Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi pėr muajin Nėntor.

Ju tregojmė horoskopin pėr muajin Nėntor tė parashikuar nga njė nga astrologet mė tė mirė Anglezė Russell Grandt.

Horoskopi pėr muajin Nėntor.
Horoskopi pėr muajin Nėntor.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/11/2016 22:27

Dashi.

Jeta juaj e dashurisė do cėcėrijė me zemėrim nė ditėt e para tė Nėntorit. Nėse ju nuk keni partner, ju mund tė gjeni njė nė teatėr, koncert apo galeri. Ka njė shans tė mirė qė ju do tė bini kokė e kėmbė nė dashuri me njė ekzekutiv tė fuqishėm. A jeni tashmė nė njė lidhje? Duhet tė jeni perceptues ndaj hapjeve tė partnerit tuaj. Dy prej jush mund tė kenė njė ribashkim argėtues. Njė sasi mbresėlėnėse e parave mund tė mberrijė nė llogarinė tuaj bankare nė datė 14, nė sajė tė Hėnės se Plotė. Pėrdorni disa nga kėto tė holla pėr tė ēuar mė tej karrierėn tuaj. Blini njė kostum tė mirė, pajisje tė reja kompjuterike dhe reklama fushate, janė tė gjitha investime tė mira profesionale. Kujdes me premtimet qė bėni tė cilat nuk mund ti mbani gjatė gjysmės sė dytė tė muajit. Zhgėnjimi i njė njeriu tė afėrt do tė krijojė pakėnaqėsi tė madhe. Hėna e Re nė datėn 29 do tju vendosė nė njė territor tė panjohur. Pyetni pėr udhėzim, kur ju nuk jeni tė sigurt se ēfarė duhet tė bėni ose se si tė silleni.

Demi

Jeta juaj e dashurisė do tė pasurohet nė fillim tė Nėntorit. Kjo ėshtė koha mė e mirė e gjithė vitit pėr tu fejuar ose martuar. Futja nė njė aleancė biznesi ėshtė gjithashtu njė mundėsi e mirė. Dy mendje janė mė mirė se njė nė fillim tė Nėntorit. Hėna e Plotė mė 14 do tė bėjė qė njė i afėrm tju japė njė dhuratė tė bukur. Sigurohuni qė tė tregoni vlerėsimin tuaj pėr kėtė shenjė bujare. Puna mund tė ndjehet shtypėse gjatė gjysmės sė dytė tė muajit, pėr shkak tė njė projekti tė bezdisshėm riparimi. Mund tė jetė e vėshtirė qė tė gjeni paqe dhe qetėsi. Tregoni durim me njė koleg qė acaron nervat tuaj. Tregoni respekt pėr njohuritė e tyre tė larta dhe eksperte. Ju mund tė keni nevojė pėr ndihmėn e tyre nė datėn 29, kur fillon Hėna e Re qė ju bėn tė vetėdijshėm dhe me burime tė kufizuara. Duke u bashkuar, ju mund tė prodhoni punė mbresėlėnėse me njė buxhet tė vogėl. Vini nė punė fuqitė tuaja krijuese nė fund tė Nėntorit.

Binjakėt

Puna do tė jetė financiarisht dhe emocionalisht e dobishme nė ditėt e para tė Nėntorit. Nėse jeni tė pakėnaqur me punėn tuaj, shikoni pėr njė tjetėr. Njė mik me ndikim do tė ju shkruajė njė referencė mbresėlėnėse. Hėna e Plotė mė 14 do tju bėjė qė tė tėrhiqeni menjėherė nga jeta publike.Veprime tė vetmuara si leximi, shkrimi dhe folja me natyrėn mund tė ju japė energji. Ėshtė gjithashtu e mundur qė tė kaloni mė shumė kohė me njė anėtar tė dashur tė familjes. Partneri juaj romantik do t'ju japė forcėn pėr tė marrė njė rrezik tė guximshėm. Ju mund tė hiqni dorė nga status quo pėr diēka tė re dhe tė guximshme. Ju mund tė pėrjetoni njė humbje, por trajtojeni atė si njė pėrvojė mėsimi. Herėn tjetėr, ju do tė jeni mė mirė i pėrgatitur pėr tė pėrmbushur sfidat. Hėna e Re nė datėn 29 ju kėshillon tė mos pėrzieni biznesin me kėnaqėsiteė. Nėse jeni duke kėrkuar pėr dashuri, kėrkojeni atė tek dikush qė nuk punon me ju. Nė mėnyrė tė ngjashme, kjo nuk ėshtė njė ide e mirė pėr tė formuar njė aleancė profesionale me njė mik.

Gaforrja

Njė mundėsi shumė e mirė pėr udhėtim mund tju vijė nė ditėt e para tė Nėntorit. Nuk ka kohė mė tė mirė se kjo pėr udhėtimin e ėndrrave. Nėse jeni beqar, ju do tė takoni dikė special nė kėtė udhėtim. Jeni nė njė lidhje? Ju dhe partneri juaj do tė shijoni njė muaj mjalti tė dytė. Nėse po kėrkoni pėr punė gjatė pjesės sė parė tė muajit, ju duhet tė bėheni shumė agresiv. Mos keni frikė tė diskutoni pėr talentin tuaj dhe arritjet tuaja gjatė intervistave tė punės. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tė sjellė njė pėrfundim tė suksesshėm pėr njė projekt nė grup. Si ruzaltat, mundėsi mė tė mira dhe mė tė mėdha do tju ofrohen. Bėhuni selektiv pėr punet qė pranoni. Ėshtė e rėndėsishme tė mbani punėt qė ofrojnė edhe sfida kreativiteti. Mos lejoni partnerin tė pengojė nevojat tuaja gjatė fundit tė muajit. Hėna e Re nė datėn 29 do tė bėjė qė ju ti kushtoni mė shumė vėmendje ēėshtjeve qė kanė lidhje me shėndetin.

Luani

Para nga njė grant, kredi apo shkollė do tė bėhen tė mundura tė vijnė tek ju nė fillim tė Nėntorit. Kėto burime dytėsore do tju lejojnė tė bėni njė jetesė mė tė rehatshme. Do tė keni mė shumė kohė pėr punime kreative dhe kjo gjė do tė bėjė qė ju tė keni njė shkėlqim tėrheqės nė gjysmėn e parė tė muajit. Nėse jeni beqar, ju mund tė takoni dikė special nė njė event sportiv ose palestėr. Ju duhet tė luani rolin e agresivit nė kėtė marrėdhėnie. Hėna e Plotė nė datėn 14 shėnon njė pikė kthese mahnitėse nė karrierėn tuaj. Ju do tė arrini njė punė me profil mė tė lartė, do tė paguheni mė shumė dhe do tė keni njė promovim mahnitės. Gjatė gjysmės sė dytė tė muajit, ju duhet tė jeni diskret nė punė. Mos diskutoni pėr jetėn tuaj personale me kolegėt ose ndryshe do tė pendoheni mė vonė. Hėna e Re nė datėn 29 ju paralajmeron qė tė mos merrni risqe emocionale apo financiare. Ėshtė mirė qė tė ruani status quo nė fund tė Nėntorit.

Virgjėresha

Jeta juaj dashurore do tė mbushet me eksitim nė fillim tė Nėntorit. Kjo ėshtė njė kohė e mirė qė tė zbarkoni nė romancė. Ėshtė e mundur qė tė fejoheni ose tė martoheni. Nėse jeni nė njė marrėdhėnie serioze, ēojeni partnerin nė njė udhetim madhėshtor. Njė ujėvarė financiare e bėn tė mundur qė tė blini disa pajisje tė reja gjatė gjysmės sė parė tė muajit. Hėna e Plotė nė datėn 14 sjell pėrfundime tė kėnaqshme tė njė ēėshtje ligjore. Si rezultat, ju do tė keni mė shumė kohė pėr hobet tuaja tė preferuara dhe gjėra kreative. Nė gjysmėn e dytė tė muajit Nėntor duhet tė shtrėngoni pak financat. Jini i kursyer sa mė shumė tė jetė e mundur. Fatmirėsisht, ju nuk keni nevojė tė shpenzoni shumė para pėr tu argėtuar. Shpenzoni kohė cilesorė me miqtė dhe familjen, pregatisni vakte tė mėdha dhe lojėra qė mund ti luajnė tė gjithė. Fillimi i njė biznesi familjar nė shtėpi mund tė jetė pėrfitues nė datėn 29, falė Hėnės sė Re.

Peshorja

Mundėsi fitimprurese do tė vijnė nė fillim tė Nėntorit. Shfrytėzoni kėtė mundėsi pėr tė aplikuar pėr punėn e ėndrrave ose kėrkoni rritje tė pagės suaj. Nėse ju punoni pėr veten tuaj, kjo ėshtė koha mė e mirė e tė gjithė vitit pėr tė rritur ēmimet e produkteve apo shėrbimeve nė biznes. Konsumatorė tė mirė janė tė gatshėm tė paguajnė mė shumė pėr njė produkt apo sheėrbim tė cilėsisė shumė tė mirė. Hėna e Re nė datėn 14 do tė hapė rrugėn pėr njė takim pasionant. Ulni mbrojtjen me dikė qė e ka provuar besnikėrinė e tij/saj. Ėshtė gjithashtu njė mundėsi e mirė qė tė merrni burime financiare nga njė trashėgimni ose ēėshtje ligjore. Gjysma e dytė e muajit duhet ti kushtohet ndėrtimit tė marrėdhėnieve tė qėndrueshme me fqinjėt. Duke pasur komunikim tė mirė nė komuntitet do tė shpėrbleheni nė mėnyra tė papritura. Ndryshimet nė rutinėn tuaj janė tė pashmangshme nė fund tė Nėntorit. Jini i hapur qė tė bėni rregullime pėr shkak tė tė afėrmve. Hėna e Re nė datėn 29 mund tė shtojė punė tė reja nė rutinėn tuaj.

Akrepi

Ju do tė ndiheni mirė dhe do tė dukeni mirė nė fillim tė Nėntorit. Merrni kėto mundėsi pėr tė filluar njė lidhje romantike dhe pasionante. Nėse jeni nė njė marrėdhėnie, ju dhe partneri juaj do tė jeni shumė tė dhėnė pas njėri tjetrit gjatė gjysmės sė parė tė muajit Nėntor. Kjo mund tė jetė njė kohė shumė e mirė pėr ti dhėnė partnerit sa mė shumė pėrkujdesje. Njė marrėveshje biznesi apo romantike do tė pėrmirėsojė nė mėnyrė dramatike staturėn sociale. Ju duhet tė shpenzoni shumė para pėr tė bėrė para gjatė gjysmės sė dytė tė muajit. Investoni nė njė makinė tė re, kompjuter apo smartphone. Mos dėgjoni kritikat e shumta qė do tju bėhen nė fund tė Nėntorit. Njė rival xheloz do tė bėjė gjithēka qė ka nė dorė pėr tju hequr vetėbesimin. Nėse Hėna e Re nė datėn 29 rezulton nė humbje tė tė ardhurave, qėndroni pozitiv. Kjo do tė jetė njė mundėsi pėr tė pasur mė shumė vėmendjen nė punė.

Shigjetari

Qėllimet e vetmuara do tju japin ju njė mundėsi pėr tė rikarikuar bateritė nė fillim tė Nėntorit. Punimi nė njė projekt kreativ tė detyruar do tė jetė shumė argėtuese. Mos e tregoni punėn tuaj tek tė tjerėt derisa tė jeni plotėsisht i kėnaqur me rezultatet. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tė sjellė njė ofertė pune tmerruese. Pagesa e rregullt do tė lejojė tė siguroni stabilitet financiar. Nėse keni pasur vėshtirėsi pėr shitjen e njė prone, ju do tė jeni i suksesshėm gjatė gjysmės sė dytė tė muajit. Bėni njė vesh tė shurdhėr pėr miqtė qė ju thonė tė harxhoni mė shumė para. Hėna e Re nė datėn 29 ju sugjeron tė adaptoni njė pamje tė ndryshme. Nėse dėshironi tė bėni njė ndryshim, kushtojini mė shumė kohė gjėrave kreative. Marrja me sport mund tė jetė njė mėnyrė tjetėr pėr tė lėnė rrymėn tė rrjedhė. Tė qėnėt nė vende tė hapura gjithmonė do tė qetėsojė shpirtin dhe mendjen. Mundohuni tė kaloni sa mė shumė kohė jashtė edhe nėse moti ėshtė i keq. Ajri i pastėr ka njė efekt shėrues.

Bricjapi

Ju rekomandohet qė gjatė ditėve tė para tė Nėntorit tė kaloni sa mė shumė kohė me miqtė dhe familjen. Ju keni tendencėn tė bėheni tė vetmuar kur patatet mbarohen. Duhet tė mėsoni tė kėrkoni dhe kjo do tė bėjė qė tė jeni mė tė fuqishėm. Thėrrisni njė shok gazmor kur ndiheni keq. Fjalėt e tij inkurajuese do ta mbajnė stresin larg. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tė shkaktojė qė njė ēėshtje ligjore tė kthehet nė favorin tuaj. Sapo kjo ēėshtje tė zgjidhet, ju do tė keni mundėsinė tė kėnaqni axhendėn tuaj. Kushtojini mė shumė kohė ndjekjes sė gjėrave artistike qė ju i pėlqeni. Shkoni nė teatėr, shikoni filma dhe dėgjoni muzikėn qė do tju japė ju njė pamje tėrheqėse tė cilės ėshtė e vėshtirė ti rezistosh. Bėhuni gati tė vendosni kufinj tė shėndetshėm me njė punėtor kėrkues. Nė tė shkuarėn, ju kishit vullnet tė bėnit punėn e 3 njerėzve. Tashmė ju dėshironi mė shumė kohė private. Hėna e Re nė datėn 29 do tju lejojė tė bėni gjithēka nė njė pushim tė shkurtėr.

Ujori

Njė mundėsi pėr zhvillim nė karrierė do tė mbėrrijė nė fillim tė Nėntorit. Mos kini frikė tė filloni njė punė tė re qė pėrfshin njė marrėveshje tė mrekullueshme pėrgjegjėsish. Ju do tė shijoni marrjen e njė sfide tė re. Mund tė jetė e nevojshme tė frikėsoni kritikėt qė tallen me metodat tuaja jo ortodokse. Sa mė shpejt ju tė vendosni njė plan biznesi aq mė shpejt do tė bėheni i suksesshėm. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tju gjejė duke shpenzuar kohė cilėsore me familjen tuaj. Kjo ėshtė njė mundėsi e mrekullueshme pėr tu rilidhur me tė afėrmit tuaj. Duke ndjekur njė recital, lojė ose performancė do tė argėtoheni shumė. Gjysma e dytė e muajit Nėntor do tė jetė e mrekullueshme pėr jetėn tuaj sociale. Ndiqni sa mė shumė festa dhe rastėsia do tė bėjė tė mundur qė tė jeni gjithmonė i shoqėruar. Hėna e Re nė datėn 29 do tė shkaktojė qė ju tė vini nė diskutum prioritetet tuaja. Kushtojini mė shumė kohė aktiviteteve qė pėlqeni, dhe injoroni ankesat e njerėzve qė kėrkojnė qė ju tė bėni pėr ta punėt e tyre tė pista.

Peshqit

Mundėsitė pėr tė udhėtuar, studiuar ose shkruar do tė arrijneė nė fillim tė muajit Nėntor. Zgjeroni horizontet dhe kjo do tju japė ju njė shkėlqim qė ėshtė e vėshtirė ti rezistohet. Duke pasur njė rol me publik nė punė do tė arrini mė me lehtėsi qėllimet tuaja. Mos hezitoni tė dilni nė dritė gjatė gjysmės sė parė tė muajit. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tju lejojė qė tė kapitaizoheni si ekspert i dijeve. Do tė siguroni trajnim pėr njė grup profesionistėsh dhe kjo do tė jetė njė sfidė stimuluese. Do tė jetė e lehtė tė krijoni respekt gjatė gjysmės sė dytė tė muajit, kur njerėzit do tė jenė mė tė vetėdijshėm pėr qasjen tuaj kreative. Rezistojini tundimit pėr tė dhėnė apo marrė para borxh nė fund tė Nėntorit. Asgjė nuk do tė shkaterrojė njė lidhje mė shpejt se pėrzierja e financave me miqėsinė. Hėna e Re nė datėn 29 ju paralajmėron qė tė mos pranoni pėrgjegjesi shtesė nė punė. Do tė duhet mė shumė kohė tė arrini detyrat tuaja ekzistuese. Mos u nxitoni tė arrini suksesin sa mė shpejt tė jetė e mundur.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
EPb%0

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.