Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si mund tė fitoni vėmendjen e personit qė pėlqeni shumė lehtė?

Truri i njeriut ėshtė i programuar biologjikisht qė tė prodhojė ndjenja ekstreme tė xhelozisė, me qėndrime ekstreme kundėr partnerit ose ish-partnerit.

Si mund tė fitoni vėmendjen e personit qė pėlqeni shumė lehtė?
Si mund tė fitoni vėmendjen e personit qė pėlqeni shumė lehtė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 15/01/2018 21:35

Perspekti ju tregon si mund tė bėni dikė t'iu xhelozojė!

Flirti me tipa tė tjerė

Loja me flokėt dhe buzėqeshjet janė vetėm pjesė e veprimeve tė njohura mirė nga arsenali flirtues i ēdo femre. Flirti mund tė jetė krejtėsisht akt i parrezikshėm i argėtimit, mirėpo nėse silleni kėshtu me meshkujt nė ndonjė ngjarje para partnerit, kini parasysh qė ai nuk do tė ndihet edhe aq mirė.

Qeshja me shakatė e tė tjerėve

Nėse diēka ėshtė qesharake, jo do tė qeshni, pra ky ėshtė krejtėsisht reagim normal. Mbase nuk ju brengos se kush e ka treguar shakanė, mashkulli apo femra, mirėpo partneri juaj me siguri do tė vėrejė gjininė e mjeshtrit tė shakave. Aq mė parė nėse shpesh ia pėrmendni se i keni nė qejf shakatė e tij, ndėrkaq tė qenit spirituoz e konsideroni si veti tėrheqėse te gjinia mashkullore.

Adhurimi i yjeve mashkullorė

Shoqeve tuaja me siguri u duket simpatike kur silleni si tinejxhere e papėrmbajtur, derisa i flisni pėr Rajan Goslingun apo Xherard Batlerin, mirėpo partneri juaj nuk dėshiron tė dėgjojė lėvdatat pėr meshkujt e tjerė, pa marrė parasysh qė jetojnė nė anėn tjetėr tė botės.

Pėrmendja e emrave tė kolegėve

Ai dėshiron tė dėgjojė detaje nga jeta juaj afariste, por jo edhe fjalinė tė cilėn e filloni kėshtu: Burimi sot na ka treguar njė "shaka shumė tė mirė". Nėse pėrmendni emrat e kolegėve nė kuptimin pozitiv, i thoni emrat e plotė tė tyre, apo thoni Burimi nga puna..., ju e ulni intensitetin e "afėrsisė".

Korrespondenca me meshkujt e tjerė

Kėmbimi i porosive me meshkujt e tjerė tė dashurin tuaj e ēon deri nė "ēmendje". Ai nuk ndihet mirė qė ju bėni njė jetė tė veēantė nė rrjetet shoqėrore, nė tė cilat janė tė hapura tė gjitha opsionet.

Keni kolegun mik mė tė mirė

Sado qė marrėdhėnia juaj tė jetė platonike, partneri me siguri do tė mendojė se nė mos do tė shndėrrohet nė diēka mė shumė se ajo miqėsi. Fajin ia vishni me forcė komedive romantike nė tė cilat miku mė i mirė mu para se tė largoheni nga ai do tė kuptojė qė dashuria e jetės pikėrisht i ėshtė mu para hundėve.

Pėrmendja e sė kaluarės sė mirė me ish tė dashurin

Nėse nuk dėshironi qė partneri juaj tė pyesė se a jeni akoma e interesuar pėr ish tė dashurin, mos e pėrmendin as atė kur jeni me partnerin. Ju kėshillojmė, kurrė mos e pėrmendni ish tė dashurin kur jeni me partnerin!

Kur kaloni ditėt e pushimit pa tė

Shkuarja me pushime vjetore me miqtė pėrkatėsisht pa partnerin, pėr tė ėshtė shenjė e qartė qė nuk dėshironi tė kaloni kohė tė gjatė bashkė me tė.

Kur shkoni nė festa pa tė

Nėse shkoni nė party vetėm me shoqet apo me shokėt, ndėrkaq me atė rast i tregoni fotografitė e shfrenuara nė profilin tuaj nėpėr rrjetet shoqėrore, duhet ta dini mirė qė ai do tė ndihet i lėnduar, e pra, edhe do tė bėhet xheloz.

Kur punoni jashtė orarit

Puna e papritur jashtė orarit deri nė orėt e vona tė mbrėmjes janė shkas universal i xhelozisė te tė dy gjinitė. Kjo le tju jetė e qartė, apo jo?

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
L?U#g

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė