Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gruaja u verbua sepse pinte 28 kanaēe Red Bull nė ditė.

Njė grua e cila peshonte 152.4 kg pretendonte se ajo po verbohej sepse pinte 28 kanaēe me pije energjike ēdo ditė.

Njė grua mbi peshė pretendon se Redbullat e shumtė i kanė shaktuar verbimin
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 29/08/2015 19:19

Lena Lupari, 26 vjeē ka shtuar shumė peshė sepse pinte 7 litra me pije energjike dhe gjithashtu truri i saj ishte enjtur.

Mamaja e 3 fėmijėve merrte 3,000 kalori ēdo ditė dhe ishte e pavetėdijshme pėr dėmtimet qė po i bėnte trupit tė saj derisa ajo i ndjeu tė gjitha dėmet nė Qershor.Ajo tha pėr MailOnline: Isha mėsuar tė pija 28 kanaēe me Red Bull nė ditė, dhe konsumoja vetėm vaktin e darkės i cili zakonisht ishte ushqim i shpejtė ose njė pako makarona. Unė kam 3 fėmijė tė vegjėl, njėri prej tyre ka nevoja tė veēanta, dhe nuk kisha kohė tė bėja asgjė.

Kam vuajtur nga migrena dhe dhimbjet e kokės pėr rreth 5 vjet por unė thjesht i kam injoruar ato dhe kam marrė qetėsues. Mė pas shikimi im filloi tė venitej dhe unė nuk mundja as tė ngrija kokėn nga krevati, derisa pėrfundova nė spital pėr 6 ditė.

Doktorėt mė pas zbuluan se shtimi nė peshė kishte ēuar nė njė gjendje tė njohur si Hipertensioni Idiopatik Intracranial, njė gjendje qė i shkakton trurit enjtje nga presioni i lartė nė kafkė.

Simptomat e zakonshme tė kėsaj gjendjeje pėrfshijnė dhimbje koke dhe ndryshime nė shikim pas enjtjes sė nervave optike.

Nė kulmin e saj, Lupari shpenzonte 6,000 pound nė pije energjike ēdo vit. Konsultuesit tashmė i kanė vendosur Luparit njė ultimatum. Ajo duhet tė humbasė tė paktėn 50 kg ose rrezikon tė dėmtojė shėndetin e saj.

Ajo tha: Unė nuk dua njė shirit gastriti ose ti nėnshtrohem njė kirurgjie, por mendoj se mjekėt duhet tė ofrojnė ndihmė pėr dikė me problemet e mia dhe ta motivojnė atė, ata duhet tė jenė njė varkė shpėtimi.

Tė humbasėsh peshė nuk do tė thotė se do ta heqėsh sėmundjen pėrfundimisht, por qė nuk do tė duhet njė operacion. Nje kanaēe tipike me Red Bull pėrmban 80 mg kafeinė, stimulus i cili rrit rrahjet e zemrės.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
)Yb-(

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė