Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si ta kuptoni nėse marrėdhėnia juaj do tė zgjasė pėrgjithmonė?

Ka disa fakte tė pandryshueshme dhe tė padiskutueshme qė tregojnė se ju dhe partneri/ja juaj jeni bėrė pėr njėri tjetrin.

Si ta kuptoni nėse marrėdhėnia juaj do tė zgjasė pėrgjithmonė?
Si ta kuptoni nėse marrėdhėnia juaj do tė zgjasė pėrgjithmonė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 02/05/2018 14:52

Perspekti ju sjell 10 fakte qė tregojnė se ju do ta kaloni jetėn sė bashku:

1. Kur ju nuk mundoheni tė ndryshoni njėri-tjetrin. Kjo ka tė bėjė me pranueshmėrinė dhe tė qenurit i hapur ndaj ndryshimeve. Pėrpara se tė tentoni tė ndryshoni partnerin, mendoni si do ndiheshit nėse dikush pėrpiqet t'ju ndryshojė juve!

2. Ju ndiheni tė interesuar kur jeni me njėri-tjetrin dhe keni gjėra tė pėrbashkėta. Shikoni vajtjen nė kinema, ecjet apo edhe darkat nėn dritėn romantike tė qiririt.

3. Tė dy jeni gati pėr njė tė ardhme tė pėrbashkėt. Ju ndani tė njėjtat ėndrra, pasione dhe keni njė panoramė tė qartė se ku doni tė mbėrrini.

4. Keni tė njėjtat prioritete. Kjo favorizon arritjen e objektivave nė ēift dhe sigurisht ruan marrėdhėnien nė qasje afat-gjatė.

5. Keni tė njėjtėn sferė mendimesh intime. Kuptoheni mirė dhe i dini ēfarė pėlqeni nga njėri-tjetri.

6. Dini t'i ndani mirė punėt e shtėpisė. Duket pėr tė qeshur, por luan njė rol vėrtet tė madh.

7. Qėndrimet tuaja pėr financat janė tė njėjta. Tė qenurit nė njė mendje pėr mėnyrėn se si duhet tė shpenzoni pėrbėn njė avantazh tė madh.

8. Keni tė njėjtat mendime pėr tė qenurit prindėr. Planifikimi familjes ėshtė diēka thelbėsore pėr njė marrėdhėnie jetėgjatė.

9. Sensi juaj i humorit ėshtė i njėjtė. Kjo mund tė favorizojė njė jetė mjaft tė shėndetshme nė ēift.

10. Statusi social ėshtė pak a shumė i pėrbashkėt. Kjo mund tė mos vijet re nė fillim tė njė marrėdhėnieje por kur gjėrat fillojnė tė bėhen serioze mund tė jetė diēka vendimtare pėr tė ardhmen e raportit tuaj.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj




Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
%hL6,

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.