Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cila ėshtė shqisa e gjashtė e ēdo shenje horoskopi?

Edhe nėse nuk besoni nė fenomenet e mbinatyrshme, nėse do t'ju pyesnim rreth "shqisės suaj tė gjashtė" e sigurtė qė do e kishit njė pėrgjigjie!

Cila ėshtė shqisa e gjashtė e ēdo shenje horoskopi?
Cila ėshtė shqisa e gjashtė e ēdo shenje horoskopi?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 24/01/2018 19:11

Tė gjithė njerėzit besojnė se e kanė njė aftėsi psikike, aftėsi e cila i bėn ata tė veēantė e unikė! Nuk po flasim pėr aftėsinė e tė parit fantazma apo tė folurit me njerėzit qė kanė ndėrruar jetė, por pėr aftėsi mė tė thjeshta! Nėse ende nuk e keni zbuluar tuajėn, Perspekti ju vjen nė ndihmė! Mjafton shenja juaj e horoskopit, dhe yjet parashikojnė se ēfarė jeni nė gjendje tė bėni:

Dashi

Ju keni njė aftėsi psikike tė lindur qė tė jeni nė vendin e duhur nė kohėn e duhur. Shumica e miqėsive, marrėdhėnieve dhe mundėsive tuaja mė tė mira vijnė si rezultat i kėsaj aftėsie.

Demi

Si e kuptoni ju pėrkufizimin e fjalės "kufij" nuk e kupton asnjė shenjė tjetėr. Pėr ju ėshtė shumė e lehtė tė dini se deri ku i keni kufijtė e te mos i kaloni, ashtu si ua bėni tė ditur kėtė gjė edhe njerėzve tė tjerė! Jeni me kėmbė nė tokė, nuk prisni nga tė tjerėt, ndaj jeni shenja e zodiakut qė zhgėnjeheni mė pak.

Binjakėt

Aftėsia juaj psikike lidhet me fushėn e komunkimit. Tė gjithė mund tė flasin, por shumė pak komunikojnė. Ky proces ėshtė njė art me vete. Ju keni aftėsinė pėr tė bindur tė tjerėt, dini tė argumentoni dhe tė merrni gjithēka doni vetėm me forcėn e fjalės.

Gaforrja

Ju keni njė aftėsi instinktive pėr tė parashikuar tė ardhmen. Keni njė intuitė shumė tė zhvilluar dhe gjithmonė duhet t'i besoni parandjenjave e pėrshtypjeve tuaja. Rrallė mund tė gaboni.

Luani

"Shqisa juaj e gjashtė" lidhet me nuhatjen e situatave, e kur themi kėtė e kemi fjalėn pėr kuptimin e dytė. Si njė grabitqar qė jeni, ju ndjeni pėr sė largu, situatat e rrezikut dhe keni aftėsi shumė tė mira menaxhuese.

Virgjėresha

Njėsoj si shenja e Gaforres dhe Virgjėresha ka intuitė tė zhvilluar dhe ka aftėsinė tė shohė pėrtej "shfaqjes sė parė" tė njerėzve. Nėse kėta tė fundit duan qė t'ju tregojnė vetėm njė pjesė tyren, e kanė tė kotė. Ju keni aftesinė t'i ēkodoni dhe t'i analizoni njerėzit sikur tė ishin kavje laboratori! E frikshme apo jo?

Peshorja

Ju keni njė aftėsi pėr tė lexuar njerėzit e tjerė edhe mė mirė se sa veten tuaj. Nuk ju shpėton asgjė dhe jeni tė aftė tė "parashikoni" lėvizjen tjetėr tė njė personi tjetėr vetėm duke analizuar situatėn.

Akrepi

Aftėsia juaj e mbinatyrshme lidhet me fushėn e ndjenjave (pėr tė qenė mė tė saktė me seksin). Ju jeni njė mjeshtėr i veprave dhe ndonjėherė ndiheni sikur fjalėt nuk janė gjė tjetėr veēse njė pengesė nė kėtė drejtim.

Shigjetari

Njerėzit shpesh e vėnė nė dyshim optimizmin tuaj. Kjo ėshtė e gjitha nė sajė tė aftėsisė suaj pėr tė mos shfaqur ndjenjat hapur tek njerėzit qė nuk kanė pse i dinė punėt tuaja. Jeni tė pėrmbajtur dhe me kėmbė nė tokė.

Bricjapi

Aftėsia juaj psikike ėshtė tė dish kohėn e duhur pėr njė ndryshim rrėnjėsor nė jetėn tuaj. Ndonėse njiheni si shenjė qė vėshtirė se del nga rutina, ju e dini mjaft mirė se kur keni nevojė pėr njė ndryshim. Nuk ju pėlqejnė gjėrat e paplanifikuara ndaj dhe ndryshimi mė i vogėl do tė kėrkojnė thuajse muaj tė tėre pune e analizimi.

Ujori

Ju jeni njė ekspert nė leximin e mendjes. Ndonjėherė, ju e gjeni veten duke pėrdorur kėtė pushtet me qėllim tė keq pėr tė manipuluar tė tjerėt.

Peshqit

Aftėsia juaj ėshtė t'i shihni gjėrat nė perspektivė dhe tė krijoni tablonė e situatės shumė mė shpejt nga tė tjerėt. Ju reagoni sipas interesit dhe ēdo veprim i juaj fsheh pas njė plan tė menduar mirė. Jeni njė ekspert nė fushėn e emocioneve dhe dini se kur duhet tė shpreheni e kur duhet tė pėrmbaheni.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
[_%,Z

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė