Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė do tė thotė nėse njė nga kėto kafshė ju pret rrugėn ose ju shfaqet nė ėndėrr?

Disa fise Amerikane besonin se ēdo kafshė mbante mesazhin e vet.

Ēfarė do tė thotė nėse njė nga kėto kafshė ju pret rrugėn ose ju shfaqet nė ėndėrr?
Ēfarė do tė thotė nėse njė nga kėto kafshė ju pret rrugėn ose ju shfaqet nė ėndėrr?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/11/2017 16:15, Ndryshuar: 22/11/2017 23:17

Kafshėt janė qenie tė vetėdijshme dhe tė ndjeshme dhe ėshtė e rėndėsishme qė t'i trajtojmė tė gjitha krijesat e gjalla me tė njėjtin dinjitet dhe respekt.

Tė lashtėt gjithmonė i kanė konsideruar kafshėt si tė shenjta. Duke parė sjelljen e kafshėve, ne mund ti kuptojmė mė mirė ato.

Shpesh kafshėt vijnė nė jetėn tonė pėr tė na dhėnė njė mesazh ose pėr tė na mėsuar diēka rreth aftėsisė dhe fuqisė sonė.

"Lajmet e kafshėve" dhe kuptimi i tyre

Fajkua

Mund tė jetė njė shenjė se njė mėsim i fortė ose i rėndėsishėm do tė shpaloset nė jetėn tuaj sė shpejti.

Shqiponja

Nėse shihni vazhdimisht imazhet e shqiponjės nė jetėn tuaj, mund tė ndodhė qė tė kapėrceni ose tė kaloni nė njė fushė tė re tė ndėrgjegjes suaj.

Korbi

Zakonisht konsiderohet si njė shenjė e keqe. Lidhjet me vdekjen nėse kėndon ose si njė shenjė e njė rilindjeje tė ardhshme.

Bufi

Nėse shikoni njė buf atėherė duhet t'i kushtoni vėmendje intuitės dhe menēurisė suaj.

Shpendėt

Shpendėt kardinalė shpesh kanė qenė tė lidhur me marrjen e njė mesazhi nga njė figurė e babait tė vdekur apo njė udhėzuesi tė shpirtit mashkullor. Nėse sheh shpendė nė mėnyrė tė pėrsėritur, mund tė jetė njė sinjal se ju jeni tė dashur dhe tė mbrojtur nga ky mashkull, ose njė kujtesė pėr tė qėndruar i fortė dhe i sigurt nė rrugėn qė po ecni.

Gjarpėr

Garpri ėshtė njė kujtesė e fuqishme e forcės suaj tė jetės dhe pasioneve tuaja. Nėse shihni vazhdimisht gjarpėrinjtė ose imazhet e gjarpėrinjve, duhet t'i kushtoni vėmendje pasioneve tuaja dhe tė vendosni mė shumė energji nė ndjekjen e tyre. Shikimi i njė gjarpri mund tė tregojė gjithashtu se po hyni nė njė vend shėrimi dhe rinovimi.

Merimangat

Marimangat mbajnė njė simbolikė tė fuqishme rreth krijimit dhe lidhjes shpirtėrore. Kur shihni shpesh merimanga, mund tė jetė njė tregues qė ju duhet tė pėrshtateni me potencialin tuaj krijues dhe tė ndiqni ēdo ide ose frymėzim qė keni pėr tė krijuar. Mund tė jetė gjithashtu njė shenjė e lidhjes suaj me botėn shpirtėrore.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
AUU)l

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė