Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mėnyrat mė tė mira natyrale pėr tė shpėtuar nga djersitja janė...

Vera ka ardhur, e bashkė me tė edhe shtimi i djersės. Perspekti ju sjell disa mėnyra gjeniale pėr tė shmangur djersitjen.

Mėnyrat mė tė mira natyrale pėr tė shpėtuar nga djersitja janė...
Mėnyrat mė tė mira natyrale pėr tė shpėtuar nga djersitja janė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/05/2018 16:53

Me rritjen e temperaturave njė siklet mė vete ėshtė djersitja, e sidomos nė pjesėn e sqetullave, kur dalin dhe njolla duke na vendosur nė siklet.

Por ekzistojnė tre zgjidhje tė thjeshta dhe natyrale, tė cilat shmangin kėtė siklet dhe sidomos aromėn e rėndė.

- Pėrzieni njė sasi tė njėjtė sode me ujė, pėr tė krijuar njė masė homogjene, tė cilėn duhet ta lini pėr 20-30 minuta tė veprojė nė sqetulla. Mė pas shpėlahuni me ujė tė bollshėm.

- Pėrdorni uthull molle pėr tė lyer sqetullat dhe nė kėtė mėnyrė neutralizoni bakteret qė shkaktojnė aromėn e rėndė. Kjo pasi uthulla e mollės, ēon nė shtrėngimin e sqetullave, gjė qė bėn tė djersitni mė pak, duke qėndruar tė thatė.

- Provoni si zgjidhje, pėrzierjen e lėngut tė limonit me tul domateje, para se tė bini tė flini. Lėreni tė veprojė pėr 15 minuta dhe mė tej shpėlahuni.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
GD`*:

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė