Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ja procedurat e reja pėr marrjen e patentės

Dalin ndryshimet e procedurave pėr patentat! Tarifat, pyetjet e reja dhe numri i gabimeve.

Ja procedurat e reja pėr marrjen e patentės
Ja procedurat e reja pėr marrjen e patentės
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/02/2018 11:19, Ndryshuar: 18/02/2018 18:21

Tė gjithė personat qė duan tė pajisen me leje drejtimi pėr automjete, do tė pėrballem nė rregulla tė reja duke filluar 1 marsi i kėtij viti.

Drejtoria e Shėrbimit tė Transportit Rrugor bėn tė ditur se ėshtė hartuar pyetėsori i ri pėr lejedrejtimi tė kategorisė A1, A2, B1, dhe B 2018.

"Duke filluar nga data 01.03.2018 e nė vazhdim nė tė gjitha Drejtoritė Rajonale tė Shėrbimit tė Transportit Rrugor nė testimin e kandidatėve pėr leje drejtimit, do tė aplikohen testet e reja tė formuluara sipas strukturės sė miratuar me Udhėzimin e ministrit tė Transportit dhe Infrastrukturės nr.682/4, datė 01.04.2016" thuhet nė faqen zyrtare tė Drejtorisė sė Shėrbimit tė Transportit Rrugor.

Referuar tė njėjtit njoftim mėsohet se ėshtė hartuar pėrmbajta e pyetjeve, pėrshtatja me figurėn qė pėrfaqėson situatėn nė rrugė dhe pėrgjigja e saktė ose e gabuar.

Mėsohet se nė bazė tė Udhėzimit tė ministrit tė Transportit dhe Infrastrukturės nr. 682/4, datė 1.4.2016 "Pėr aktivitetin e auto shkollave, pajisjen e kandidatėve me leje drejtimi, kualifikimin e instruktorėve tė autoshkollave dhe specialistėve tė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Shėrbimeve tė Transportit Rrugor", duke filluar nga data 01.01.2017 e nė vazhdim personat e interesuar e fitojnė provėn e kontrollit tė njohurive teorike pėr lejedrejtimi mjeti rrugor, kur u pėrgjigjen nė mėnyrė korrekte jo me pak se 90% tė pyetjeve qė pėrmban testi.

Regjistrimi

Zyra pėrkatėse e DRSHTRR-sė, pas dorėzimit tė dokumenteve nga pėrfaqėsuesi i autoshkollės, miraton regjistrimin e kandidatit nė kursin e pėrgatitjes teorike pasi shqyrton plotėsimin e kritereve si kėrkesat e moshės minimale dhe maksimale, nė varėsi tė kategorisė sė lejedrejtimit siē pėrcaktohet nė Udhėzim dhe nė dispozitat e Kodit Rrugor pėr moshėn maksimale dhe tė mos ketė vendim tė autoriteteve kompetente, pėr ndalim pajisje tė kandidatit me lejedrejtimi.

Ja procedurat e reja pėr marrjen e patentės

Ja procedurat e reja pėr marrjen e patentės

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
3H)J]

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.