Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn N.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn N.

Perspekti sjell pėr ju fjalorin ekonomik. Fjalėt ekonomike me shkronjėn N.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn N.
Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn N.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/10/2017 18:04

Ndėrmjetės Financiar

Janė institucione tė tilla si banka, kompani sigurimesh, fonde pensioni, broker nė bursė etj, qė marrin para nga individėt dhe bizneset dhe ua japin hua tė tjerėve qė kanė nevojė pėr to.

Niveli i Ēmimeve

Niveli mesatar i tė gjitha ēmimeve tė mallrave e tė shėrbimeve nė njė ekonomi nė njė moment tė caktuar. Njė ngritje e nivelit tė ēmimeve ka pėr pasojė njė ulje tė fuqisė blerėse tė monedhės. Ndryshimet e nivelit tė ēmimeve maten me ndihmėn e indekseve tė ēmimit.

Normė Interesi

Normė interesi quhet ēmimi qė njė huamarrės i paguan huadhėnėsit pėr pėrdorimin e parave tė kėtij tė fundit, apo thėnė mė thjesht, ēmimi i parasė tė marrė hua.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
X:H^[

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė