Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Zakonet e kėqija tė ēdo shenje horoskopi

Kur flasim pėr shenjat e horoskopit, duhet tė dimė se secila prej tyre ka karakteristikat e veta.

Zakonet e kėqija tė ēdo shenje horoskopi
Zakonet e kėqija tė ēdo shenje horoskopi
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/01/2018 12:31, Ndryshuar: 06/01/2018 19:33

Pėr tė pėrcaktuar porfilin e saktė tė karakteristikave tė tyre, ėshtė e nevojshme tė ndiqet njė "hartė" e caktuar.

Nė pėrgjithėsi mund tė dallojmė njė sėrė defektesh dhe varėsish qė janė karakteristike pėr secilėn shenjė tė horoskopit. Ne po ju japim hartėn, mund ta shihni pėr zbavitje, por pse jo edhe pėr tė reflektuar disi.

Dashi

Personat qė i pėrkasin kėsaj shenje karakterizohen nga impulsiviteti. Ata janė persona mjaft energjikė, bujarė dhe tė sigurtė nė atė qė duan. Megjithatė defekti i tyre ėshtė fakti se janė ekstremisht impulsivė. Ky impusivitet mund tė sjellė edhe agresivitet. Por ata pendohen pak sekonda mė pas.

Demi

Demi ėshtė njė nga shenjat mė tė kėndshme tė horoskopit. E udhėhequr nga planeti i Afėrditės kjo shenjė do gjithēka qė ėshtė e bukur, pasionante, por ėshtė edhe llupėse. Ėshtė pikėrisht kjo e meta e saj mė e madhe sė bashku me kokėfortėsinė dhe posesivitetin. Varėsia nga ushqimi dhe kėnaqėsitė e jetės ėshtė njė nga problemet e tij.

Binjakėt

Binjakėt janė njė shenjė e udhėhequr nga Mėrkuri, planeti i inteligjencės dhe i fjalės. Pėr Binjakėt fjala ėshtė shumė e rėndėsishme ndėrsa mėrzia shkaktohet nga qetėsia e tepėrt. Njė nga problemet e kėsaj shenje lind pikėrisht nga pika e saj e fortė: fjala. Ata shumė shpesh janė thashathemexhinj.

Gaforrja

Shenja e Gaforres udhėhiqet nga Hėna. Ėshtė njė personalitet shumė emocional dhe tepėr i ndjeshėm. Pėr kėtė arsye, shpesh Gaforret i nėnshtrohen llojeve tė ndryshme tė varėsisė (pėr tė mbushur boshllėqet emocionale). Ajo ėshtė njė shenjė e cila pėr shkak tė ndjeshmėrisė sė theksuar ka tendencėn qė pėr tė qenė i mbrojtur vepron gjithmonė nė tė njėjtėn mėnyrė, ndaj nuk del jashtė kornizave.

Luani

Luani ėshtė mbreti i pyllit. Personat qė i pėrkasin shenjės sė Luanit kanė njė ego shumė tė zhvilluar dhe kanė tendencėn pėr tė qenė gjithmonė nė qendėr tė vėmendjes. Defekti i tyre kryesor ėshtė fakti se janė gjithmonė ata qė duan tė udhėheqin.

Virgjėresha

Personat qė i pėrkasin shenjės sė Virgjėreshės janė tė dhėnė pas rendit dhe pastėrtisė nė ēdo kuptim. Midis defekteve tė tij mund tė evidentojmė ngurtėsinė qė shfaqin. Ata kanė edhe njė lloj sarkazme qė jo gjithmonė pėlqehet nga tė tjerėt. Mania e kontrollit ėshtė njė varėsi e kėsaj shenje.

Peshorja

Personat e kėsaj shenje udhėhiqen nga Afėrdita. Ata janė gjithmonė nė kėrkim tė balancit, urrejnė diskutime e ashpra dhe adhurojnė gjithēka qė ėshtė e bukur (objekte, forma arti, njerėz). Ndjenja e saj estetike, nė fakt, ėshtė shumė e theksuar dhe, shpesh, mund tė jetė pothuajse e bezdisshme nėse kombinohet me narcisizmin tipik tė shenjės.

Akrepi

Shumė i apasionuar dhe gjitahshtu pak misterioz, personat e shenjės sė Akrepit kanė si defekt xhelozinė. Ata janė tė ndjeshėm, por nėse i prekni aty ku i dhemb, ata dinė tė jenė edhe hakmarrės. Akrepat janė tė prirur tė krijojnė varėsi.

Shigjetari

Shigjetarėt karakterizohen nga karakteri pozitiv i qetė dhe i shoqėrueshėm me tė tjerėt. Shpesh priren drejt naivitetit dhe tentojnė tė bėjnė premtime qė nuk mund ti mbajnė. Shenja e shigjetarit ėshtė dashnor i udhėtimit, mėrzitet shumė shpejt, pėr kėtė ėshtė shuėm e vėshtirė ti tėrheqėsh vėmendjen.

Bricjapi

Bricjapėt janė "mbretėrit" e seriozitetit. Serioz, i besueshėm dhe i qetė, Bricjapi ka megjithatė disa defekte shumė tė dukshme. Para sė gjithash, ėshtė njė shenjė e kujdesshme dhe pesimiste. Varėsia nga suksesi, karriera dhe siguria ekonomike mund tė ēojė qė ata tė shihen shpesh si persona tė ftohtė.

Ujori

Inovative dhe pėrpara nė kohė, shenja e Ujorrit ėshtė e pavarur dhe e paparashikueshme. Ndėr gabimet e tij, mund tė evidentosh njė mospėlqim tė caktuar ndaj lidhjeve mė "serioze" dhe zyrtare sentimentale.

Peshqit

Kėta persona janė shumė romatikė, ėndėrrues dhe krijues. Jo mė kot shumica prej tyre janė edhe artistė. Por ata kanė njė tendencė tė theksuar tė viktimizimit ndėrsa vuajnė edhe nga mungesa e vetėbesimit. Ata janė tepėr tė ndjeshėm dhe vetėm njė fjalė pak e vrazhdė pėr t'i lėnduar ata pėr njė kohė tė gjatė. Ata janė gjithmonė tė dashuruar pasi vuajnė nga njė varėsi e tillė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
e\2Ee

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė