Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Motoja dhe karakteristikat e ēdo shenje horoskopi

Ēdo person ecėn me njė moto nė jetė. Por motoja bazohet jo vetėm nga tipi i njė personi por edhe nga shenja e horoskopit nė tė cilėn ka rėnė.

Motoja dhe karakteristikat e ēdo shenje horoskopi
Motoja dhe karakteristikat e ēdo shenje horoskopi
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/11/2017 09:21, Ndryshuar: 14/11/2017 16:23

Dashi

Motoja:

Unė jam

Karakteristikat:

Ndėrmarrės, i guximshėm, impulsiv, kokėfortė, dinamik, energjik, por jo mevullnet tė qėndrueshėm. Ka bukuri fizike. Adhurues i aktiviteteve fizike. Doni aventurėn, nuk mund tė qėndroni tė prisni qė gjėrat tė vijnė vetė, jeni gjithmonė nė kėrkim. Zakonisht flisni pa u menduar shumė dhe pa i analizuar gjėrat paraprakisht. Kjo shkakton ofendim tek tė tjerėt, mirėpo sjellja juaj bėn qė tė kenė mendim pozitiv pėr ju.

Planeti:

Mars

Mangėsia

Arrogant, i pamatur

Demi

Motoja:

Unė kam

Karakteristikat:

Stabil, i durueshėm, kėmbėngulės, inert. Ka vullnet tė jashtėzakonshėm. Adhuron shtėpinė dhe familjen. Ėshtė i dhėnė pas pėrfitimeve ekonomike. Nuk heq dorė lehtė. I do gjėrat luksoze. Jeni tė duruar, mirėpo nuk e tregoni. Herė jeni xhelozė, herė nuk doni t'ja dini pėr xhelozinė. Nė ambient tė ri nuk ndiheni rehat, keni ndjesinė se jeni mysafir i padėshiruar.

Planeti:

Venera

Mangėsia:

Posesiv, i ngutshėm.

Binjakėt

Motoja:

Unė mendoj

Karakteristikat:

I zhdėrvjelltė, kureshtar, komunikues, i shoqėrueshėm, i aftė. Ka pamje rinore dhe shpirt tė ri. Jeni elokuent nė tė folur, diplomatik dhe burim i pashtershėm i ideve tė reja. Jeni gjithmonė nė kėrkim tė gjėrave tė reja. Zakonisht hasni nė problem sepse reagoni shpejt dhe gjykoni nė mėnyrė tė gabuar. Harroni ti shihni faktet para se tė reagoni.

Planeti:

Mėrkuri

Mangėsia

Sipėrfaqėsor dhe mosmirėnjohės.

Gaforrja

Motoja:

Unė ndiej

Karakteristikat:

I pėrkushtuar, misterioz, ka imagjinatė tė fortė. E dhėnė pas shtėpisė dhe familjes. Ka vullnet tė dobėt dhe ėshtė i dhėnė pas pijes. Ėshtė shenja mė emocionale. Nga jashtė dukeni se jeni mė tė fortė, nga brenda jeni shumė tė thyeshėm. Keni nevojė pėr pėrkrahje emocionale, mirėpo ndjenjat dhe problemet I mbani pėrbrenda. Dėshirojnė tė posedojnė. Dėshirojnė tė merren me tė kaluarėn. Tė hollat nuk i harxhojnė lehtė.

Planeti:

Hėna

Mangėsia

Sė tepėrmi i ndjeshėm, koprrac.

Luani

Motoja

Unė dua

Karakteristikat:

Dėshiron tė jetė nė qendėr tė vėmendjes. Do tė urdhėrojė, tė shtypė, ėshtė autoritar. Ėshtė shpirtgjerė, elegant. Nėse i niset rrugės religjoze, bėhet pėrjashtues, dogmatik. Keni aftėsi tė dramatizoni, prandaj ndonjėherė e pėrdorni kėtė pėr tė tėrhequr vėmėndjen e tė tjerėve. Krenaria ėshtė problem mė i madh qė keni. Jeni tė sigurtė nė vetvetė dhe ndieni se mund tė bėni cdo gjė.

Planeti:

Dielli

Mangėsia:

Snobizmi.

Virgjėresha

Motoja:

Unė analizoj

Karakteristikat:

Precis, i ndėrgjegjshėm, pedant, racional, mosbesues. Bashkėpunėtor i shkėlqyer, tek i cili mund tė mbėshteteni gjithnjė. Mė shumė beson nė arsye sesa nė intuit. Botės i paraqiteni si person i qetė dhe nė kontroll tė cdo situate, porn ė drendi keni njė shkallė tė lartė nervozizmi dhe shqetėsimi. Megjithatė jeni nė pėrpjekje tė pėrmirėsimit tė vetes. I analizoni gjėrat deri nė detaje, kjo ju kufizon imagjinatėn dhe krijueshmėrinė.

Planeti:

Mėrkuri

Mangėsia:

Vesves, cikėrrimtar.

Peshorja

Motoja:

Unė mas

Karakteristikat:

I kujdesshėm, i matur, harmonik, ka shije tė mirė dhe pamje estetike. Nė punė ėshtė diplomat, e do punėn nė grup. Keni shkallė tė lartė elegance. Tė hollat i shpenzoni pa kontroll. Shmangeni nga situatat qė mund t'ju sjellin probbleme. I bėni tė tjerėt tė ndihen mirė nė shoqėrinė tuaj.

Planeti:

Venera

Mangėsia:

Tekanjoz, harxhon shumė.

Akrepi

Motoja:

Unė dėshiroj

Karakteristikat:

Kanė vullnet tė fortė, janė dinamikė, tė shpėrqėndruar, kėmbėngulės, seriozė, besnikė, posedues. Janė enigmatikė, misteriozė. Janė njerėz shumė ekstrem. Mund tė pėrshkruuhen si tė fuqishėm dhe tė dobėt, si emocional dhe tė ftohtė. Jeni kombinim i njė personi me emocionet mė tė mira dhe mė tė kėqija. Intensiteti ėshtė celėsi i personalitetit tuaj dhe i tė gjitha gjėrave qė bėni. Suksesi pėr ju paraqet qėllim tė rėndėsishėm. Jeni shumė kėmbėngulės, bėni gjithcka pėr tė arritur atė qė doni. Bėjnė gjithcka pėr miqtė. Motoja e tyre ėshtė: Gjithcka ose asgjė.

Planeti:

Plutoni

Mangėsia:

Xheloz

Shigjetari

Motoja:

Unė kuptoj

Karakteristikat:

E do lirinė, ėshtė entuziast, tip sportist, lakmitar, kryelartė, snob, por gati gjithnjė nė anėn e ligjit.

Jeni zemėrgjerė dhe tė gatshėm ti ndihmoni tė tjerėt. Siqeriteti dhe humori janė anė pozitive tuajat. Kryesisht jeni nė gjendje tė mirė, por nėse ju kap gjendja negative e keni tė vėshtirė tė dilni.

Planeti:

Jupiteri

Mangėsia:

I mungon guximi.

Bricjapi

Motoja:

Unė shfrytėzoj

Karakteristikat:

Serioz, mendimtar, ambicioz, synon suksesin nė moshėn e shtyyrė. Ėshtė kėmbėngulės, ka vullnet tė madh, i mencur. Arrin cdo gjė qė i pėrkushtohet. Nuk kėrkon mirėnjohje pėr veten. Kontrollon ndjenjat. Tė motivuar nga fuqia e suksesit, shėndetit dhe statusit. Jeni kėmbėngulės, tė organizuar dhe nė shumė raste dini tė keni durim. Jeni tė kujdeshshėm me paratė, dini tė kurseni. Jeni tė pėrgjegjshėm, praktikė dhe tė ftohtė.

Planeti:

Saturni

Mangėsia:

I turpshėm.

Ujori

Motoja:

Unė di

Karakteristikat:

Individualist, origjinal, jokonvencional. Ėshtė kontravers, i pakapshėm, mendjelehtė, joshės, kumarxhi. Duk e duron kontrollin. Jeni plot ide, por duhet tė mėsoni ti dėgjoni edhe tė tjerėt. Angazhimet janė tė rėndėsishme pėr ju, doni tė jeni mes tė tjerėve pėr tė treguar cilėsitė tuaja. E urreni punėn fizike.

Planeti:

Urani

Mangėsia:

Egoist ndaj tė afėrmve dhe human ndaj tė tjerėve.

Peshqit

Motoja:

Unė besoj

Karakteristikat:

Person jo i drejtpėrdrejtė, enigmatik, romantik, hipersensitiv, selektiv. Simbol i njeriut universal. Tolerant, emocional, por lider nė punė. Jeton nė botėn e imagjinatės. Ka intuitė tė fortė, ėshtė vizionar dhe ndėrmjetės i shkėlqyer. Ndonjėherė keni ndjenjėn se nuk i takoni kėsaj bote. Keni talent dhe sharm tė mrekullueshėm. Keni ide tė mėdha dhe plane, por duhet ti tregoni. Nuk i gjykoni tė tjerėt sipas asaj cka kanė bėrė por sipas brendėsisė sė tyre.

Planeti:

Neptuni

Mangėsia:

Dyfytyrėsia.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Pkk&;

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė