Alfa Romeo prezanton Stelvio Ti
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Alfa Romeo prezanton Stelvio Ti

Alfa Romeo na prezanton fuoristradėn e re pėr vitin 2018 "Stelvio Ti"

Alfa Romeo prezanton Stelvio Ti
Alfa Romeo prezanton Stelvio Ti
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/12/2017 21:40

Historiku i familjes Italiane tė automobilave Alfa Romeo ėshtė ndėrtuar mbi garat e sukseshme dhe mbi pasionin qė nuk ka munguar kurrė.

Kurajo pėr tė triumfuar bėri qė Alfa Romeo tė sjellė fuoristradėn e parė ose siē njihet kjo gamė me emėrtimin ndėrkomėtar "SUV", tė quajtuar "Stelvio Ti".

Me pasionin pėr tė eksploruar, fuoristrada "Stelvio Ti" ėshtė njė nga SUV-ėt mė kompetitivė nė merkato dhe e para qė Alfa Romeo ka lancuar deri mė tash.

Materiale tė rafinuara, teknologji me performancė tė lartė dhe inxhinieri e avancuar, kėto janė tre karakteristikat bazė mbi tė cilat ėshtė dizenjuar fuoristrada e re "Stelvio Ti".

Alfa Romeo "Stelvio Ti" ka njė motor me cilindrat 2.0 benzinė, me 4 pistona dhe 16 valvola.

Pėrsa i pėrket fuqisė motorike "Stelvio Ti" ka nėn kofano 280 kuaj fuqi dhe arrin njė shpejtėsi maksimale prej 250/kmh.

Modeli i ri i Alfa Romeo "Stelvio Ti" ka njė transmision automatik me 8 marshe.

I vlerėsuar si njė "SUV" elegant dhe shumė rezistent pėr tė eksploruar terrenet jashtė rruge, modeli i ri pėr vitin 2018, Alfa Romeo "Stelvio Ti" vjen me njė ēmim fillestar prej 43 995 dollarė plus koston pėr opsionet shtesė nėse i dėshironi.

Alfa Romeo prezanton Stelvio Ti

Alfa Romeo prezanton Stelvio Ti

Alfa Romeo prezanton Stelvio Ti

Alfa Romeo prezanton Stelvio Ti

Alfa Romeo prezanton Stelvio Ti

Alfa Romeo prezanton Stelvio Ti

Alfa Romeo prezanton Stelvio Ti

Alfa Romeo prezanton Stelvio Ti
Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
RU&M-

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.