Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Tipari mė i dashurueshėm juaji bazuar ne astrologji

Disa njerėz ju ngjisin; disa tė tjerė jo. Disa njerėz i joshni, por ndonjėherė nuk ia dilni dot, dhe ata mbeten nė tė shkuarėn.

Tipari mė i dashurueshėm juaji bazuar ne astrologji
Tipari mė i dashurueshėm juaji bazuar ne astrologji
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/11/2017 22:16

Disa njerėz ju ngjisin; disa tė tjerė jo. Disa njerėz i joshni, por ndonjėherė nuk ia dilni dot, dhe ata mbeten nė tė shkuarėn. Sepse, herėt apo vonė, dikush qė ju pėlqen (mik apo i dashur) do t'ju zgjedhė ju ashtu siē ju zgjodhėt atė. Pėrse pikėrisht ai?

Varet nga ju. Pėrveē cilėsive "tė vėshtira" tė shenjės suaj, ju mbartni edhe ato anė tė mira qė i bėjnė pėr vete disa njerėz. Cilat janė ato?

Dashi

Dashi ėshtė njė shenjė e lindur pėr tė udhėhequr. Ju nuk ndiqni trende; ju i krijoni ato. Edhe pse mund tė jeni impulsivė dhe ndonjėherė i lini gjėrat pėrgjysėm, keni njė entuziazėm dhe njė optimizėm qė ju karakterizon: ky ėshtė faktori mė i fortė i joshjes suaj.

Demi

Demi njihet si njė shenjė shumė koėfortė! Por, jeni aq sharmantė dhe aq me kėmbė nė tokė, sa gjithēka tjetėr lihet menjanė. Ju i joshni njerėzit me qasjen plot klas ndaj jetės dhe botės; sensualitetit, dhe shijes sė hollė nė vlerėsimin e tė bukurės. Dhe mė e rėndėsishmja: jeni partner besnikė dhe bujarė.

Binjakėt

Natyra impulsive e Binjakėve ndonjėherė e vėshtirėson ndėrveprimin me tė tjerėt, por ėshtė pikėrisht kjo ajo qė gjithashtu, ju kthen nė njė prani tė kėndshme pėr t'u pasur afėr. Jeni energjikė, dhe e keni gjithmonė diēka tė menēur pėr tė thėnė. Nuk ka asnjė moment "budallallėku" pėr Binjakėt!

Gaforrja

Gaforrja mund tė jetė e mbindjeshme dhe shumė e pėrqėndruar tek vetja. Por tė tjerėt mund ta harrojnė kėtė, pėr hir tė besnikėrisė, mbėshtetjes dhe kujdesit qė ju ofroni pėr ta. Nėse e doni dikė, e ndjeni tė natyrshme t'i falni atij tė gjithė dashurinė, ėmbėlsinė dhe mundėsisht edhe dhurata, pėr t'ia bėrė tė qartė partnerit se e doni.

Luani

Po, Luani mund tė jetė shenja mė "mburravece" e horoskopit, dhe ndonjėherė vetėbesimi dhe ambicia e tyre mund t'u duket e tepruar disave, por keni tė tjera gjėra qė ua rrėmbejnė atyre zemrėn. Ju si Luan jeni shumė besnikė dhe mund tė jeni miqtė mė bujarė. Tė tjerėt dashurohen me entuziazmin dhe pasionin me tė cilin bėni gjithēka.

Virgjėresha

Shenja qė pėlqen tė analizojė ēdo gjė: pėrfshirė edhe tė tjerėt, qė nga mėnyra sesi grimohen tek mėnyra sesi flasin. Por nė thelb jeni tė sinqertė, tė vėrtetė, me tė tjerėt dhe mbi tė gjitha me veten. Pėr kėtė jeni shumė tė ēmueshėm pėr ta, por jo vetėm! Jeni partnerė dhe miq tek tė cilėt mund tė mbėshtetesh.

Peshorja

Ashtu si Luanėt, edhe Peshorja kėrkon vėmendjen e tė gjithėve dhe mund tė jetė shpesh e pavendosur. Sidoqoftė, hiri juaj i brendshėm, aftėsia pėr tė thėnė kurdoherė fjalėn e duhur nė kohėn dhe vendin e duhur, mbizotėrojnė mbi tė tjerat duke u kthyer nė njė magnet pėr njerėzit. Peshorja ėshtė shenja mė e shoqėrueshme dhe veē kėsaj, arrin tė krijojė njė ambjent tė paqtė e tė kėndshėm mes miqve tė tyre.

Akrepi

Nė tė kundėrt me Peshoren, shenja e Akrepit nuk shquhet aspak pėr tė qenė e shoqėrueshme dhe shpesh, u pėlqen mė tepėr vetmia. Por ju i fitoni zemrat e tė tjerėve duke qenė partnerėt mė pasionantė qė mund tė ekzistojnė, dhe shumė besnikė! Pėr Akrepėt mė e rėndėsishmja ėshtė tė krijojnė marrėdhėnie plot pasion dhe energji, ēka ndonjėherė i bėn tė tjerėt tė pėrballen edhe me bipolaritetin e humorit tė tyre.

Shigjetari

Ndonjėherė Shigjetarėt mund tė tregohen tė pandjeshėm apo tė pashoqėrueshėm, duke i bėrė tė tjerėt edhe tė duan tė largohen. Por ata rrinė sepse, nuk ka partnerė mė emocionues, e qė tė falin kaq shumė aventurė sa Shigjetarėt!

Bricjapi

Bricjapėt mund tė jenė tė pabesė, dhe vetėbesimi qė kanė mund t'i bėjė tė duken arrogantė dhe mburravecė. Por ėshtė pikėrisht ky besim i natyrshėm nė vete qė i tėrheq kaq shumė tė tjerėt tek ju. Nėse njė Bricjap vendos t'i fitojė dikujt zemrėn, i pėrkushtohet atij me gjithė forcat pėr t'ia dalė.

Ujori

Shenja rebele e horoskopit, Ujori, ėshtė nė kėrkim tė argėtimit, risisė dhe emocionit. Me kėtė prirje tė lindur drejt pėrjetimeve intensive ju i joshni tė tjerėt, sepse pėr ju njerėzit e rinj janė si njė aventurė e re.

Peshqit

Edhe pse Peshqit ėshtė njė shenjė shumė e ndjeshme dhe idealiste, kjo kthehet pikėrisht nė pikėn e tyre mė tė fortė pėr t'i bėrė tė tjerėt t'i dashurojnė. Ju u pėrkushtoheni tė tjerėve me gjithė shpirt, dhe shikoni gjithmonė mė tė mirėn e kujtdo.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
cBJY$

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė