Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi javor 7 Maj 2018 - 13 Maj 2018. Shenjat qė do tė pėrballen me surpriza tė mėdha janė...

Si e parashikojnė yjet kėtė javė? Lexojeni dhe rrokni ēdo ditė e ēdo orė tė saj, me tė mirat dhe tė kėqijat sepse ėshtė koha juaj dhe ėshtė dhurata mė e ēmuar qė keni.

Horoskopi javor 7 Maj 2018 - 13 Maj 2018. Shenjat qė do tė pėrballen me surpriza tė mėdha janė...
Horoskopi javor 7 Maj 2018 - 13 Maj 2018. Shenjat qė do tė pėrballen me surpriza tė mėdha janė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 07/05/2018 13:55

Dashi

Zona juaj e parave ėshtė shumė e fuqishme kėtė javė. Kjo gjė tregon njė fokusim tė mirė dhe sipas ligjeve spirituale ne marrim atė qė ėshtė fryt i fokusimit. Marsi do tė jetė nė zonėn tuaj tė komunikimit dhe interesave intelektuale tė shtunėn, madje dhe dielli do tė hyjė nė kėtė zonė. Mendja juaj do tė jetė mė e mprehtė dhe e kthjellėt dhe do tė jeni tė uritur pėr informacion dhe dije. Do tė ndiheni tė motivuar pėr tė studiuar dhe aftėsitė nė komunikim do tė jenė mė tė forta se zakonisht. Si rezultat, do tė rrezatoni shkėlqim tek tė tjerėt dhe do tė fitoni "pilulėn e dashurisė". Tė gjithė do t'u pėrgjigjen me shumė dashamirėsi.

Demi

Kjo javė tėrheq pas vetes shumė fat dhe mundėsi tė mėdha, varėsisht se si e ushtroni vullnetin tuaj tė lirė. Jeni tė etur pėr njohuri dhe tėrhiqeni nga burimet e mėdha tė tė mėsuarit. Dhe po rriteni nė ndėgjegjie. Doni tė arrini majat e evolucionit. Duke qenė se keni shumė arritje, edhe energjitė tuaja mbarojnė. Tė martėn, kalimi i mėrkurit nė shenjėn tuaj do tė sjellė njė mundėsi financiare pėr ju. Do ndiheni dhe dukeni tė pasur dhe tė tjerėt do t'ju shohin si dikush me pushtet. Nėse doni tė nisni njė sipėrmarrje, ose tė promovoni njė produkt, ėshtė koha ta bėni tani.

Binjakėt

Fuqia juaj personale dhe pavarėsia janė nė maksimumin e tyre pėr kėtė vit. Kėtė muaj marsi ėshtė nė shenjėn tuaj dhe nė datėn 20, dielli do tė hyjė tek Binjakėt. Ėshtė koha tė bėni ato ndryshime pėr tė cilat keni pritur. Aftėsitė komunikuese tė Binjakėve janė legjendare dhe nė datėn 20 do tė bėhen edhe mė tė forta. Problemi mund tė jetė shumė impenjativ, kėshtu qė sigurohuni tė merrni kohė edhe pėr t'u relaksuar dhe thjesht tė shijoni kush jeni.

Gaforrja

Venusi i cili ėshtė planeti i mirėqenies ndodhet nė zonėn tuaj sociale. Bėhet fjalė pėr pozicionin qė kemi arritur nė grupimin tonė shoqėror (punė/karrierė) ose shoqėrinė nė tėrėsi. Kėtė javė do tė keni mbėshtetjen e miqve dhe familjes dhe mundėsitė e karrierės do tė hapin dyert pėr ju. Gjithashtu, angazhimi nė aktivitete bamirėsie do tė ishte do tė ishte i dobishėm pėr karrierėn tuaj. Nė fund tė kėsaj jave do tė mėsoni edhe fitimet nga aftėsitė tuaja komunikuese. Ėshtė kohė pėr marketing kreativ, shitje, PR dhe reklama. Ėshtė me rėndėsi tė pėrdorni mirė mjetet qė keni nė dispozicion.

Luani

Vendimet tuaja tė lidhura me financat mund tė kenė qenė pak tė nxituara, por kėtė javė keni mundėsi tė pėrmirėsoheni. Venusi, planeti juaj i karrierės po ecėn pėrpara dhe jeni nė kulm tė karrierės vjetore. Shumė sukses ėshtė rreth e rrotull jush dhe mėrkuri kėtė tė martė ju favorizon financiarisht. Nėse keni probleme institucionale ėshtė koha mė e mirė pėr t'i zgjidhur ato. Nga data 16 e nė vazhdim duhet tė pėrpiqeni pėr tė kapur skenarėt mė tė mirė.

Virgjėresha

Ėshtė java e filozofisė dhe e dijeve tė larta. Ka njė dėshirė pėr tė rrokur "kuptimin e jetės" dhe ligjet spirituale. Ėshtė njė kohė e mirė pėr tė udhėtuar. Merrini me vete qasjet filozofike. Aftėsia juaj pėr tė trajtuar mirė ambiciet, ėshtė e fortė. Gjithashtu ėshtė koha tė bėni edhe njė pastrim nė karrierėn tuaj duke larguar ritualet dhe zakonet qė nuk janė tė dobishme. Statusi juaj nė kėtė pikė kėrkon tė ndėrmerrni edhe disa aktivitete bamirėsie dhe alturiste. E ndihmojnė karrierėn tuaj pėrmes pėrmirėsimit tė imazhit publik.

Peshorja

Financat tuaja janė tė mira kėtė javė, por Plutoni, planeti juaj i financave ėshtė akoma nė kah tė kundėrt me shenjėn tuaj. Do tė ketė disa vonesa dhe keqkuptime ndoshta. Mundohuni tė mos i bėni gjėrat mė keq pėr shkak tė pakujdesisė. Sigurohuni qė tė kontrolloni llogaritė. Gabime tė vogla mund tė shkaktojnė probleme tė mėdha mė vonė. Nė fund tė javės do tė karakterizoheni nga njė ndjeshmėri e madhe, ēka do tė konfuzojė miqtė dhe tė dashurit tuaj. Bėhuni si njė lule qė i kthen diellit fytyrėn. Pėrjetoni ngrohtėsinė, lumturinė dhe bėhuni njė dritė pėr tė gjithė.

Akrepi

Jeni nė kulmin e dashurisė dhe jetės sociale dhe duket se ka shumė aktivitete tė lidhura me karrierėn kėtė javė. Venusi tek Dashi ju bėn mė tė dashuruar, ndoshta mė impulsivė nė dashuri, por vendi i punės duket se ėshtė terren i mirė pėr njė romancė. Jeta juaj familjare ėshtė e vėshtirė pėr sa kohė ju dhe tė afėrmit tuaj keni pikėpamje tė kundėrta dhe duhet tė sforcoheni shumė pėr tė gjetur paqen. Nė tė njėjtėn kohė jeni tė mbushur me ndjeshmėri, simpati dhe ndjenja filantropike, por doni tė jeni tė lirė nga kufizimet. Gėzimin nuk keni pse ta kėrkoni jashtė, ai ėshtė gjendja e natyrshme e qenies. Nėse nuk e shqetėsoni mendjen, natyrisht qė do tė jeni tė lumtur.

Shigjetari

Aktualisht jeta juaj ėshtė e fokusuar tek tė tjerėt mė shumė se interesat tuaja pėr momentin. Nėse kushtet apo rrethanat ju shqetėsojnė, mbajini nė mend ato. Koha pėr tė bėrė ndryshime nuk ėshtė tani, por do tė vijė pas disa muajsh. E mira juaj do tė vijė pėrmes tė tjerėve momentalisht. Nėse keni probleme nė dashuri, kjo gjė mund tė ndikojė nė fizikun tuaj, prandaj nėse lindin tė tilla, riktheni harmoninė me tė dashurit tuaj sa mė shpejt tė jetė e mundur. Nėse nuk jeni nė njė marrėdhėnie, njė romancė mund tė nisė pėrmes prezantimeve nga miqtė ose ambientet e universitetit. Marsi ėshtė nė zonėn tuaj tė dashurisė, prandaj kijini nė vėmendje luftėrat pėr pushtet. Shmangini sa mė shumė tė mundeni.

Bricjapi

Planeti juaj i karrierės ndodhet nė zonėn e shtėpisė, qė do tė thotė se shtėpia dhe familja vazhdojnė tė jenė karriera juaj kėto ditė. Venusi po ecėn pėrpara dhe ēėshtjet e karrierės po bėhen gjithnjė e mė tė qarta, por jeni ende duke ndėrtuar bazat psikologjike tė karrierės suaj tė ardhshme e cila do tė fillojė shumė shpejt. Tė dielėn dielli do tė hyjė nė zonėn tuaj tė shtėpisė dhe shėndetit dhe do ta forcojė kėtė zonė pėr pjesėn e mbetur tė muajit. Nė kėtė mėnyrė, jeta juaj sociale do tė jetė mė e fortė. Partneri ose i dashuri do tė jetė nė njė situatė tė mirė financiare. Jepini njė shtysė nė kėtė ēėshtje.

Ujori

Natyra ka njė magnetizėm tė heshtur, tė cilin nėse e kapim pa vetėdije do tė na udhėheqė nė rrugėn e duhur. Kjo thėnie duhet t'ju udhėheqė gjatė kėsaj jave. Po kėrkoni pėrgjigje pėr pyetje qė ju lindin nga e shkuara dhe nė fakt, ėshtė njė periudhė e mirė pėr tė riparė pėrvojat tuaj tė vjetra tė dashurisė e jetės nga njė perspektivė e sė tashmes. Nė fund tė javės, planeti juaj i dashurisė do tė zhvendoset nė zonėn e argėtimit dhe krijimtarisė. Qėndrimi juaj i dashurisė ndryshon. Dashuria bėhet mė e e gjallė, do tė keni nevojė tė argėtoheni mė shumė dhe tė rrisni frymėn e harmonisė me shpirtin tuaj binjak.

Peshqit

Kjo javė karakterizohet nga njė intensitet i rrallė. Ju dėshiron qė idetė tuaja tė mbizotėrojnė. Ēerek-hėna influencon gjendjen tuaj shpirtėrore. Mund tė jetė koha pėr tė marrė ca pushime nė mėnyrė qė tė ideoni projektet tuaja. Pėrqendrohuni pėr tė pėrmirėsuar gjendjen tuaj nė shtėpi dhe familje. Kjo do t'ju mundėsojė suksesin e karrierės sė ardhshme. Merrni kohė pėr tė dalė nė ajėr tė pastėr dhe merrni frymė thellė. Ndihuni mirė. Mirėqenia emocionale ėshtė jashtėzakonisht e rėndėsishme dhe nuk ėshtė vetėm ēėshtje shėndetėsore, por ndikon gjithashtu nė krijimtarinė tuaj nė tė ardhmen.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
4Z`D,

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė