi.
Komentet (0)
Tė gjithė e dimė rėndėsinė e njyrės dhe si ajo ndikon nė perceptimin e tė tjerėve pėr ju.
Komentet (0)
Perspekti sjell pėr ju 3 sjellje qė ju pengojnė tė gjeni dashurinė.
Komentet (0)
Martesa ėshtė njė nga hapat mė vendimtarė pėr njeriun.
Komentet (0)
Dėshironi tė keni linja perfekte pa hequr dorė nga ushqimet? Po, ėshtė e mundur dhe Perspekti do ju tregojė se si!
Komentet (0)
Dhėmbėt si shumė pjesė tė tjera tė trupit (thonjtė, gjuha etj) mund tė jenė gjithashtu tregues tė shėndetit.
Komentet (0)
Thėniet mė tė mira nga Mahatma Gandhi qė mund t'ju udhėheqin gjithė jetėn.
Komentet (0)
Nė bazė tė profesionit ėshtė e mundur, nė fakt, tė zgjidhni njė dietė tė tillė, nė mėnyrė qė ushqimi tė japė energjinė e nevojshme pėr tė mund tė pėrballuar gjithė ditėn. Kėtė e pohon serena missori, specialiste nė endokrinologji dhe regjim ushqimor nė universitetin "La Sapienza" nė Romė.
Komentet (0)
Paratė nuk janė gjithēka, por shėrbejnė thuajse pėr gjithēka, e pėr kėtė sa mė shumė tė keni e tė kurseni aq mė mirė ėshtė.
Komentet (0)
Ēka do qė tė kishit thėnė ju, hulumtimi e ka treguar kėtė rezultat.
Komentet (0)
Partnerėt janė krijesa tė kėndshme tė cilėt nuk i shprehin ndjenjat e tyre hapur dhe kjo ndodh mbase sepse kanė turp t'i pranojnė ato.
Komentet (0)
Pėrgjithėsisht, e kemi tė vėshtirė tė pranojmė dobėsitė tona dhe e justifikojmė veten e tė tjerėt.
Komentet (0)
Sa xheloze je? A ai del ta kontrollosh xhelozinė tėnde? Nė fakt janė fare tė paktė ata njerėz qė e pranojnė se janė xhelozė.
Komentet (0)
Besojeni ose jo, por fati juaj ėshtė i shkruar nė yje dhe muaji nė tė cilin keni lindur mund tė luajė njė rol tė rėndėsishėm nė jetėn tuaj.
Komentet (0)
Kur vjen puna tek flokėt duket se njerėzit ndahen nė dy grupe: ata qė mund tė rrinė deri nė 4-5 ditė pa larė flokėt e ditė pas ditė floku t'u duket mė i bukur dhe me shkėlqim dhe tė tjerėt qė mund tė lahen nė mėngjes e nė darkė flokėt tė kenė filluar tė yndyrosen.
Komentet (0)
Beqarėt mund tė jenė po aq tė lumtur sa njerėzit qė pėrjetojnė njė lidhje tė bukur romantike.
Komentet (0)
Tėrheqja e madhe ndaj njė femre, mund tė konfuzojė meshkujt duke e ēuar pasionin e momentit nė martesė.
Komentet (0)
Divorcet janė tė zakonshme ditėve tė sotme, dhe statistikat janė paksa shqetėsuese.
Komentet (0)
"Gjėja kryesore: Tė jemi tė lumtur". E ka thėnė Dalai Lama gjatė vizitės sė tij tė fundit nė Milano, pikėrisht disa ditė mė parė.
Komentet (0)
Kėtė herė stilistėt janė tė gjithė dakord: kėtė sezon duhen ēizmet, dhe pėr tė qėnė trendi, duhet tė jenė shumė tė gjata dhe me ngjyrė tė kuqe.
Komentet (0)
Numrat na mashtrojnė. Bukuria ėshtė nė sytė e vėshtruesit, mirėpo matematikanėt thonė qė kanė arritur tė gjejnė femrėn e pėrsosur.
Komentet (0)
Duke u bazuar nė shkencė dhe statistikė, kjo ėshtė...
Komentet (0)
Vazelina edhe pse ndoshta nuk e dini ėshtė njė nga produktet qė hyn nė shumė fusha.
Komentet (0)
Ushqimi qė hamė ka njė ndikim tė madh nė trupin tonė dhe shėndetin tonė tė pėrgjithshėm.
Komentet (0)
Fytyrė e pėrkryer: zbato kėshillat tona, qė mund tė realizohen nė kushtet e shtėpisė. Pėr tė qenė e bukur natyralisht!
Komentet (0)
Perspekti ju sjell recetėn e mrekullueshme me portokall qė do tė shkėlqejė dhe ndriēojė fytyrėn tuaj.
Komentet (0)
Temperaturat e larta dhe tė ulta na mundojnė shumė, kur ėshtė nė pyetje lėkura jonė. Njollat e errėta, puērrat janė vetėm disa nga pengesat qė shfaqen nė stinėn e verės dhe dimrit.
Komentet (0)
Ekspertėt e pėrcaktojnė si "faza e jo-sė".
Komentet (0)
Sipas Carl Jung, personalitetet e njerėzve janė tė pėrfaqėsuara nga qendrimi i pėrgjithshėm: i ndjeshėm, intuitive, extrovert- introvert, gjykuar - perceptuar dhe tė menduarit - ndjenjė.
Komentet (0)
Tė japėsh komlimentin e duhur njė femre mund tė jetė njė detyrė e vėshtirė pasiqė mund tė lė pėrshtypjen e gabuar. Mirėpo janė disa komplimente qė nuk keqkuptohen.
Komentet (0)
Shumė njerėz thonė qė duan tė ndahen me dikė por nuk munden sepse kanė nevojė pėr tė.
Komentet (0)
Shumė femra ndajnė shqetėsimin e rėnies sė qerpikėve, duke u detyruar tė pėrdorin qepikėt artificialė pėr evenimente dhe raste unike nė jetėn e tyre.
Komentet (0)
Ėshtė e vėshtirė tė jetosh nė njė botė tėrėsisht tė ndershme.
Komentet (0)
Meshkujt shpesh kanė frikė nga angazhimet, ndaj i shmangen lidhjeve serioze.
Komentet (0)
Sa mė tė vjetėr qė tė martoheni, aq mė tė vogla do tė jenė shanset pėr t'u ndarė, thuhet sipas njė studimi.
Komentet (0)
Ekspertėt besojnė se konsumimi i sasive mė tė mėdha tė biotinės mund tė jetė sekreti pėr flokė dhe thonj mė tė shėndetshėm.
Komentet (0)
Pamja e jashtme mund ta bėjė pėr vete njė djalė, por ka njė cilėsi qė i tėrheq ata mė shumė se tė tjerat te femrat.
Komentet (0)
Pėr jetėn kemi lexuar shumė shprehje, tė cilat na kanė pėlqyer ose jo, por duke i analizuar mirė, duhet ta pranojmė qė janė tė vėrteta.
Komentet (0)
Nėntori ėshtė muaji paralajmėrues i dimrit. Pemėt rrezojnė pjesėn mė tė madhe tė gjetheve tė verdha, moti bėhet mė i freskėt dhe temperaturat paralajmėrojnė stinėn e ftohtė.
Komentet (0)
Gratė pėrpiqen vazhdimisht tė jenė tėrheqėse nė sytė e burrave.
Komentet (0)
A tė ka ndodhur ndonjėherė tė dalėsh me njė burrė, nė dukje interesant e simpatik, dhe tė jesh gjendur e mėrzitur qė nė mes tė takimit tė parė? Qetėsohu, nuk je e vetmja.
Komentet (0)
A mund tė dashuroni pa e "mbytur" partnerin dhe duke e lėnė tė shprehė veten nė liri tė plotė?
Komentet (0)
Idealet e bukurisė ndryshojnė, por ky ėshtė vetėm njė nga faktorėt qė e bėjnė femrėn ideale.
Komentet (0)
Komplimentet qė meshkujt u bėjnė femrave janė tė shumta.
Komentet (0)
Zbulohet dhoma e fshehtė nė Piramidėn e Egjiptit, sekretet qė mund tė zbulojė monumenti 4500 vjeēar.
Komentet (0)
Ajo ēfarė hani ėshtė po aq e rėndėsishme sa edhe produktet qė pėrdorni pėr tė pasur flokė tė shėndetshėm e tė bukur.
Komentet (0)
Edhe pse rėnia e flokėve prek mė tepėr meshkujt, sipas Organizatės Amerikane tė rėnies sė flokėve, femrat aktualisht pėrbėjnė 40% tė rėnies sė flokėve.
Komentet (0)
Sapo tė jenė me maja tė ndara, tė thyeshme dhe pa shkėlqim, ėshtė e qartė qė flokėt tuaja nuk janė tė shėndetshme. Mirėpo, a keni pyetur ndonjėherė se cila ėshtė struktura tyre?
Komentet (0)
Pirja e lėngut tė shegės sė shtrydhur bashkė me lėkurė mund tė krijojė shqetėsime pėr aparatin tretės, por ajo qė nuk dinit ėshtė se lėkura e shegės mund tė pėrdoret fare mirė pėr bukurinė e lėkurės suaj.
Komentet (0)
Kur femrat bien nė dashuri, ato flasin shumė dhe tė gjithė e marrin vesh, por ēfarė ndodh kur meshkujt bien nė dashuri? Ata nuk flasin fare, por ja si ta kuptoni.
Komentet (0)
Bėhet fjalė pikėrisht pėr kėto ditė, kur, siē themi nė tė pėrditshmen, hėna ėshtė duke u mbushur.
Komentet (0)
Ndonjėherė ėshtė shumė e vėshtirė qė ta bėsh njė femėr pėr vete, ndonėse nuk jemi tipi qė ato duan pavarėsisht tė gjithave.
Komentet (0)
Mamatė qė i ushtrojnė presion fėmijėve pėr tė patur njė performancė tė mirė nė shkollė dhe mė tej, nė fakt po rrisin vajza tė suksesshme.
Komentet (0)
Ėshtė e mahnitshme se sa shumė mund tė thotė shkrimi i dorės pėr ju.
Komentet (0)
Mė poshtė Perspekti sjell tė detajuara metodat mė tė mira, pėr tė bėrė njė make up perfekt.
Komentet (0)
Jeta ėshtė thesar, njė dhuratė me potencial tė pakufishėm. Por ne nuk pėrfitojmė gjithmonė prej peshės sė kėtij koncepti shumė tė rėndėsishėm.
Komentet (0)
Skuqja e fytyrės mund tė ndodhė nė rastet kur jeni tepėr nė siklet, sidomos kur dikush e vė nė dukje pamjen qė keni marrė.
Komentet (0)
Ēdo femėr ka stilin e vet unik, sidomos kur bėhet fjalė pėr modėn. Kjo ėshtė qė i bėn tė ēuditshme dhe njėkohėsisht tė bukura.
Komentet (0)
Formula pėr flokė tė gjatė dhe tė shėndetshėm ėshtė padyshim kujdesi i duhur ndaj tyre.
Komentet (0)
Cila ėshtė fshehtėsia e njė martese tė lumtur? Mashkulli i cili ėshtė i gatshėm t'i ndihmojė gruas nė punėt e shtėpisė!
Komentet (0)
Bėni njė kontroll tė shėndetit tė marrėdhėnies suaj tė dashurisė.
Komentet (0)
Nėse nuk jeni njė person i qetė, atėherė normalisht se sado qė ju thonė tjerėt tė qetėsoheni apo tė ndaloni sė brengosuri, thjesht s'do tė mundeni.
Komentet (0)
Flokėt e lyer dhe tė dėmtuar, qoftė nga lyerjet e vazhdueshme, qoftė nga bojrat e ndryshme tė cilat janė tė "mbytyra" me kimikate, por edhe nga pjasteri i cili i hollon shumė flokėt, kanė gjithmonė nevojė pėr trajtim.
Komentet (0)
Nė cantėn tuaj tė make-upit mund tė ketė me dhjetėra produkte dedikuar fytyrės, por sa hapėsirė zėnė produktet e flokėve?
Komentet (0)
Nėse bėhet fjalė pėr ndonjė temė aktuale qė pėrflitet nga femrat, atėherė ka tė bėjė me pėrkujdesin.
Komentet (0)
Ka nga ata njerėz qė besojnė se ėshtė luks ose fat tė pėrjetosh secilin prej 10 ushtrimeve tė lumturisė.
Komentet (0)
Gratė gėnjejnė mė mirė, burrat gėnjejnė mė shumė. Ja cilat janė 8 gėnjeshtrat tipike tė tyre.
Komentet (0)
Vitamina C na ėshtė thėnė tė hamė shumė portokaj me qėllim qė tė furnizohemi me tė gjithė pėrbėrėsit e rėndėsishėm tė cilėt janė vitalė pėr sistemin tonė tė imunitetit, e veēanėrisht gjatė muajve tė dimrit ku njihen si sezon i gripit dhe tė ftohtit.
Komentet (0)
Femrat tė cilat duan tė kenė nė tė ardhmen e tyre njė burrė tė pasur, duhet tė bėjnė kėto 7 gjėra.
Komentet (0)
Ekspertėt vazhdojnė edhe ju kėshillojnė nė lidhje me mesazhet qė kurrė nuk duhet t'u dėrgoni tė tjerėve.
Komentet (0)
Ekzistojnė njė mori kėshillash financiare pėr ēiftet e reja.
Komentet (0)
Buzėqeshja juaj, pėr shkak tė kafesė, cigareve dhe prej ēajrave tė shumtė jeshilė qė konsumoni ėshtė gjithēka tjetėr pėrveēse e bardhė?
Komentet (0)
Shpesh marrėdhėnia mes nuses dhe vjehrrės nuk ėshtė e rrethuar nga ngjarjet pozitive apo dashuria, ndonjėherė kjo marrėdhėnie ėshtė problematike dhe kjo gjė ėshtė e dukshme por jo tė gjithė arrijnė ta kuptojnė.
Komentet (0)
Thonė se pėrshtypja e parė ėshtė ajo qė mbetet gjithmonė, por si t'ia bėni qė tė krijoni pėrshtypje tė mirė te ēdo person qė e takoni?
Komentet (0)
Nė studimin i cili ėshtė botuar nė "Social Psychology Quarterly" ėshtė zbuluar se si meshkujt me koeficientin mė tė lartė tė inteligjencės kanė mė pak mundėsi tė tradhtojnė.
Komentet (0)
Maskat trajtuese pėr lėkurėn tonė duhet t'i pėrshtasim sipas stinėve.
Komentet (0)
Askush nuk dėshiron tė qėndrojė rreth njerėzve qė nuk i kushtojnė vėmendje higjienės personale.
Komentet (0)
Nėse ka ndonjė gjė qė konsiderohet simbol i bukurisė dhe feminitetit, flokėt me siguri dalin nė krye tė asaj liste.
Komentet (0)
Alice Robinson nga Anglia provoi disa teknika tė njohura dhe arriti tė bėhej 1.5 cm mė e gjatė nė pak javė, falė shtrirjes sė shtyllės sė saj kurrizore dhe rritjes sė lartėsisė sė kockave ndėrvertebrale me 1-2 mm.
Komentet (0)
Si koncept, depilimi definitiv i referohet eleminimit pėrgjithmonė tė qimeve.
Komentet (0)
Fijet e bardha tė flokėve nuk janė aq tė zakonshme pėr njerėzit nė tė njėzetat apo tridhjetat e tyre.
Komentet (0)
Tė veshėsh kėpucėt pa ēorape ėshtė njė ndėr trendet mė tė dėmshme pėr shėndetin sipas ekpertėve e nėse ju e ktheni kėtė nė njė zakon rrezikoni shumė.
Komentet (0)
Rezultatet bazohen nė kėtė lloj formule: (Gjatėsia juaj - 100) - (10% x (Gjatėsi - 100) = Pesha
Komentet (0)
Flokėt e thata dhe tė rralla nuk janė vetėm problem estetik, por mund tė jenė edhe simptomė e mungesės sė pėrbėrėsve tė domosdoshėm ushqyes.
Komentet (0)
Keni fytyrė tė yndyrshme dhe me puērra por nuk dini ēfarė tė bėni. Ekspertėt kanė deklaruar se mund t'ju vijnė nė ndihmė maskat natyrale.
Komentet (0)
Paleta e portokalltė e ngjyrave ėshtė ideale pėr ditėt e vjeshtės, sepse u rrinė shkėlqyeshėm damave me lėkurė vezulluese, tė cilėn tė gjithė e kemi gjatė kėsaj periudhe.
Komentet (0)
Pėrcaktimi i menēurisė varet nga njė person tek tjetri.
Komentet (0)
Gratė janė tė patrembura kur vjen puna pėr tė ndryshuar lojėn dhe provuar gjėra tė reja. Niveli i guximit ėshtė i barabartė vetėm me nivelin e pasionit, teksa nė tė njėjtėn kohė ruajnė njė sens tė fuqishėm humori.
Komentet (0)
Na duhet mjaft kohė qė tė gjejmė ēantėn ideale, ndėrkaq mėnyra se si e bartim flet shumė pėr ne.
Komentet (0)
Shumė herė i ndiejmė kėmbėt aq tė rėnda dhe tė enjtura sa e kemi tė vėshtirė tė ecim akoma dhe dy hapa.
Komentet (0)
Ju ndoshta mund ta mendoni se aplikimi i deodorantit duket kaq i thjeshtė, njė spėrkatje e shpejtė, por realisht paraqet njė mėnyrė mė komplekse se kaq.
Komentet (0)
Nėse do qė parfumi tė qėndrojė gjatė gjithė ditės, ka disa gjėra tė vogla qė duhet tė bėsh pėr t'ia arritur qėllimit.
Komentet (0)
Adhuruese tė kafesė! Sot ju sjellim njė skrab tė shkėlqyer me kafe, tonifikues, anticelulitit dhe tepėr ekonomik pėr t'u realizuar nė kushtet e shtėpisė!
Komentet (0)
Rregullat e mirėsjelljes janė shumė tė thjeshta nėse dini si t'i ndiqni ato.
Komentet (0)
Fundet janė njė nga veshjet bazė tė garderobės sė femrave dhe moda na jep gjitjmonė varietete. E rėndėsishme ėshtė tė zgjedhėsh formėn mė tė pėrshtatshme pėr fizikun, nė mėnyrė qė ti japim vlerė pikave tė forta, por dhe pėr tė fshehur difektet e vogla.
Komentet (0)
Nė vend tė fshehjes sė puērrave me pudėr dhe korrektorė, ju kėshillojmė tė provoni kėtė truk!
Komentet (0)
Para se tė dilni nga shtėpia, nė pasqyrė dukeni bukur, mirėpo fotografitė tregojnė diēka tjetėr. Pra, kujt t'i besohet?
Komentet (0)
Italianet janė femra tė cilat janė rritur nė trendėt e njohura dhe nė galanterinė kulmore tė lėkurės.
Komentet (0)
Rozmarina ėshtė njė nga bimėt mė tė pėrshtatshme pėr tė ngadalėsuar humbjen e flokėve.
Komentet (0)
Flokėt e djegur dhe majat dyshe janė ndėr problemet me tė shpeshta me tė cilat pėrballen femrat.
Komentet (0)
Rėnia e flokėve ėshtė njė proces shumė normal qė prek pothuaj ēdo njeri, por nėse vini re se po humbni gjithmonė e mė shumė flokė duhet t'i kushtoni rėndėsinė e duhur.
Komentet (0)
Lėkura rreth syve ėshtė njė zonė shumė delikate e cila rrudhoset shumė shpejt pėr shkak tė kontraktimit tė muskujve tė shprehisė.
Komentet (0)
Nėse gjithmonė kur dilni jeni nė dilemė pėr modelin e flokėve, Perspekti ju vjen nė ndihmė me disa modele tė thjeshta qė mund ti bėni pėr pak minuta dhe do t'ju sigurojnė njė pamje tė kėndėshme dhe tė freskėt.
Komentet (0)
Disa kėshilla pėr tė pasur njė fytyrė sa mė tė pastėr dhe tė shkėlqyeshme:
Komentet (0)
Kėpucėt janė njė aksesor shumė i rėndėsishėm si nga ana vizuale eshtu edhe nga rehatia e kėmbės dhe mirėqenia e trupit.
Komentet (0)
5 mjekimet natyrale mė efikase kundėr formimit tė rrudhave dhe shenjave tė moshės nė fytyrė janė:
Komentet (0)
Tė gjithė ne e dimė qė kosi pėrveēse ėshtė njė ushqim i shėndetshėm dhe i kėshillueshėm pėr tė pasur njė dietė tė pasur, ka shumė veti edhe si produkt pėr bukurinė, pėr fytyrėn, flokėt dhe trupin.
Komentet (0)
Xheli forcues pėr thonjtė i pėrgatitur vetė ėshtė njė ilaē natyral pėr thonjtė e brishtė, i shpejtė dhe i lehtė pėr tu pėrgatitur nė pak minuta, me vetėm disa pėrbėrės.
Komentet (0)
Prindėrit Indianė besojnė se dėnimi i fėmijėve nuk do tė ndihmojė qė ata tė rriten tė edukuar. Hinduizmi, Budizmi dhe Islami gėrshetohen nė kėtė vend pėr tė nxjerrė mė tė mirėn e traditės sė tyre.
Komentet (0)
Mė i miri qė keni pėrdorur ndonjėherė- ėshtė njė premtim shumė i madh! Dhe sidomos kur bėhet fjalė pėr njė produkt tė thjeshtė natyral, por nė kėto ditė tė nxehta vere ky produkt ėshtė ideal pėr njė aromė dhe freski qė zgjat.
Komentet (0)
Lėkura e papastėr ėshtė e karakterizuar nga prezenca e pikave tė zeza, pikave tė bardha, dhe forunkujve.
Komentet (0)
Jeta ėshtė e mbushur me tė papritura dhe shumicėn e gjėrave jemi tė pėrgatitur pėr ti pėrballuar.
Komentet (0)
Skrabi i fytyrės ėshtė njė produkt kozmetik eksfoliant i dobishėm pėr tė pėrshpejtuar rigjenerimin e lėkurės.
Komentet (0)
Gjatė gjithė kohės dėshirojmė ta pėrmirėsojmė veten dhe pamjen tonė. Asnjėherė nuk jemi tė kėnaqur nga mėnyra sesi dukemi dhe pėrpiqemi tė gjejmė metoda tė reja pėr tu pėrmirėsuar.
Komentet (0)
Ka nga ata qė mund ta tolerojnė humbjen e flokėve por ka dhe nga ata qė fatkeqesisht s'mund ta tolerojnė e duhet menjėherė tė gjejnė diēka pėr ta frenuar pėr tė mos ti rėnė tė gjitha.
Komentet (0)
Pėr sindromėn premestruale (PMS) mund tė bėhet shumė, duke pėrdorur mjete natyrore dhe duke marrė disa masa parandaluese.
Komentet (0)
Maskat natyrale pėr duart janė njė mėnyrė shumė e mirė pėr ti mbajtur duart sa mė tė freskėta dhe tė bukura. E ku ka mė mirė.
Komentet (0)
Vaji Jojoba ėshtė njė dyll bimor me njė pėrbėrje tė ngjashme me atė tė yndyrės sė lėkurės.
Komentet (0)
Vitaminat janė tė mrekullueshme pėr shėndetin e ēdo njeriu. Ato janė gjithashtu tė mrekullueshme edhe pėr flokėt.
Komentet (0)
Ju tregojmė truket qė do t'ju ndihmojnė tė mbani rrobat dhe kėpucėt nė gjendje perfekte.
Komentet (0)
Keni flokė tė thatė dhe pa jetė gjatė stinėve tė nxehta? Ndoshta nuk po kujdeseni nė mėnyrėn e duhur. Ekspozimi nė diell, klori dhe kripa rrezikojnė ti bėjnė flokėt tuaj tė mėrzitshėm, tė ashpėr dhe tė dėmtuar.
Komentet (0)
Djersa dhe kėpucėt mund tė shkaktojnė erė tė keqe tė kėmbėve, njė problem ky i pakėndshem dhe i sikletshėm.
Komentet (0)
E njohur pėr vetitė e saj energjike dhe stimuluese, kafeja mund tė pėrdoret dhe pėr tė pėrgatitur vetė trajtime kundėr celulitit, yndyrės dhe mungesės sė tonit dhe elasticitetit.
Komentet (0)
Kamomili ėshtė pėrdorur gjithmonė si njė ilaē natyral pėr tė zbardhur dhe pėr ti dhėnė shkėlqim flokėve bjondė. Ai gjithashtu ka veti qetėsuese, balancuese dhe shėruese.
Komentet (0)
Njė fytyrė e freskėt dhe e pastėr nuk ėshtė vetėm njė paraqitje e mirė, ajo ėshtė gjithashtu sinonim i shėndetit dhe vetė-kujdesit.
Komentet (0)
Shumė prej nesh ėndėrrojnė qė tė kenė dhėmbė tė shėndetshėm dhe tė bukur, por pak njerėz guxojnė qė tė provojnė zbardhuesit kimikė.
Komentet (0)
Make Up mund tė rrisė vetėbesimin duke theksuar tiparet mė tė mira nė fytyrėn tonė dhe duke e bėrė lėkurėn tė duket e mirėushqyer.
Komentet (0)
Njė manikyr i bukur ėshtė njė pjesė e pandashme e njė imazhi tė mirė. Kjo ėshtė arsyeja pėrse kujdesi pėr thonjtė na ha shumė kohė, pėrpjekje dhe ndonjėherė edhe nerva.
Komentet (0)
Lėkura ėshtė pasqyrė e shėndetit. Ushqimi i mirė, fjetja e mjaftueshme, reduktimi i stresit, aktiviteti fizik, hidratimi i vazhdueshėm i lėkurės dhe mbrojtja e lėkurės nga rrezatimi diellor janė faktorė pėr tė pasur njė lėkurė sa mė tė shėndetshme.
Komentet (0)
Jo vetėm e njohur dhe e pėrdorur gjerėsisht nė kuzhinė pėr ti dhėnė shije recetave, por hudhra gjen pėrdorim edhe nė trajtimin e lėkurės dhe tė flokėve.
Komentet (0)
Cilat janė produktet mė efektive pėr tė luftuar thatėsinė e tepėrt tė flokėve?
Komentet (0)
Sipas Qendrės sė Shėndetit nė Kaliforni, konsumimi i 23 bajameve nė ditė ėshtė njė dietė e thjeshtė dhe shumė e lehtė pėr tė ndenjur tė shėndetshėm.
Komentet (0)
Njė studim zbuloi 10 gjėrat kryesore qė e bėjnė njė femėr mė tėrheqėse.
Komentet (0)
Ēdo njeri dėshiron tė duket perfekt kudo dhe nė ēdo moment. Fatkeqsisht, jetesa me ritėm tė shpejtė me ngarkesa tė mėdha dhe me shumė stres, nuk na lė asnjėherė hapsirė pėr veten.
Komentet (0)
Ka truke tė pafundme pėr bukurinė. Dhe ēdo ditė shtohen shumė truke tė reja.
Komentet (0)
Ne gjithmonė dėshirojmė tė dukemi nė modė, por ndjekja gjithmonė e trendeve mė tė fundit mund tė duket e pamundur.
Komentet (0)
Makeup-i ėshtė art, gjithashtu njė dhuratė magjike pėr femrat. Shumė femra e perfeksionojnė kėtė art nė mėnyrėn e tyre, pėr tė theksuar tiparet e tyre mė tė mira dhe pėr tė fshehur dobėsitė e tyre.
Komentet (0)
Revistat e modės gėrshetohen me njėra tjetrėn pėr tė na ndihmuar qė tė mėsojmė sa mė shumė tė jetė e mundur pėr trendet mė tė fundit, duke pėrfshirė idetė mė tė fundit tė kombinimit tė rrobave me aksesorėt.
Komentet (0)
Ēdo njeri dėshiron tė jetė i bukur dhe tėrheqės. Fatmirėsisht, ju nuk keni nevojė tė harxhoni para nė produkte tė shtrenjta pėr tu dukur bukur.
Komentet (0)
Nuk ka rėndėsi nėse keni flokė perfekte apo jo. Gjėja mė e rėndesishme ėshtė tė kujdeseni pėr flokėt tuaj qė ato tė jenė tė butė, tė trashė dhe tė mėndafshtė.
Komentet (0)
Ne tė gjithė e presim dimrin sepse ne tė gjithė duam tė jemi rehat nė shtėpitė tona duke pirė njė filxhan tė ngrohtė kafeje.
Komentet (0)
Vajit i Kokosit ėshtė i pasur nė acide, prandaj ka pėrfitime tė shumta nėse konsumohet ose pėrdoret si pėrbėrės i jashtėm.
Komentet (0)
Larja e fytyrės duket dicka shumė e lehtė dhe pjesė e rutinės sė pėrditshme, apo jo? Por duket se ky ėshtė aktiviteti mė kompleks pėr tu kryer. Dhe ndoshta duhet pak art nė tė.
Komentet (0)
Zakonisht kur dėgjojmė fjalėn birrė ne menjėherė mendojmė pėr pijen e gazuar me shkumė tė bardhė.
Komentet (0)
Lėkura e shėndetshme ėshtė shumė e rėndėsishme pėr bukurinė e njė personi.
Komentet (0)
Tė gjithė e dimė qė pėr tu kujdesur pėr lėkurėn nė mėnyrėn e duhur do tė na duheshin shumė para.
Komentet (0)
Tė dukesh mrekullueshėm 24/7 kėrkon shumė mund. Kjo ėshtė arsyeja pėrse ne ndihemi shumė keq kur mundohemi shumė dhe harxhojmė shumė kohė pėr tu dukur perfektė dhe rezultati nuk ėshtė aq perfekt.
Komentet (0)
Ēdo ditė ne ndeshemi mė shumė kėshilla nga profesionistė tė Make Up.
Komentet (0)
Nėse natyra ju ka dhėnė flokė tė hollė, duhet tė bėni punė tė vėshtirė pėr t'u dhėnė atyre volum dhe pėr ti mbajtur ata nė mėnyrėn qė dėshironi pasi largoheni nga shtėpia ēdo mėngjes.
Komentet (0)
Shumė femra nga Azia duken shumė mė tė reja se mosha e tyre, kur ato janė 40 vjeē ato duken si 20. Ndėrsa eleganca e tyre ėshtė diēka tjetėr pėr tu pasur zili.
Komentet (0)
Gjėja e parė qė na vjen nė mendje kur pėrmendim uthullėn ėshtė sallata. Por ne kemi zbuluar edhe disa pėrdorime tė tjera tė kėtij pėrbėrėsi tė shėndetshėm.
Komentet (0)
Do t'ju tregojmė njė sekret: stilimi i flokėve tuaj ēdo ditė mund tė jetė shumė i lehtė.
Komentet (0)
Pėr ju kemi sjellė disa mėnyra pėr tė lidhur shallin qė do t'ju ndihmojnė ju tė shtoni shumėllojshmėri dhe origjinalitet nė stilin tuaj gjatė vjeshtės.
Komentet (0)
Shumė pak njerėz janė nė peshėn e tyre perfekte. Disa kanė probleme me shėndetin e tepėrt e tė tjerė duan tė shtojnė disa kilogramė.
Komentet (0)
Sytė janė pasqyra e shpirtit tė njė personi. Dhe pėr ti bėrė sytė mė shprehės mund tė ndihmojė edhe mėnyra sesi i theksojmė ato.
Komentet (0)
Moda evolon dhe ndryshon aq shpejt sa ndonjėherė e kemi tė vėshtirė tė mos mbytemi nė produkte dhe trende tė reja.
Komentet (0)
Shumė meshkuj thonė se nuk ka asgjė mė gazmore sesa njė femėr qė ka taka tė larta dhe nuk ėshtė nė gjendje tė ecė mbi to. Pėr femrat ėshtė shumė tunduese veshja e takave tė larta qė ato tė duken si modele.
Komentet (0)
Thembrat e plasaritura shkaktohen prej neglizhencės sė kujdesit pėr kėmbėt.
Komentet (0)
Thonjtė janė pjesė e bukurisė sė njė njeriu por disa njerėz nuk kanė fat qė tė kenė thonj tė shėndetshėm, por me pak mundim mund ti bėni ata tė bukur.
Komentet (1)
Sapo tė filloni tė vraponi do tė filloni edhe njė jetesė mė tė shėndetshme.
Komentet (0)
Ka disa mėnyra pėr tė hequr pikat e zeza nga lėkura juaj.
Komentet (0)
Ne duhet ti krehim flokėt ēdo ditė qė tė dukemi sa mė mirė. Sa herė qė ne pėrdorim krehėrin ai mbushet me fije flokėsh.
Komentet (0)
Nuk ka rėndėsi nėse jeni burrė apo grua, nėse keni blerė njė palė kėpucė tė reja shancet janė qė ato do t'ju vrasin.
Komentet (0)
Keni fytyrė tė yndyrshme? Ja si tė pėrgatisni njė maskė me domate dhe lėng kastraveci pėr tė zgjidhur kėtė problem.
Komentet (0)
Rėnia e flokut ka qenė jo shumė vite mė parė njė problem qė shfaqej vetėm nė mosha tė mėdha, ndėrsa nė ditėt e sotme konsiderohet si njė problem shumė i shpeshtė si tek meshkujt ashtu edhe tek femrat.
Komentet (0)
Zgjoheni dhe sa shikoheni nė pasqyrė vini re mbi fytyrė njė puēėrr. Diēka qė ndodh brenda natės, por qė duhet mė shumė se njė natė qė tė hiqen plotėsisht. Nė vend qė tė filloni t?i shtypni, mė poshtė tregohen disa metoda mė efikase dhe mė pak tė dėmshme pėr t?i hequr qafe.
Komentet (0)
Pėr femrat ėshtė gjithmonė e vėshirė tė kombinojnė veshjet e tyre, por mė e vėshirė bėhet pėr zgjedhjen e llojit tė kėpucėve pėr veshjen tuaj.
Komentet (0)
A ju ka ndodhur qė fėmija t'ju ndėrpresė ndėrkohė qė flisni, dhe ju tė jeni mėrzitur me tė, ndoshta edhe ti keni bėrtitur?
Komentet (0)
Nėse vuani nga pagumėsia e dini mirė se ē'do tė thotė tė rrotullohesh nė krevat pafundėsisht, dhe tė mundohesh tė vrasėsh kohėn duke qenė aktiv nė rrjetet sociale apo duke luajtur lojėra.
Komentet (0)
Prindėrit e fėmijėve te pasuksesshėm kanė 6 gjėra tė pėrbashkėta.
Komentet (0)
Njė fėmijė duhet tė flejė herėt, dhe kjo duhet tė ndodhė ēdo natė, pa justifikime.
Komentet (0)
Sipas Giorgio Armani, njė gjeni nė botėn e modės "Elegancė nuk do tė thotė tė vihesh re, por tė mbahesh mend."
Komentet (0)
Puna e njė artisti make up-i do tė dukej madhėshtore nė njė ditė tė veēantė. Profesionistėt mund tė tė transformojnė nga njė njeri normal nė njė njeri tė jashtėzakonshėm vetėm duke pėrdorur furēa, lapsa dhe krėhėr.
Komentet (0)
Nėse ndjen se duhet tė ndryshosh pamjen e jashtme duke provuar diēka tė re, ju kėshillojmė tė eksperimentoni me modelin e flokėve qė pėrshtatet mė mirė me formėn e fytyrės.
Komentet (0)
Pllakat janė njė shtresė e hollė pa ngjyrė e bakterieve qė formohen vazhdimisht pėrgjatė linjės sė mishrave tė dhėmbėve. Aty ka bakterie tė cilat formojnė karies, gurėza dhe sėmundje tė mishrave tė dhėmbėve.
Komentet (0)
Coco Chanel dikur ka thėnė "ngjyra mė e mirė nė botė ėshtė ajo qė ju pėrshtatet". Dhe kjo ėshtė e vėrtetė: njė ngjyrė e zgjedhur mirė, ėshtė ajo qė e ndryshon pamjen tuaj totalisht.
Komentet (0)
Shafrani ėshtė erėza e mrekullisė, dhe ndihmon nė shumė mėnyra. Nėse keni probleme me lėkurėn si shenja dhe akne ose flokėt tuaja nuk janė siē i dėshironi, provoni kėto kėshilla.
Komentet (0)
Ne besojmė se ēdo njeri meriton tė jetė i lumtur. Por ka disa gjėra qė ne i bėjmė nė mėnyrė tė zakonshme tė cilat na pengojnė ta arrijmė lumturinė.
Komentet (0)
Tė hyjnė tė dridhurat kur shikon fotot e kėtij vendi unik i cili ndodhet pranė San Diego, Shtetet e Bashkuara te Amerikės.
Komentet (0)
Tė rrisėsh njė vajzė ėshtė punė e vėshtirė, te rrisėsh njė fėmijė nė pėrgjithėsi ėshtė njė punė e vėshtirė. Por vajzat janė natyrė mė delikate qė kanė nevojė pėr mė shumė mbrojtje.
Komentet (0)
Shumė aktorė tė famshėm duken pėr mrekulli, jo vetėm nė filmat e tyre dhe nė tapetin e kuq, por edhe nė jetėn e tyre tė pėrditshme.
Komentet (0)
Femrat kanė mė shumė nevojė se meshkujt pėr gjumė.
Komentet (0)
Sa ushtrime fizike ju duhen, nėse keni njė punė qė ju detyron tė rrini ulur gjithė ditėn?
Komentet (0)
Njė ekspert i vlerave ushqyese na tregon si tė humbasim peshė dhe shtresat dhjamore, duke konsumuar ushqime me karbohidrate.
Komentet (0)
Njerėzit gjithmonė i gjykojnė tė tjerėt, dhe ne gjithmonė lėmė pėrshtypje, tė mira apo tė kėqija, tek ata.
Komentet (0)
Shumė njerėz nga e gjithė bota dėshirojnė tė vishen nė mėnyrė tė tillė qė tė bėjnė pėrshtypje tek tė tjerėt. Prandaj ne ju tregojmė qė nuk ėshtė e nevojshme tė kesh sasi tė mėdha parash pėr t'u dukur madhėshtorė. Gjėja e parė qė duhet tė bėni ėshtė tė shmangni gabime tė caktuara para se tė filloni tė eksperimentoni dhe tė ndryshoni dukjen tuaj.
Komentet (0)
Dushi ėshtė padyshim gjėja mė e mirė qė mund tė ndodhė pas njė dite tė lodhshme pune. Si dushi me ujė tė ftohtė ashtu edhe dushi me ujė tė ngrohtė kanė pėrfitime tė mėdha pėr njeriun.
Komentet (0)
Njė leksion pėr femrat e forta, i jetuar dhe i treguar nga femrat e hekurta tė historisė.
Komentet (0)
Fėmija juaj ka nevojė tė ndjejė qė ju e doni, ti qėndroni afėr dhe ta udhėzoni atė nė ēdo hap tė jetės. Duhet tė flisni ēdo ditė me fėmijėn tuaj edhe nėse jeni shumė i zėnė.
Komentet (0)
Ajo qė ndodh do ti bėjė vėrtet konsumuesit e duhanit tė heqin dor.
Komentet (0)
Specialistja e humbjes sė peshės Dr Sally Norton shpjegon pikat kyēe qė duhet tė vėmė re. Nėse indeksi i belit ėshtė mė i madh se 0.85 atėherė ju jeni nė rrezik. Ajo na tregon ushqimet qė duhet tė konsumojmė dhe ushqimet qė duhet tė shmangim, ajo na thotė se nuk duhet tė stresohemi.
Komentet (0)
Tė gjithė femrat endėrrojnė tė kenė flokė tė shėndetshėm dhe tė gjatė, por shumė nga zakonet tona tė pėrditshme i dėmtojnė flokėt.
Komentet (0)
Nė jetė, ne hasim njė gamė tė gjerė tė idealeve tė asaj ē'ka supozohet e drejtė dhe ēfarė ėshtė gabim. Ne dėgjojmė disa gjėra dhe shpesh automatikisht i pranojmė ato si tė vėrteta. Meqė shumė nga kėto gjėra janė negative, nėse bazohemi nė to, ato mund tė na fundosin pėr vite tė tėra.
Komentet (0)
Nė jetė, ne tė gjithė duam dikė qė tė na njohė, tė na dėgjojė dhe tė na vlerėsojė.
Komentet (0)
Nėse dėshironi tė shtoni pozitivitetin nė anėn tuaj tė prindėrimit, ju duhet tė pėrmirėsoni shumė gjėra tek vetja, familja juaj dhe nivelet e stresit.
Komentet (0)
Njollat e zeza janė njė problem i lėkurės nė shumė njerėz. Ndryshimi i ngjyrės sė lėkurės zakonisht ndodh gjatė ekspozimit frekuent nė diell dhe mund tė shfaqet nė fytyrė, qafė, duar, shpatulla ose shpinė. Njollat kafe zakonisht shfaqen si rezultat i plakjes, gjenetikės apo ekspozimit nė diell.
Komentet (0)
Njerėzit qė kanė lėkurė tė yndyrshme janė mė tė prirur tė kenė pore tė zgjeruara dhe tė dukshme. Kėto persona shpesh gjejnė zgjidhje tek produktet qė ata blejnė, por ėshtė gjithashtu e mundur pėrgatitja e njė pėrbėrėsi natyral nė shtėpi pėr tė zgjidhur kėtė problem.
Komentet (0)
Ka shumė rrugė pėr tu qetėsuar dhe pėr tė rritur intelektin por vetėm disa janė 100% efektive.
Komentet (0)
Nuk ėshtė pamja jonė fizike ajo qė na bėn mė pak tėrheqės tek tė tjerėt, tėrheqja ėshtė njė ndjenjė qė mė sė shumti shtohet nga sjellja e njė njeriu.
Komentet (0)
Nuk ėshtė pamja jonė fizike ajo qė na bėn mė pak tėrheqės tek tė tjerėt, tėrheqja ėshtė njė ndjenjė qė mė sė shumti shtohet nga sjellja e njė njeriu.
Komentet (0)
Mos blini tė gjitha produktet tė cilat thuhet se drejtojnė flokėt. Flokėt tuaja mund tė drejtohen me disa pėrbėrės tė thjeshtė, natyralė qė gjenden nė shtėpinė tuaj.
Komentet (0)
Provoni sfidėn 28 ditore tė quajtur "The Plank Challenge" pėr dobėsim.
Komentet (0)
Ēdo femėr dėshiron tė qėndrojė e re dhe e bukur pėr njė periudhė tė gjatė kohore, mundėsisht pėr gjithė jetėn!
Komentet (0)
Kombi Zvicerian ėshtė shumė i lumtur me faktin qė koha rrjedh nė mėnyrė tė pėrcaktuar dhe nė njė mėnyrė shumė efiēente.
Komentet (0)
Rrobat luksoze, tė bukura dhe shumė mirė tė dizenjuara u prezantuan nė Paris duke u plotėsuar me komponentė tė tjerė si flokėt dhe make up.
Komentet (0)
Dalin nė dritė fakte interesante pėrse Steve Jobs dhe Mark Zuckerberg veshin gjithmonė tė njėtat rroba.
Komentet (0)
Ju e dashuroni mėnyrėn si ato duken, por duhet tė dini gjithashtu risqet nė shėndet qė janė tė lidhura me qukat.
Komentet (0)
Disa kėshilla pėr tu qetėsuar tė dhėna nga ekspertet.
Komentet (0)
Reklamė