Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mirela Nurēe: Vishu me pafajėsi

Stilistja e njohur, ėshtė bėrė pjesė e dy projekteve tė modės, duke pėrcjellė pėrpos stilit dhe tendencave, mesazhe tė forta, nisur edhe nga kauza sociale tė shoqėrisė sonė.

Mirela Nurēe: Vishu me
Mirela Nurēe: Vishu me "pafajėsi"
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 24/02/2018 11:40, Ndryshuar: 24/02/2018 18:41

Nga simbolet e historisė dhe artit tė Izraelit, tek projekti i frytshėm me fėmijėt qė nuk dėgjojnė nė Institutin e Nxėnėsve nė Tiranė.

Tė mbartėsh nė trup njė histori, njė traditė, njė simbol qė emeton njė kauzė sociale, ėshtė shpesh njė hap mė i vlefshėm se sa posedimi i njė veshje tė shtrenjtė, e cila feks sė largu, por nė fund mbetet njė zgjedhje thjesht luksoze qė iu ndihmon tė dalloni ndėr pak tė tjerė.

Mendoni tė vishni njė fustan me prodhime agrumesh tė freskėta nga fushat e Izraelit, apo njė tjetėr krijim tip mozaiku me njė gamė punėtorėsh tė djersur qė punojnė pėr tė vjelė "frytet e arta" tė tokave tė tyre pjellore. Kėto, por edhe shumė simbole tė tjera tė shtetit izraelit, stilistja Mirela Nurēe i ktheu nė copa mėndafshi dhe krijime tė spikatura, pjesė e njė koleksioni tė plotė prej 22 fustanesh, tė cilat sė fundmi janė prezantuar edhe nė njė sfilatė nė Ankara, tė organizuar nga ambasada e Izraelit nė vendin tonė.

"With Israel On", ėshtė emri i kėtij projekti, nė tė cilin stilistja Nurēe u bė krejt rastėsisht pjesė, por qė duket se pati njė sukses tė pėrbotshėm, tanimė nė Ballkan, por edhe mė gjerė.

"Synimi im ėshtė qė t'i kthej nė brande kėto veshje, dhe ta vazhdoj si projekt mė tutje me tė tjera stilime. Njerėzit tashmė mund t'i blejnė dhe mund t'i veshin kėto fustane nė ēdo vend qė ata dėshirojnė. Ideja me krijimet mbi Izraelin, erdhi nė kuadėr tė 67 vjetorit tė krijimit tė kėtij shteti, ku simbolet mė unike tė tij u materializuan nė copa mėndafshi. Kam kėrkuar fusha me domate, disa fabrika, pastaj njė mozaik me punėtorė tė ndryshėm qė punojnė arėn dhe vjelin prodhimet vendase. Ėshtė njė maket i Jeruzalemit, muzeu i artit nė Telaviv, Ylli i Davidit, etj", thotė stilistja.

Mirela Nurēe: Vishu me

Mirela Nurēe: Vishu me "pafajėsi"

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
g,J,W

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė