Katėr trajtat e njė psikopati
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Katėr trajtat e njė psikopati

Kur e dėgjoni fjalėn "psikopat", me siguri se ju kujtohen personat e rrezikshėm nga filmat horror apo krim tė Hollywood-it.

Trajtat e njė psikopati
Trajtat e njė psikopati
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/10/2017 15:52

Me njerėz psikopatė takohemi pothuajse ēdo ditė nė jetėn reale, ku 1% e tėrė popullsisė sė botės besohet se janė psikopatė.

Disa psikologė kanė treguar pėr disa trajta tė cilat i kanė psikopatėt, prandaj nė pėrditshmėri, nėse dyshoni nė dikė, shikoni mos i posedon kėto trajta:

Mungesa e mėshirės

Psikopatėt janė shumė ndryshe nga njerėzit tjerė sepse nuk kanė ndjenja tė mėshirės, besimit apo faljes. Ata gjithashtu dinė shumė mirė t'i manipulojnė tjerėt dhe i lėndojnė njerėzit pa u menduar dy herė.

Janė manipulues

Psikopatėt janė tejet tė zotė sa i pėrket manipulimit. Dhe, pėrderisa tjerėt e manipulojnė dikė pa qėllim apo pėr tė pėrfituar ndonjė gjė, psikopatėt e bėjnė vetėm se ju pėlqen ky proces.

Duan vetėm veten

Psikopatėt janė narcisistė nė ēdo mėnyrė! Ata sigurohen tė jenė superiorė mbi tjerėt, pavarėsisht se kush janė ata.

Janė gėnjeshtarė

Gėnjeshtra ėshtė shumė e thjeshtė pėr njerėz tė tillė. Jo vetėm se janė dyfytyrėsh - por kanė shumė fytyra. Nė shumicėn e rasteve, veprat e tyre nuk pėrshtaten me fjalėt e tyre. Ata e gėnjejnė ēdo njeri pa ndonjė arsye tė mirė, dhe as qė pėrpiqen ta fshehin kėtė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
SlN)=

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.