Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
JAVA siguron njė numėr tė madh tė modifikuesve jo tė aksesit pėr tė arritur shumė funksionalitete tė tjera.
Komente (1)
JAVA siguron njė numėr tė modifikuesve tė aksesit pėr tė vendosur nivelet e aksesit pėr klasat, variablat, metodat dhe konstruktorėt.
Komente (0)
Modifikuesit janė fjalė kyēe qė ju u shtoni pėrcaktimeve pėr tė ndryshuar kuptimin e tyre.
Komente (0)
Njė variabėl na siguron njė hapsirė tė emėruar qė programi ynė mund ta manipulojė.
Komente (0)
Variablat nuk janė asgjė tjetėr veēse vendodhje tė rezervuara nė memorie pėr tė ruajtur vlera. Kjo do tė thotė qė kur ju krijoni njė variabėl ju ruani pak hapsirė nė memorie.
Komente (0)
JAVA ėshtė njė gjuhė programimi e orientuar nė objekte.
Komente (0)
Kur ne marrim nė konsideratė njė program JAVA, ai mund tė pėrcaktohet nga njė koleksion objektesh qė komunikojnė nėpėrmjet thirrjes sė metodave me njėra tjetrėn.
Komente (0)
Nė kėtė leksion do tė diskutojmė aspektet e ndryshme tė krijimit tė njė mjedisi tė pėrshtatshėm pėr JAVA.
Komente (0)
Gjuha e programimit JAVA fillimisht u zhvillua nga Sun Microsystems dhe James Gosling dhe u publikua nė vitin 1995 si njė komponent plotėsues si platformės JAVA nė Sun Microsystems (JAVA 1.0 [J2SE]).
Komente (0)
JAVA ėshtė njė gjuhė programimi e nivelit tė lartė qė fillimisht u zhvillua nga Sun Microsystems dhe u bė publike nė vitin 1995.
Komente (0)
Reklamė