Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Numri i fatit pėr ēdo shenjė horoskopi. Cilat janė domethėniet e tyre?

A besoni tek horoskopi dhe numrat e fatit?! Nėse po, e dini se cilat janė numrat qė ju sjellin fat?

Numri i fatit pėr ēdo shenjė horoskopi. Cilat janė domethėniet e tyre?
Numri i fatit pėr ēdo shenjė horoskopi. Cilat janė domethėniet e tyre?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/12/2017 18:43

Mė poshtė Perspekti rendit tė gjitha shenjat e horoskopit dhe numrat pėrkatės tė fatit, dhe shpjegimin rreth tyre.

Dashi (21 Mars - 20 Prill)

Dashit gjithmonė i takon numri 1. Ai ėshtė dominant, gjithmonė i pari, lider i vėrtetė dhe ėshtė mė aktivi prej tė gjitha shenjave tė horoskopit.

Demi (21 Prill - 20 Maj)

Demi ėshtė lidhur me numrin 2, jo sepse shenja ėshtė e dyta, por pėr shkak tė natyrės sė shtėpisė sė dytė nė tė cilėn Demi individual vjen nė veprim tė plotė. Kur ėshtė formuar individi (dashi) ai dėshiron tė krijoje kontakt dhe ajo natyralisht arrihet me shtėpinė e dytė. Prandaj Demi ėshtė lidhur me numrin 2.

Binjakėt (21 Maj - 21 Qershor)

Ata i pėrkasin numrit 3. Ajo lidhje nuk ėshtė pėr shkak tė numrit ideal, por pėr shkak tė aftėsisė ne komunikim, po ashtu mund te pėrfaqėsojnė edhe numrin 2 sepse kanė natyrė tė dyshtė. Kėshtu qė pėr Binjakėt numra tė fatit janė 2 dhe 3.

Gaforrja (22 Qershor - 22 Korrik)

Pėrfundimsht i pėrshtatet numri 4 i cili nėnkupton sigurinė, shtėpinė, vatrėn, dhe gjithė ajo qė shpreh karakterin e shtėpisė sė katėrt ose karakteristikat e Gaforres.

Luani (23 Korrik - 23 Gusht)

Nė astrologji, luanėt janė tė lidhur me numrin 5. Shtėpia e pestė shėnon karakterin e tij, tendencėn pėr teatrin, sportin, argėtimin dhe cirkun.

Virgjėresha (24 Gusht - 23 Shtator)

Shtėpia e gjashtė ėshtė e Virgjėreshės e cila ėshtė simbol i famshėm pėr detyrat e pėrditshme, gjėra tė vogla, prirjet, kujdesin shėndetėsor dhe mjekėsor, kėshtu qė pėr tė numri me fat ėshtė numri 6.

Peshorja (24 Shtator - 23 Tetor)

Gjithmonė e do mė shumė gjysmėn tjetėr se vetveten, ėshtė e shtatė ne radhė dhe natyralisht pėrfaqėson shtėpinė e shtatė nė horoskop e cila pėrfaqėson partneritet, martesė dhe marrėdhėnie harmonike. Megjithatė, edhe numri 2 ėshtė me fat pėr tė. Nė jetėn e saj mund tė mbėshtetet nė numrin 2 dhe 7.

Akrepi (24 Tetor - 22 Nėntor)

Luftė dhe pasion deri nė vdekje. Kėto janė karakteristikat themelore tė shtėpisė sė tetė e cila perfytyron transformim, seksualitet, lindjen e fėmijės, rimėkėmbjen, kėshtu qė Akrepit nė mėnyrė tė pėrsosur i pėrgjigjet numri 8.

Shigjetari (23 Nėntor - 21 Dhjetor)

Shigjetari do largėsitė, gjerėsitė, lartėsitė, udhėtimet, fenė, lozonė dhe lirinė. Pėrputhet plotėsisht me shtėpinė e nėntė nė horoskop, kėshtu qė pėr disa numri 9 ka rėndėsi tė madhe. Kjo ėshtė sepse me shigjetarėt zotėron Jupiteri, planeti mė i mirė sipas astrologėve.

Bricjapi (22 Dhjetor - 20 Janar)

Kjo shenjė ėshtė lidhur me progresin, kėshtu qė suksesi i saj ėshtė i merituar, i fortė dhe i sigurt. Ai ėshtė i barabartė me shtėpinė e dhjetė e cila karakterizon kurorėn e suksesit, kredibilitetin dhe karrierėn e shkėlqyeshme. Numrat e tij tė fatit janė numri 10 dhe numri 1.

Ujori (21 Janar - 19 Shkurt)

Ujori pėrfaqėson shtėpinė njėmbėdhjetė nė horoskop, ėshtė i lidhur me njerėz tė afėrt, humanizėm, lantropi dhe shėrbime sociale. Prandaj atij i takon numri 11 dhe numri 2.

Peshqit (20 Shkurt - 20 Mars)

Peshku ėshtė i fundit nė varg dhe gjithmonė ėshtė lidhur me shtėpinė 12 e cila pėrfshin ėndrrat, ndėrgjegjėsimin, tė menduarit, spitalet, ēmendinat, burgjet dhe laboratorėt. Numrat 12 dhe 3 i karakterizojnė peshqit.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
+IX^3

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė