Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cila ėshtė dhurata ideale pėr Shėn Valentin?

Ėshtė data 14 Shkurt dhe ju akoma se keni gjetur dhuratėn e duhur pėr partnerin?

Cila ėshtė dhurata ideale pėr Shėn Valentin?
Cila ėshtė dhurata ideale pėr Shėn Valentin?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/02/2018 15:12

Pėr Shėn Valentin nuk ka edhe shumė rėndėsi vlera materiale sesa ideja, mendimi dhe origjinaliteti. Pėrgjithėsisht pėr meshkujt ėshtė akoma mė e vėshtirė tė zgjedhėsh se pėr femrat, tė cilat kanė mė shumė alternativa.

Por mos u shqetesoni, Perspekti ju propozon disa ide pėr meshkuj dhe femra qė ta bėni kėtė Shėn Valentin tė paharrueshėm.

Ēfarė ti blini njė mashkulli pėr Shėn Valenin?

Parfum

Po, parfum, pavarėsisht mendimit qė parfumi sjell ters, kjo ėshtė njė nga dhuratat mė tė pėrdorura pėr kėtė ditė. Zgjidhni njė aromė tė cilėn ju e pėlqeni shumė dhe me siguri edhe partneri do ta pėrdorė pėrderisa ju e adhuroni atė aromė.

Njė opsion tjetėr ėshtė blerja e njė seti SPA, ku mund tė ketė: parfum, xhel dushi, deodorant, aftershave etj. Njė set SPA ėshtė njė dhuratė e pėrshtatshme si pėr meshkuj edhe pėr femra.

Tė brendshme

Thyeni monotoninė nė shtrat me njė palė tė brendshme speciale. Diēka provokuese, e pazakontė, mund t'ju argėtojė tė dyve.

Diēka elektronike

Tashmė dihet qė meshkujt janė mė tė prirur pėr gjėra elektronike se sa femrat. Zgjidhni njė laptop, iPod, playstation, orė tė zgjuar apo celular tė teknologjisė sė fundit. Tė jeni tė sigurta qė dhurata do ti pėlqejė.

Kornizė + foto

Njė kornizė e bukur bashkė me njė foto tuajėn qė ju kujton njė moment special, ndoshta bardhė e zi, ėshtė njė ide pėr meshkujt qė pėlqejnė gjėrat romantike. Edhe pse kujtimet janė gjithmonė nė mendje dhe nė zemer, stampimi i tyre nė foto, bėn qė ti ripėrjetoni sa herė qė ti shihni. Dhe kjo ėshtė njė ndjesi e bukur.

Ēfarė durate ti bėni njė femre pėr Shėn Valentin?

Ēokollata

Ashtu si edhe lulet, ēokollatat janė njė nga dhuratat standarte pėr Shėn Valentin, por asnjėherė jashtė mode. Femrat i adhurojnė ndoshta edhe pėr faktin qė ēokollatat kanė cilėsi afrozodiake (qė rrisin dėshirėn joshėse). Zgjidhni njė ēokollatė tė zezė me 70% ose mė shumė kakao. Ose pėrgatisni njė shportė me ēokollata tė vogla me shije tė ndryshme, bashkė me njė shishe shampanjė e njė dedikim.

Tė brendshme

Tė brendshmet janė njė ide shumė e mirė edhe pėr femrat, duke qenė se ka edhe mė shumė alternativa sdo e keni shumė tė vėshtirė tė zgjidhni. Ju sugjerojmė tė blini ato me pjesė dantelle, nė ngjyrė tė kuqe apo tė zezė. Kėto janė mė provokuese dhe kjo mund tė jetė edhe njė dhuratė pėr ju qė nuk do rrini pa e shijuar kėtė "show".

Bizhuteri

Femrat i duan aksesorėt edhe bizhuteritė. Varėse, vėthė, unaza tė ēmuara ose jo, ato do jenė njė kujtim i kėsaj dite. Edhe pse thonė qė diamantėt janė miqtė mė tė mirė tė femrave, jo tė gjithė mund ta pėrballojnė kėtė. Por mos u shqetėsoni femrat e vlerėsojnė dhe njė bizhuteri tė thjeshtė.

Rroba prej mėndafshi

Materiali i mėndafshtė nuk ėshtė vetėm i bukur por edhe shumė i rehatshėm. Njė fustan i mėndafshtė, bluzė apo edhe njė shall e bėn njė femėr tė ndjehet mirė dhe mė joshėse.

Dhurata tė veēanta pėr Shėn Valentin

Nėse e keni lėnė pėr momentin e fundit ka akoma ide pėr tė dy ju:

Njė darkė romantike

Rezervoni nė njė restorant elegant, ku nuk keni qenė mė parė. Njė darkė vetėm tė 2 ndoshta ėshtė diēka qė ju ka munguar veēanėrisht nėse jeni tė martuar prej disa vitesh. Ose mund tė pėrgatisni vetė njė menu speciale, me ushqime afrozodiake, tė krijoni atmosferėn e duhur me qirinj, muzikė dhe shampanjė. Gjithēka duket perfekte.

Njė ditė nė SPA

A keni shkuar ndonjėherė tė dy bashkė nė njė qendėr SPA? Provojeni dhe do tė jetė njė eksperiencė qė do tė doni ta pėrsėrisni. Pėr Shėn Valentin ka paketa dhe oferta pa fund. Zhytuni nė kėnaqėsinė dhe relaksin qė tė ofron njė masazh me vajra esenciale, njė banjo turke apo sauna. Disa qendra ofrojnė pėr kėtė ditė speciale edhe ēokollata, gotė me shampanjė apo lule. Bėni edhe ndonjė foto pėr ta kujtuar kėtė ditė megjithesė vėshtirė tė harrohet.

Udhėtim

E kush nuk i pėlqen udhėtimet? Blini 2 bileta dhe bėjani surprizė partnerit. Jo domosdoshmėrisht duhet tė jetė nė Paris apo Venecia, ēdo vend, nė det apo nė mal, jashtė apo brenda vendit ėshtė njė ide super. Bora nuk ka shkrirė akoma, e nėse nuk keni shkuar pėr ski kėtė vit ėshtė rasti mė i mire ky. Agjensitė turistike ju ofrojnė shumė opsione dhe paketa.

Shpresojmė t'ju kemi qartėsuar sadopak mendimet e t'ju kemi ndihmuar nė zgjedhjen e njė dhurate pėr partnerin.

Gėzuar Shėn Valentinin tė gjithė tė dashuruarve!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
llF);

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė