Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Uiski mė i mirė do tė dėrgohet nė hapėsirė.

Kompania mė e vjetėr japoneze e prodhimit tė uiskit njoftoi ditėn e premte se gjashtė shishe me uiski dhe pije tė tjera alkoolike do tė dėrgohen nė Stacionin Ndėrkombėtar tė Hapėsirės.

Gjashtė shishe uiski, tė njėjta si nė fotografi do dėrgohen nė hapėsirė.
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 29/08/2015 19:15

Distileria japoneze, Suntory, e cila u kurorėzua vitin e kaluar me ēmimin e uiskit mė tė mirė me produktin e saj Yamazaki, ka ndėrmend tė dėrgojė njė sasi tė pijes sė famshme nė hapėsirė pėr tė vėnė re procesin e vjetėrsimit tė saj nė temperatura konstante dhe nė mungesė tė gravitetit.

Njė zėdhėnės i kompanisė tha pėr mediat se mes modeleve qė do tė dėrgohen nė hapėsirė ėshtė njė malt 21-vjeēar dhe njė pije e sapodistiluar.

Suntory thotė se pėrzgjedhja e pijeve tė prodhuara nė njė shtrirje tė madhe kohore do tė ndihmojė nė njė analizim mė tė mirė tė efektit qė ka mungesa e gravitetit nė procesin e vjetėrsimit tė pijeve.

Nisja e tyre do tė bėhet mė 16 gusht nga Qendra Hapėsinore Tanegashima, me destinacion pjesėn japoneze nė Stacionin Hapėsinor Ndėrkombėtar. Njė shishe do tė kthehet nė tokė pas njė viti, ndėrkohė qė sasia tjetėr do tė qėndrojė nė hapėsirė pėr tė paktėn 2 vjet.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
% .gf

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė