Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Receta e duhur pėr tė pastruar organizmin dhe sheshuar barkun

3 receta supe nė 3 ditė pėr tė pastruar organizmin dhe sheshuar barkun

Receta e duhur pėr tė pastruar organizmin dhe sheshuar barkun
Receta e duhur pėr tė pastruar organizmin dhe sheshuar barkun
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 17/02/2018 21:46

Dimri do tė ikė mė parė nga ē'mendoni! Planet pėr tė nisur dietėn apo stėrvitjen nė Mars, duhet t'i pėrshpejtoni, pėrndryshe do tė ndodh njėsoj si tė gjitha vitet kur Qershori ju gjen njėsoj siē ju la Dhjetori.

Perspekti ju sjell njė dietė tre ditore qė shėrben jo vetėm pėr tė pastruar organizmin por ehde pėr tė sheshuar barkun, pjesėn mė problematike tė tė gjithėve. Mbani ca shėnime!

Supa e ditės sė parė:

Krem me bishtajore ku pėrfshihen thjerrėzat, bizelet, fasulet... shtoni pak xhenxhefil, erėzat qė pėlqeni dhe vaj ulliri. Hani edhe nė drekė edhe nė darkė nga e njėjta supė.

Mund tė pėrdorni lėngje tė shtrydhura pėr darkė dhe mėngjes.

Supa e ditės sė dytė:

Hani krem qiqrash dhe krem kungulli! Shtoni farat e pjekura tė kungullit dhe mos harroni limonin dhe xhenxhefilin! Pėr sallatė sygjerohet finoku i grirė me lėng portokalli.

Supa e ditės sė tretė:

Pėrgatisni krem perimesh tė ēdo lloji. Mund tė shtoni nė to kinoa. Nėse doni, permiet mund t'i hani edhe tė ziera nė kubikė, pa i kaluar nė frulator. Shoqėrojini me sallatė perimesh sipas dėshirės dhe lėng portokalli!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
*dGR

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė