Perspekti - Audi TT RS me paketė tė re.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Audi TT RS me paketė tė re.

Sipas tė dhėnave nga fabrika, modeli Audi TT RS Plus, me motor 2.5-litėr TFSI me 5 cilindra dhe me kapacitet prej 360 kuajfuqi, kompania pėr rregullimin e makinave HPerformance nė paketėn e saj pėr kėtė model, ka pėrforcuar motorin pėr 150 kuajfuqi.

Audi TT RS motor 2.5 liter TFSI
Audi TT RS motor 2.5 liter TFSI
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 26/10/2015 19:26

Me kėtė modifikim, emri i kėtij modeli tani ėshtė Audi ClubSport TTRS. Pra, ky Coupe me sistemin pėr tėrheqje tani ėshtė me kapacitet nė total prej 510 kuajfuqi, por tė dhėnat rreth pėrshpejtimit dhe shpejtėsisė maksimale nuk janė bėrė tė ditur.

Pėrmes HPerformance-Performance Tuning Stage 5 (HPXT530 turbo mbushės, pompa e presionit tė lartė, njėsia e riprogramuar ECU, sistemi sportiv i shkarkimit...), ClubSport TT RS posedon edhe amortizatorėt e modifikuar KW, frenat e reja MOVIT, rrotat e reja, si dhe paketėn pėr aerodinamikėn, nė tė cilėn pėrfshihet edhe spoileri i pasmė i madh.

Audi ClubSport TT RS kushton rreth 90 mijė euro.

Audi TT RS motor 2.5 litėr TFSI brenda

Audi TT RS motor 2.5 litėr TFSI brenda

Audi TT RS motor 2.5 litėr TFI mbrapa

Audi TT RS motor 2.5 litėr TFI mbrapa

Audi TT RS motor 2.5litėr TF SI anash

Audi TT RS motor 2.5litėr TF SI anash


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Vgh0.

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.