Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mėsoni ēfarė shpirti keni nė bazė tė lules qė zgjidhni

A e keni bėrė tashmė zgjedhjen tuaj? Pastaj lexoni pėrshkrimin, bazuar nė zgjedhjen tuaj.

Mėsoni ēfarė shpirti keni nė bazė tė lules qė zgjidhni
Mėsoni ēfarė shpirti keni nė bazė tė lules qė zgjidhni
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 15/02/2018 00:09

1.Zambak tigėr

Ju keni shpirtin qė shkėlqen me pasion tė fortė dhe intensiv, shpirti juaj ėshtė ai i zambakut. Ju keni njė karakter shumė tė pėrcaktuar dhe nuk jeni njė i huaj pėr vėshtirėsitė e jetės. Megjithatė, shpirti juaj posedon egėrsinė e njė tigri, i cili ju lejon tė ecni pėrpara ndaj tė gjitha vėshtirėsive. Aura juaj e fuqishme gjithmonė tėrheq njerėzit tek ju. I tėrhiqni njerėzit me energjinė dhe kreativitetin tuaj.

Ngjyra e lules simbolizon pastėrtinė dhe bukurinė e rafinuar. Ju jeni optimist, kurioz dhe aventuresk: pėrzierje perfekte.

2. Luledielli

Ju jeni energjik dhe shpirti juaj ėshtė ai i lulediellit. Ju jeni njė flutur, truri juaj ka njė rrjedhė konstante tė ideve dhe ngjarjeve, ndonjėherė tė vėshtira pėr t'u arritur. Personaliteti juaj magnetik dhe energjia juaj janė tė pandalshme. Ju gjithmonė mund tė shihni anėn pozitive nė gjėra.

3. Trėndafili i kuq

Ju jeni intelektual dhe romantik dhe shpirti juaj ėshtė ai i trėndafilit tė kuq. Ėshtė njė lule e fuqishme qė lidhet me momentet dramatike tė jetės. Pėr ju, trėndafili i kuq do tė thotė shumė mė tepėr. Shtresat e shpirtit tuaj janė komplekse, por tė hijshme, siē janė edhe petalet e njė trėndafili.

Natyra juaj sensuale, sė bashku me dėshirėn e pangopur pėr njohuri, udhėzon shpirtin tuaj.

4. Ortensia blu

Ju jeni njė person i orientuar pėr njė qėllim dhe pėr familjen. Shpirti juaj ėshtė ai i ofensivės. Ofroni mbėshtetje dhe dashuri, shpirti juaj pėrfaqėsohet nga petalet blu qė pėrfaqėsojnė lidhjen qė keni me tė dashurit tuaj.

Sidoqoftė duhet tė jeni tė kujdesshėm qė tė tjerėt tė mos ju shkelin. Ju jeni njė person i sjellshėm, njė cilėsi qė fatkeqėsisht nuk njihet.

5. Lotus e purpurt

Ju jeni tė zhytur nė mendime dhe paqe nga natyra. Ju jeni njė person i rezervuar, menēuria e tė cilit ėshtė e pakufishme, jeni shumė introvert dhe i sigurt pėr veten tuaj. Pėr ju, ekuilibri arrihet vetėm nėpėrmjet vetes, dhe arritja e qetėsisė ėshtė diēka qė ia vlen t'i kushtohet jetės.

6. Lule e egėr

Ju me tė vėrtetė ndiheni nė shtėpi nė mes tė natyrės. Ju jeni njė person shumė kreativ dhe fleksibėl. Ju jeni shumė tė ndikuar nga mjedisi rrethues. Arti dhe kreativiteti nuk janė vetėm hobi pėr ju, por pjesė e jetės. Shpirti juaj me tė vėrtetė zgjohet kur dėgjoni muzikė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
UlgM6

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.