Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Qyteti ku fliten 150 gjuhė ėshtė...

Njė qytet i rrallė ndodhet nė Suedi.

Qyteti ku fliten 150 gjuhė ėshtė...
Qyteti ku fliten 150 gjuhė ėshtė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 11/01/2018 15:05

Qyteti quhet Malmö dhe nga madhėsia ėshtė qyteti i tretė mė i madh i Suedisė.

Nėse do ta vizitoni Malmö ju do tė kupton se ai ėshtė shumė i veēantė pasi do takoheni me shumė njerėz tė ndryshėm dhe do tė dėgjoni 150 gjuhė tė ndryshme.

Malmö ka 310 mijė banorė.

Rreth 43% e popullsisė janė mė origjinė tė huaj po rezidentė, 31% janė lindur jashtė Suedisė apo 99.788 njerėz dhe 11% ose 35.721 persona kanė tė lindur nė Suedi, por me prindėr jo suedezė.

Ai ėshtė dhe njė qytet i bukur me parqe tė shumta, biblioteka, muze tė teknologjisė, kullėn HSB, mbetjet e kalasė sė vjetėr Malmöhus e ndėrtuar nga Erik Pomerania nė 1434.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
1a/)2

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė