Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė do tė ndodhte nėse Dielli do tė zhdukej?

A e keni menduar ndonjėherė ēfarė do tė ndodhte me planetin Tokė, nėse Dielli prapritmas do tė zhdukej?

Planeti Tokė nuk do tė ishte mė njė planet i gjallė pa Diell.
Planeti Tokė nuk do tė ishte mė njė planet i gjallė pa Diell.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/08/2016 17:15

Dita 1: Toka do tė dukej sikur ėshtė bėrė natė por nuk do tė kishte Hėnė.

Dita 9: Temperaturat do tė stabilizoheshin nė tė gjithė planetin.

Dita 20: Tė gjitha vendet me ujė si: oqeanet, liqenet, detet dhe lumenjtė do tė ngrinin dhe do tė bėheshin akull.

Dita 65: Temperatura nė planet do tė mbėrrinte -50 gradė Celcius.

Pas 6 vitesh: Toka del nga orbita e saj, nuk ka mė njė qendėr graviteti, dhe lėviz e lirė nė sistemin diellor.

Pas 10 vitesh: Temeperatura e planetit arrin nė -125 gradė Celcius.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
(;$:?

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.