Perspekti - Parku Arkeologjik i Finiqit/Phoinike Archaeological Park Turizėm Sarande
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.
Kompania/biznesi u dėrgua me email
Detajet e biznesit janė dėrguar me email tek emaili i zgjedhur nga ju.
Kompania/biznesi nuk u dėrgua me email
Detajet e biznesit nuk janė dėrguar me email tek emaili i zgjedhur nga ju. Ju lutem provojeni pėrsėri ose kontaktoni Perspekti.
Dėrgoja shoqėrisė
Ju lutem shtoni emailin tuaj dhe emailin e shoqėrisė dhe detajet e kėtij biznesi do ju dėrgohet shoqėrisė juaj nga Perspekti.
Email juaj:
Email i shoqėrisė:
Kompania/biznesi nuk mund tė dėrgohet.
Ju lutem kontrolloni emailin dhe provojeni pėrsėri. Nėse keni probleme kontaktoni Perspekti.

Parku Arkeologjik i Finiqit/Phoinike Archaeological Park

Industritë që Parku Arkeologjik i Finiqit/Phoinike Archaeological Park përfshin

Turizėm

Adresa

Finiq, Sarande
586 shikime

Përshkrimi

Parku Arkeologjik i Fiiniqit u krijua nė vitin 2005, me ndryshimin e Ligjit 9048 pėr Trashėgiminė Kulturore.
The Archeological Park of Phoinike was created in 2005, with the changing of the Law 9048 for Cultural Heritage. It began functioning, on July 1st 2008 when the Menagment sector of the Archeological Park of Phoinike was created, together with the Regional Directory of National Culture in Saranda. The park has a surface of 57 ha, but as an archeologica site it has a surface of aproximately 150 ha.

Kompani dhe biznese tė ngjashme


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Emri:
Vendndodhja:
Komenti:


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
_/UXc

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.