Dėshironi qė fėmija juaj tė bėhet sipėrmarrės? Mėsojini kėto aftėsi.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Dėshironi qė fėmija juaj tė bėhet sipėrmarrės? Mėsojini kėto aftėsi.

Shumica e aftėsive tė punonjėsve nuk vijnė si rezultat i shkollės. Ato vijnė nga aftėsitė e trashėguara nga prindėrit ose nga pėrdorimi i internetit.

Dėshironi qė fėmija juaj tė bėhet sipėrmarrės? Mėsojini kėto aftėsi.
Dėshironi qė fėmija juaj tė bėhet sipėrmarrės? Mėsojini kėto aftėsi.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/11/2017 00:03

Shumė prej mėsuesve nuk i mėsojnė nxėnėsve aftėsitė e nevojshme pėr t'u bėrė njė sipėrmarrės. Si njė prind, ju keni mundėsinė qė ta edukoni fėmijėn tuaj pėr tė pėrballuar ēdo sfidė.

Kėto janė aftėsitė qė duhet t'i mėsoni fėmijėve tuaj pėr t'i pėrgatitur pėr tė ardhmen qė i pret.

Tė ngrihesh prapė pas njė dėshtimi

Shumė sipėrmarrės pėrballen me refuzimin ēdo ditė. Duke i mėsuar fėmijėve tuaj qė tė mos pranojnė humbjen dhe tė rikthehen pėrsėri, kjo do tė krijojė njė disiplinė qė ata mos dorėzohen kurrė. Duhet t'i tregoni fėmijėve qė dėshtimi nuk ėshtė fundi i botės.

Inovacioni dhe kreativiteti

Teknologjia dhe shoqėria progresojnė ēdo ditė. Tani, mė shumė se kurrė, duhet t'i mėsojmė fėmijėve sesi tė jenė inovativė dhe kreativė. Fėmijėt duhet tė mendojnė jashtė parametrave tė zakonshme.

Pėrkushtimi

Disa nga sipėrmarrėsit mė tė suksesshėm bėjnė dhe punėt mė tė "rėndomta" tė kompanisė. Ata nuk kanė problem tė bėjnė dhe punėt mė tė vogla, sepse e kuptojnė qė janė mjaft tė rėndėsishme qė kompania e tyre tė ketė sukses. Duhet t'i tregoni fėmijėve sa e rėndėsishme ėshtė qė tė punosh fort.

Kurioziteti

Elon Musk, Steve Jobs dhe Jonah Peretti kishin diēka tė pėrbashkėt: kuriozitetin. Secili gjithmonė pėrpiqet qė tė pėrmirėsojė produktin e tyre dhe tė shikojė sesa larg mund tė shkojė. Inkurajoni fėmijėt tuaj qė tė eksplorojnė hobi tė reja dhe tregojini sesa e kėndshme ėshtė tė lexosh.

Vetėbesim

Sipėrmarrja kėrkon marrje vendimesh duke marrė parasysh riskun. Pėr tė bėrė kėtė njeriut i duhet shumė vetėbesim. Motivojini fėmijėt duke u ofruar siguri kur dėshtojnė nė vend qė ti bėni tė ndihen fajtorė.

Ndjeshmėri

Asnjėri nuk do tė punojė pėr njė njeri qė mendon vetėm pėr vete. Duke i mėsuar fėmijėve tuaj sesi tė kujdesen pėr tė tjetrėt, ata do tė krijojnė njė sens ndjeshmėrie brenda tyre.

Optimizėm

Optimizmi i bėn sipėrmarrėsit qė tė jenė pozitivė duke menduar qė vizioni i tyre do tė bėhet realitet. Bėjini fėmijėt optimistė duke u treguar histori suksesi ku gjėrat gjithmonė shkonin mirė nė fund.

Zemėrgjerėsi

Zemėrgjerėsia ėshtė njė ndėr tiparet mė tė rėndėsishme tė njė sipėrmarrėsi. Duhet tė bėheni shembull i fėmijėve duke marrė pjesė nė punė vullnetare dhe duke ndihmuar ata nė nevojė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
,#Y^.

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė