Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn C.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn C.

Perspekti sjell pėr ju fjalorin ekonomik. Fjalėt ekonomike me shkronjėn C.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn C.
Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn C.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/10/2017 17:07

Cash Flow

Njė mėnyrė e tė maturit tė shėndetit financiar tė kompanisė. Qėllimi i tij ėshtė barazimi i tė hyrave nė formė cash-i me pagesat po nė cash, nė njė periudhė tė dhėnė kohe.

Cikli i Biznesit

Luhatje periodike, tė komponentėve tė aktivitetit tė pėrgjithshėm ekonomik. Zakonisht ato pėrkufizohen si devijime tė prodhimit (Produktit tė Brendshėm Bruto tė shprehur me ēmime konstante) nga prirja afatgjatė e tij. Nė qoftė se cikli ėshtė nė fazėn e gjallėrimit, rritja ekonomike pritet tė jetė nė pėrputhje me kapacitetet prodhuese disponibėl tė vendit. Nė fazėn e kulmimit situata pėrkon me njė rritje ekonomike tė shpejtė. Nė fazėn qė vijon, atė tė rėnies, prodhimi bie dhe kapacitetet prodhuese mbeten tė pashfrytėzuara. Pėr rrjedhim, papunėsia rritet dhe ekziston rreziku i deflacionit.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
0L,-a

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.