Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Google mund tė zgjedhė Impulset e Blerjeve Pėrmes Pajisjeve Telefonike

Google tė Mėrkurėn publikoi lajmin se do tu japė pėrdoruesve tė tableteve dhe smartphone-ve mė shumė mundėsi blerje nė njė pėrpjekje pėr tju pėrgjigjur blerėsve nė mikro momente.

Google mund tė zgjedhė Impulset e Blerjeve Pėrmes Pajisjeve Telefonike
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 26/07/2015 14:55

Pajisjet telefonike kanė ndikuar nė 28% shitjet nė dyqane nė Shtetet e Bashkuara vitin e kaluar, theksoi Jonathan Alferness, zėvėndės presidenti I menaxhimit tė produkteve pėr Google Shopping.

Megjithatė, Google gjithashtu dėshiron tė ndihmojė blerėsit tė cilėt dėshirojnė tė pėrdorin telefonat e tyre celularė pėr tė tėrė procesin e blerjes. Tani pėr tani, ėshtė shumė e vėshtirė tė blesh dicka nėpėrmjet telefonit tėnd, tregoi Afness pėr E-Commerce Times. Ky stad vėrtetė e provon kėtė: Normat e konvertimit nė desktop pėr shitėsit nė Shtetet e Bashkuara janė dy herė mė tė larta sesa nė telefonin celular.

Google mund tė reduktojė disa nga fėrkimet qė ngadalėsojnė procesin e vėzhgimit, dhe keshtu tė rrisė normat e konvertimit nė telefonat celularė pėr shitėsit, theksoi ai. Ne sot publikuam njė numėr tė lartė tė produkteve qė mund tė blihen, dhe secili prej tyre ishte i projektuar nė mėnyrė tė tillė qė njerėzit ta kishin mė tė lehtė pėr tė bėrė pazar nė telefonat e tyre celularė nė momentet pėrgjatė ditės tha Alfness.

Unė dua tė di, tė shkoj dhe tė blej.

Ndryshimet e fundit tė Google pėr kėrkimin nė telefon janė tė projektuara pėr tė akomoduar konsumatorin gjatė 3 momenteve kritike tė blerjes: Dua tė di, Dua tė shkoj, Dua tė blej.

Pėr tu shėrbyer mė mirė experiences sė blerėsve nė momentin Dua tė di, Google po pėrmirėson funksionet e kėrkimit nė telefon. Google shfaq informacionin qė pajisja nxjerr kur pėrdoruesit kalojnė nė njė produkt tė listuar nė kutitė e sponsorizuara tė pėrgjigjeve qė shfaqet nė krye tė rezultateve tė kėrkuara.

Ai gjithashtu po pėrmirėson gjithashtu renditjen e materialeve tė marketingut qė shfaqen nė kėto kuti pėrgjigjeje, dhe vendosin shqyrtimin e tė dhėnave nė kartat dixhitale. Pėr adresimin e nevojave tė konsumatorėve qė duan tė dalin dhe tė shkojnė nė dyqane me tulla dhe beton pėr tė bėrė pazar, Google synon tė armatosė konsumatorėt me mė shumė informacion pėr inventarėt lokalė. Kartat Google Now do tė tregojnė inventarėt nė kohė reale, orėt kur veprohet, promovimet nė dyqan dhe rėniet e ēmimeve.

Pėr tė shoqėruar blerėsit nė kioska virtuale pėr tė bėrė njė blerje, Google ka partneritet me shitėsit e zgjedhur pėr tė shkurtuar proceset e kontolleve gjatė momenteve Dua tė blej. Integrimi i veēantė I mundėsive tė blerjes nė aplikacionė partnere dhe shtimin e njė butoni Buy nė kutitė e sponsorizuara pėr tė shfaqur rezultatet mė tė mira tė kėrkimit do ti ēojė konsumatorėt drejt e nė njė faqe qė kontrollon markat.

Dyqani i parė nė telefonat celularė.

Google nuk ka treguar se kur do ta bėjė butonin Buy tė hapur pėr tė gjithė, sepse ka nė plan tė bėjė mė shumė testime nė lidhje me shtimet. Kartat e reja tė blerjes Google Now janė tė pėrdorshme tashmė, dhe kompania ka nė plan tė fillojė nxjerrjen nė treg tė programit tė pėrmirėsuar gjatė fundit tė kėtij muaji. Secili nga shėrbimet e kėrkimeve tė reja nė Google janė hapa rritjeje nė drejtimin e duhur, tha Roger Entner, analisti kryesor nė Recon Analytics Pėlqimet nė Facebook dhe nė Amazon sigurisht qė duhen marrė parasysh, sugjeroi ai. Kjo tregon qė Google po pėrpiqet tė zgjerojė arritjet gjithnjė e mė tepėr, Entner tha pėr E-Commerce Times, dhe vėrtet sjell mbajtjen e njohurive mė tė gjera analitike.

Gjithsesi, shėnimet nė normat e konvertimit nė internet mund tė perbaltet nga njė rritje e kthimit, paralajmėroi ai. Kvto pėrmirėsime me siguri kanė pėrmirėsuar gjithashtu procesin e blerjeve, tha Enter. kjo i bėn impulset e blerjeve mė tė lehta, me tė gjitha pro-tė dhe kundra-t qė vijnė me to.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
j\l>

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė