Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kompanitė mė tė vlefshme nė botė pėr vitin 2017

A jeni kuriozė se kush janė kompanitė mė tė vlefshme nė botė pėr vitin 2017? Perspekti sjell pėr ju listėn e 10 mė tė mirave.

Kompanitė mė tė vlefshme nė botė pėr vitin 2017
Kompanitė mė tė vlefshme nė botė pėr vitin 2017
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/12/2017 19:44

Sipas tė dhėnave tė revistės "Forbes" pėr vitin 2017, "Apple" ėshtė kompania mė e vlefshme nė botė me 170 miliardė dollarė, ndjekur nga "Google" me 101.8 miliardė dollarė.

Microsoft pėr kėtė vit e zė vendin e katėr me njė vlerė prej 87 miliardė dollarė, ndėrsa "Facebook" ėshtė nė vendin e pestė me njė vlerė prej 73.5 miliardė dollarė.

Vendi i gjashtė i takon dyqanit mė tė madh pėr shitje online "Amazon" me 54.1 miliardė dollarė, ai i shtati i takon kompanisė "Disney" me 43.9 miliardė dollarė, pasuar nga "Toyota" me njė vlerė prej 41.1 miliardė dollarė dhe rrjeti mė i madh i ushqimit tė shpejtė "McDonald's" gjendet nė vendin e nėntė me 40.3 miliardė dollarė.

Top dhjetėshen e kompanive mė tė vlefshme nė botė e mbyll "Samsung" me njė vlerė prej 38.2 miliardė dollarė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
/ a^

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.